NK TRNSKI Nova Rača

nedjelja, 20.03.2011.

Trnski - Sloga 2:2

Rekao mi jedan prijatelj da ne smijem komentirati utakmicu isti dan kad je odigrana, dok mi je glava još "vruća"... ali... Nakon održana 22 treninga i odigranih 8 pripremnih utakmica konačno je počeo proljetni dio sezone 2010./11. Od standardne postave nedostaju Jurica Debač, zbog tri žuta kartona i Mario Brnić, zbog školskih obveza. Ostali, navodno, spremni. Otvaranje utakmice... u 35. sekundi gosti su mogli povesti nakon jedne nesmotrenosti Maričića i Žagera... Međutim, nakon početne nesigurnosti stvari polako sjedaju na svoje mjesto i u 10. minuti, na ubačaj Cajnera skače Dokmanović i pogađa za 1:0... Olakšanje i oduševljenje na klupi, tribinama... Taj smo gol čekali od mjeseca studenog prošle godine. Posljedice "Josipova" prikazao nam je Josip Vargić, u nekoliko navrata. Nakon jedne njegove izgubljene lopte Sloga izjednačava rezultat na 1:1, što je i konačni rezultat poluvremena. Iz prvog dijela valja izdvojiti dvije odlične šanse Đure Olive. Dvaput idealno poslužen od Dokmanovića, iskusni strijelac nije najbolje odreagirao... Uostalom, od njega i ne očekujemo gol u prva tri kola. Drugih 45 minuta bilo je prilično življe. Uglavnom se igra na polovici gostiju, gol visi u zraku... Povremeno sijevne koja kontra Sloge. Iz jedne takve zabijaju, međutim, pomoćni sudac signalizira zaleđe. Napadamo... stvaramo prilike, ali ništa ne ulazi u mrežu gostujuće ekipe... Juković sa dva metra pogađa već savladanog golmana u leđa... Ponovo Juković ulazi u šansu i konačno zabija, ali pomoćni sudac drži zastavicu u zraku. U 80. minuti udarac iz kuta izvodi Dragosavljević... Oštro ubačenu loptu sa gol-aut linije u peterac vraća Oliva, a najbolje se snalazi Dokmanović i posprema glavom za 2:1... A onda... igrala se 3. ( treća ) minuta sudačke nadoknade... Sloga ima ubačaj iskosa sa 35 metara... Nakon izbijene lopte iz našeg 16-erca netko od gostujućih igrača pada, a sudac Stojčević bez oklijevanja pokazuje na bijelu točku... Kapetan Vujašković poentira za 2:2 i ogorčenje i bijes na klupi, tribinama... I još su mi rekli da moram biti pristojan prema sudačkoj organizaciji, pa stoga neću iznijeti svoje mišljenje o spomenutom događaju iz 90. (+3) minute.... dj

NK TRNSKI: Srbić, Maričić, Vargić, Žager, Juković, Piragić, Dragosavljević, Debač, Cajner, Grđijan, Oliva, Dokmanović
Još su igrali: Jambreković, Jager, Ječminek
Izbornik: Dario Jaušić