Dobre kineske žene
Roditelje je viđala rijetko tako da je u svojoj šestoj godini majku zvala tetom. Rođena je u Pekingu 1958. Navodno su izrazito ugodne za nositi, ali vizualno su pomalo zastrašujuće. Autorica pronalazi zajedničku nit i prikazuje podređeni položaj žena, bez obzira kojem sloju društva one pripadaju.
Posljedica tog bizarnog zakona u Saudijskoj Arabiji je procvat crnog tržišta čokoladica i velikih mirisnih buketa crvenih ruža — koje Saudijci mogu da kupe po šest puta većoj cijeni od normalne, naravno. Ko je autorka Xinran Xue novinarka je čije je ime zahvaljujući njenoj radijskom emisiji postalo slavno u Kini. Sjinžan je napisala prvirealistički prikaz žena u Kini.
Zemlje u kojima nema video igrica, pornića sa ženama sa malim grudima... - Glasovi koji je čine poetični su u svojoj jednostavnosti i iskrenosti. No zapadnjački trendovi, govori, danas ubrzano prodiru u Kinu što zbunjuje kineske žene: «U Kini se žene teško snalaze između kineske tradicije i trendova koje im donosi Zapadna civilizacija.
Nastala na osnovu istinitih priča koje je godinama prikupljala čuvena kineska novinarka Sjinžan, knjiga nam razotkriva živote kineskih žena iz svih socijalnih struktura na potpuno nov način. Izuzetna zbirka svedočanstava o dobrim i lošim, čudesnim i užasavajućim stranama ljudske prirode. Životi ovih anonimnih žena toliko su dirljivi da sam, pročitavši njihove ispovesti, osetila kako mi se duša promenila. Ovo je osobena zbirka svedočanstava o dobrim i rđavim, čudesnim i užasavajućim stranama ljudske prirode. Glasovi koji je čine poetični su u svojoj jednostavnosti i iskrenosti. Počastvovana sam što sam upoznala sudbine ovih dobrih žena i osečam skrušenost pred njima. Nažalost, ova izvanredna knjiga pokazuje da nije bio u pravu. Na ženama je u Kini, zapravo, polovina pakla. Sjinžan je napisala prvi realistički prikaz žena u Kini. Čitajte ga i plačite.