po putu i azimutu

29.04.2024., ponedjeljak

25. Homo si teć

-------- Ove nedjelje održan je 'Homo si teć', 25. po redu u sklopu kojeg je bilo sedam utrka a dvije su održane prošlih vikenda, 539 skok, trčanje uzbrdo po Trsatskim stubama i Mololongo trk po riječkom lukobranu. Festival sporta i rekreacije bio je i ovaj put sa puno učesnika, skoro 400 samo u u polumaratonu (više o utrkama na ovoj stranici). Bilo je dugoprugaša iz raznih zemalja a prva tri mjesta u polumaratonu su osvojili Kenijke i Kenijci.
Nisam se natjecao ali doživljaj je malo protrčati gradom u rekreativnoj građanskoj utrci i pogledati trkače u polumaratonu i drugim utrkama, vidio sam i dosta poznatih s kojima sam trčao i u drugim utrkama.

Plakat utrke a slična je bila i majica koja se mogla kupiti. Gradski prijevoz bio je besplatan za sve koji su imali majicu ili startni broj.
homo-0127-crop

Ulica Riva bila je zatvorena za promet dok je utrka trajala a mogu misliti koliko je ulica zatvoreno za vrijeme maratona u New Yorku i drugim većim gradovima.
homo-0129

Jedna od okrjepnih stanica sa voćem i vodom.
homo-0147

Pogled sa gata Karoline Riječke na lukobran koji je krcat trkačima i gledateljima.
homo-0150

Nekoliko galebova je letjelo oko gata, ovaj je prošao blizu mene.
homo-0152-crop

Mladi bubnjari su i ovaj put bubnjali na početku lukobrana i šetnice Mololongo.
homo-0130

Prolazi se i pored ove velike jahte katarskog princa a izgleda su i perači dobro plaćeni.
homo-0142

Učesnici utrke od 5 km trebaju samo doći do kraja lukobrana i nazad a oni za 10 km i polumaraton imaju još trčanja po gradu.
homo-0138

Na cilj prvo dolaze trkači sa najmanjom stazom.
homo-0157

Jedna od Kenijki ide prema cilju.
homo-0160-crop

Jedna mala curica je utrčala u dio pred ciljem ali se nakon doziva brzo vratila. Valjda je i ona htjela prijeći ciljnu liniju.