29.kolo - Špansko - ZET 1:3 (Peco, M. Horvat, Marić)

30.kolo - ZET - Tekstilac 1:3 (M. Čuljak)

Zagreb, Igralište na Savici, Gledatelja: 50, Sudac: Lončar 6.5

Strijelci: 1:0 - M. Horvat (31), 2:0 - I. Horvat (39), 3:0 - M. Čuljak (90)

ZET: Vilić 6.5, Gavran 6.5 (od 80. Ćendo -), Šnjarić 6.5, Fistrić 7, Bursać 6.5, Sunek 7, I. Horvat 7, Gazilj 6.5, M. Horvat 7 ( od 75. Ešegović -), Marić 7 (od 84. J. Čuljak -), M. Čuljak 7.5
Trener: Šetka 7

Ponikve: Boranić 5.5, Čakarić 5.5 (od 70. Krklješ 5.5), Mehutni 5 (od 46. Pavina 5.5), Skender 6, Pavelić 5, Lalek 6, Brekalo 6, Šantalab 5.5, Ukalović 5.5, Marković 5, Žlender 5 (od 46. Golubić 5.5)
Trener: Pipinić 5.5

Igrač utakmice: Mato Čuljak (ZET)

U utakmici lišenoj nekog osobitog tempa, nogometaši ZET-a glavninu posla protiv nejakih Ponikvi obavili su već u prvom dijelu kada su postigli dva pogotka. Prvi u 31. kada Marić na desnoj strani ostavlja loptu za M. Čuljka, koji je iz prve ubacio loptu na drugu vratnicu za Marka Horvata, a ovaj je glavom šalje u mrežu za 1:0. Osam minuta kasnije isti dvojac pripremio je priliku i drugom ZET-ovom Horvatu, koji je preciznim udarcem sa 15-ak metara pogodio lijevi kut Boranićevih vrata za 2:0.
U otvaranju drugog dijela jedina prijetnja gostiju zbila se u 49. minuti. Ukalović je pucao sa 13 metara, no Vilić mu brani. Nakon toga zetovci rutinirano privode utakmicu kraju te još k tome stavljaju točki na 'i' kada je Mato Čuljak pobjegao obrani gostiju, te uz pomoć vratnice postavio konačnih 3:0 za petu uzastopnu pobjedu zetovaca u proljetnom dijelu prvenstva.

(SN, 31.03.2008.)

opis slike

- 20:45 - Komentari (0) - Isprintaj - #

28.03.2008., petak

Zagorec - ZET 1:2

Krapina, Stadion ŠRC Podgora, Gledatelja 100, Sudac: Marijan 8

Strijelci: 1:0 - Poslončec (11), 1:1 - Fistrić (22), 1:2 - Peco (41)

Zagorec: Malogorski 5.5,Šemnički 6, Krkalo 5.5 (od 80. Frljužec -), Stipić 6, N. Novački 5.5, Medved 5.5, Pastorčić 5.5 (od 73. Šafranko 5.5), Cigula 5.5, Štrok 5.5, Malarić 5.5, Poslončec 6
Trener: Pastorčić 5.5

ZET: Vilić 6, I. Horvat 6, Šnjarić 6, Gavran 6, Fistrić 7.5, Sunek 6, Gazilj 6.5, Peco 7, M. Horvat 6, Marić 6, Čuljak 6.5
Trner: Šetka 6.5

Igrač utakmice: Milan Fistrić (ZET)

Igravši bez požutjelih Majcena i Ivanovića momčad Zagorca doživjela je treći uzastopni poraz. Vodstvo domaćih preko kapetana Poslončeca gosti su do kraja poluvremena preokrenuli golovima Fistića i Pece i prednost očuvali do kraja.

(SN, 27. 03.2008.)

opis slike

- 22:22 - Komentari (0) - Isprintaj - #

ZET - Trnje 4:0

Zagreb, Igralište na Savici, Gledatelja: 100, Sudac: Biloš 6.5

Strijelci: 1:0 - I. Horvat (3), 2:0 - M. Horvat (44), 3:0 - Čuljak (60), 4:0 - M. Horvat (81)

ZET: Vilić 6.5, Gavran 7, Kokić 6.5, Bursać 6.5, Fistrić 7, Silić 6.5, Sunek 7, I. Horvat 7, M. Horvat 7.5, Marić 6.5, Čuljak 7

Trnje: Pavičić 5.5, Varga 5 (od 46. Kovaček 5), Grgurević 5, Navijalić 5, Prpić 5, Rezo 5, Pandža 5 (od 62. Smolčić 5), Nikolić 5, Bojo 5, Žaja 5, Malač 5.5
Trener: Perković 5

Igrač utakmice: Marko Horvat (ZET)

Nogometaši ZET-a bez većih problema svladali su susjede iz Trnja sa laganih 4:0. Već u 3. minuti nakon lijepe akcije domaćih zabija za 1:0. Na drugi pogodak čekalo se do 44. minute, a tada je Marko Horvat snažnim udarcem probio vratara Pavičića. U drugom dijelu jedine dvije prigode Trnja. U 59. miuti Nikolić promašuje prazan gol, dok Banjčev pokušaj loba odlazi preko vrata. Potom slijedi kazna ZET-ovaca u vidu dva pogotka, iako treba naglasiti da su domaćini mogli u drugom poluvremenu zabiti i više od dva. Mato Čuljak u 60. minuti tek iz drugog pokušaja povisuje na 3:0, da bi u 81. minuti konačnih 4:0 postavio MArko Horvat prebacivši glavom vratara Pavičića.

Zabok, Igralište SC Mladosti, Gledatelja: 100, Sudac: Knežević 7

Strijelci: 0:1 - M. Horvat (30), 0:2 - Gazilj (57-11m), 0:3 - Čuljak (74)

Mladost: Biočina 6, J. Tisanić 6 (od 69. Iskrić 6), Škrlec 6 (od 69. Kofler 6), Capar 6, Vukoja 6, S. Tisanić 6.5, Kunštek 6, Fio 6.5 (od 46. Kovačec 6), Bunčec 6.5, Vincelj 6, Matošević 6
Trener: Deak 6.5

ZET: Vilić 7, Gavran 7, Kokić 6.5 (od 81. Šnjarić -), Bursać 7, Fistrić 7, Silić 7, Gazilj 7.5, Peco 6, Marić 7.5 (od 87. Ešegović -), Horvat 8 (od 85. Tkalčić -), Čuljak 7

Na najokrutniji način Mladost je kažnjena za uvodne promašaje. Kada već idealne prigode nisu pretvorili u pogotke i vodstvo s najmanje dva gola razlike, uslijedila je kazna i umjesto u suparničkoj, lopte se koprcaju u vlastitoj mreži.
Nekompletni zetovci tricom su prošli kroz Zabok, a da je Bunčec na zavrtaje Škrleca zabio barem jednom, utakmica bi otišla u drugom smjeru.
Osim gubitka potrebnih bodova, domaćin je zbog dodijeljenih stopirajućih kartona za predstojeći županijski zagorski derbi u Bedekovčini lišen nastupa Kunšteka i Iskrića.
(SN, 17.03.2008.)

opis slike

- 23:50 - Komentari (0) - Isprintaj - #

10.03.2008., ponedjeljak

ZET - Klanjec 2:0

Zagreb, Igralište na Savici, Gledatelja: 50, Sudac: Rehorić 5
Strijelac: 1:0 - M. Horvat (31), 2:0 - M. Horvat (87)

ZET: Županac 7.5, I. Horvat 7, Kokić 6.5, Bursać 6, Ćendo 6, Lučić 6, Gazilj 6.5, Sunek 6.5, Čuljak 7 (od 74. Marić -), Peco 6.5, M. Horvat 7.5

Klanjec: Knezić 6, Tuđa 6, Kuš 5.5 (od 86. Žavrljan -), Vrhovec 6, Ivanuš 6.5, Novak 6, Šeničnjak 5.5, Pavlinić 6.5, Jakobović 5, Pek 7, Petrišić 5.5
Trener: Putanec 5.5

Crveni karton: Lučić (90 - drugi žuti)

Marko Horvat je u 31. minuti nakon lijepe akcije došao sam pred vrata Klanjca i sa osam metara pogodio za vodstvo ZET-a 1:0. Najbolja prilika za goste je bila u 41. minuti kada je odlični Pek izašao sam ispred Županca, prošao ga, ali je otišao previše do korner linije, te se odlučio na dodavanje do Ivanuša, koji je promaši prazna vrata s pet metara. U 87. minuti svoj drugi pogodak postiže Marko Horvat kada se najbolje snašao u gužvi u petercu i potvrdio pobjedu ZET-a. U posljednjoj minuti prekršaj je napravio Gazilj, a sudac je karton dodijelio Lučiću, kojem je to bio drugi, pa je nepravedno morao u svlačionicu.

(SN, 10.03.2008.)

opis slike

- 13:47 - Komentari (0) - Isprintaj - #

05.03.2008., srijeda

Ogulinci preuzeli prijestolje

Ono što su na zagrebačkom Oboju najmanje očekivali, ipak se dogodilo. Lider jeseni Maksimir nakon proljetne premijere i samo uknjiženog boda u Zaboku u dvoboju s utopljenikom Mladosti, sišao je s prijestolja. Maksimirov remi iskoristio je Ogulin, koji je neokrznut prošao Žakanjem i na račun bolje gol razlike zasjeo na čelo četveroligaške kolone.
Osim što je bodom podebljala jesenski bodovni kapital, Mladost je razveselila i Špansko, koje se nakon pobjede doma u dvoboju sa posljednjeplasiranim Schidelom, vodećem dvojcu približio na pristojna četiri boda. Neočekivanim raspletom u Zaboku znatno su porasli apetiti Španskog u utrci za prvo mjesto.
Derbi kola na Grana Klaki između susjeda na tablici Dubrave i Zagorca završio je miroljubivo i bez pogodaka. S bodom niti jedan klub vjerojatno nije zadovoljan jer su izgubili korak za Ogulinom. Ni dolaskom 'proljeća' Klanjcune cvatu ruže. Očito u zagorskom klubu još uvijek spavaju 'zimski san' jer ništa nisu učinili da u uvodu proljetnog dijela prvenstva izađu iz jesenske letargije. U derbiju začelja u okršaju s Kustošijom izvukli su samo remi, a dva prosuta boda u konačnici će im itekako nedostajati za ostanak u četveroligaškom društvu.
Nakon poraza doma u gradskom derbiju s Ponikvama, crni oblaci nadvili su se i nad Trnjem jer samo 14 uknjiženih bodova premali su kapital za miran nastavak prvenstva. Popularni zagrebački klub od izlaznih vrata dijele trenutačno samo dvije stepenice. Iako je u konačnici sudara sa ZET-om, Sloga Gredelj ostvarila uvjerljiv 4:1 rezultat, na igralištu nije izgledalo tako. Mlada momčad sa Savice zbog dekoncentracije obrane pokleknula je u finišu utakmice. S prvom proljetnom pobjedom i boljom gol razlikom Sloga Gredelj preskočila je ZET i zasjela na šesto mjesto, a iz debele hladovine mnogim favoritima pomrsit će račune.
Veliki posao pobjedom u dvoboju s Tondachom napravio je i Tekstilac Ravnice, koji će s novim trobodom mirnije i bez stresova ući u daljnji tijek prvenstva. U zaključku, Ogulin i Maksimir vodit će ravnopravno borbu za prijestolje, Špansko će im u međusobnim okršajima pokušati pokvariti račune, a Kustošija, Trnje, Mladost, Klanjec i Schiedel vodit će veliku borbu za ostanak.

- 00:52 - Komentari (0) - Isprintaj - #

03.03.2008., ponedjeljak

Sloga - ZET 4:1

Zagreb - Igralište Kustošije. Gledatelja: 70. Sudac: Haban 7 (Zlatar Bistrica)
Strijelci: 1:0-Skorin (39), 1:1-Šnjarić (63), 2:1-Zelenika (77), 3:1-Štulec (81), 4:1-Štulecc (85)

Sloga: Hodak 6.5, Zelenika 7.5, Šavorić 7, Skaramuca 7, Topić 7, Jurić 7 (od 86. Šekerija -), Skorin 8, Stričević 7 (od 72. Juko 6.5), Schiel 7, Copak 7.5, Štulec 8
Trener: Mustedanagić 7

ZET: Županac 6, I. Horvat 5, Fistrić 5, Gavran 5.5, Šnjarić 6, Lučić 5.5, Gazilj 6, Peco 6 (od 67. Silić 5), Sunek 5, Marić 5, M. Horvat 5
Trener: Šetka 5

Igrač utakmice: Mario Skorin (Sloga)

Na otvaranju polusezone Sloga je očitala lekciju mladoj momčadi ZET-a. Goste je načeo eurogolom Skorin u smiraj prvog dijela, koji je obilovao čvrstinom, ali ne i smišljenim akcijama. ZET je početkom nastavka preko Šnjarića izjednačio uz obilatu pomoć vratara domaćih Hodaka, koji se samo nekoliko trenutaka poslije iskazao skidanjem zicera nespretnom Mariću. S prolomom oblaka u posljednjih 20 minuta utakmice ZET-ovcima se smračilo, a Sloga je ubacila u višu brzinu i u rijetko viđenoj završnici efektnim kombinacijama i pogocima razgalila malobrojno gledateljstvo i pregazila suparnika.