Ideja je bila ići u programirani stečaj. Prodana naklada je dotad već dulje bila veoma niska i nije nipošto mogla pokriti troškove.
Pred vama je period u kom možete postići dosta važnih stvari. List je, u ilegali, pokrenuo Centralni komitet. Za Vjesnik je karakteristično da, za razliku od drugih vodećih dnevnih listova u post-komunističkom razdoblju, nije bio privatiziran, te da je sve vrijeme bio u državnom vlasništvu.
- Podržao je ideju da se Vjesnik proda Oak Investmentu, londonskoj tvrtki u vlasništvu Nicholasa Frankopana, iako je poznato da se on ne bavi medijima, već nekretninama, pa je bilo za zaključiti kako ga ne privlači Vjesnik, nego Vjesnikov neboder.
Nekadašnje sjedište Vjesnika u Zagrebu Tip dnevne Format Vlasnik 1940-1944 1944 - 2012 Izdavač d. Uz njega je postojala i izdavačka kuća, sa nizomn drugih izdanja, koja je u vrijeme imala je osobito velik značaj. Prvi broj izašao je. List je, u ilegali, pokrenuo Centralni komitet. Početkom izlazi kao mjesečnik, sada nazvan Vjesnik Hrvatske jedinstvene nacionalno-oslobodilačke fronte, preselivši u jesen 1941. Zanimljivo je da u zaglavlju lista od kolovoza 1941. Redakcija se, shodno tijeku rata, nastavlja seliti, a u siječnju. Tek se tada i službeno u impresumu navodi ime glavnog urednika; bio je to. Prve poratne godine Vjesnika protječu u službi novom režimu. Šezdesetih godina širi se dopisnička mreža, list se sadržajno osvježava, a naklada raste. Vjesnikova kuća tada izdaje časopise i revije, od kojih su najpoznatiji bili Vjesnik u srijedu VUS i. Za Vjesnik je karakteristično da, za razliku od drugih vodećih dnevnih listova u post-komunističkom razdoblju, nije bio privatiziran, te da je sve vrijeme bio u državnom vlasništvu. Posljednji tiskani broj izašao je. Nakon toga do izlazi u elektronskom obliku e-novine , a zatim samo kao internetski portal Vjesnik. Portal je u lipnju 2012.