Zasipaju me sa raznih strana pričice o potrazi za ljubavlju koja bi autore/ice trebala izvući iz tame i čame svakodnevnice na koje mogu samo odgovoriti samo s poznatim "pa dobro ljudi gdje vi živite" i što očekujete da bi vam ta ljubav iz vedra neba trebala donjeti? Razmotrimo malo vjerovatne scenarije.
Za vas se zapali neko koga ne bi dvaput pogledali barem ne u tom kontekstu i čija neželjena pažnja vas može samo živcirati. Ili neko ko vam je ok, ali među vama nema kemije, pa vam to na početku laska, ali ne želite se upuštati u tako nešto pa u slučaju neodustajanja spomenute osobe sve to vas na duže staze opet može jedino živcirati. Ili ako ste dovoljno očajni a on/ona tako divna i krasna, pa unatoč nedostatku kemije odlučite vidjeti kuda to vodi a usput ćete se valjda i zaljubiti, živcirat ćete najvjerovatnije nakon nekog vremena sami sebe jer čudna mi čuda to vam nekako ne uspjeva.
S druge strane da zaista i nađete nešto obostrano što to mijenja? Ako prije niste znali što bi sa sobom čestitam, upravo je u vaš život ušla još jedna osoba s kojom nećete znate što ćete. U svakom slučaju zbog toga nećete biti ništa manje glupi, ružni, debeli ili neshvaćeni od strane svijeta. Nećete zbog toga dobiti ništa veći kurac, manje dupe ili bolje sise. Nećete se nimalo odmaći od starogrčkog ideala nosa, zarađivati više love, voziti bolji auto (osim ako se eventualno ne ogrebete za tajkuna) ili riješiti probleme u svijetu. Jednom rječju nećete biti ništa manje sjebani iako ćete možda tu i tamo malo zaboraviti na to.
S obzirom da se s inicijalnim problemima ništa bitno nije promijenilo teško da ćete na duže staze biti puno sretniji. Zaključak koji će se prirodno nametati je da nešto ne štima u vezi kad vi niste sretni, a kako za to naravno može biti samo jedan krivac, koji po default-u niste vi, sjeme razdora koje vam može donjeti još poprilično dodatne mizerije je posijano.
Ako niste zadovoljni sami sa sobom, nećete biti ništa zadovoljniji ni s nekim drugim pogotovo zato što unatoč sapunicama i lukrativnoj ljubić industriji koja prodaje priče o savršenoj ljubavi, taj drugi dolazi sa milion svojih mušica, potreba, očekivanja i problema barem dio kojih će postati i vaši htjeli vi to ne, ako ni zbog čeg drugoga a onda zato što ćete slušati o njima 16 sati dnevno. Seks istina može biti krasna stvar, ali nećete se seksati cjeli dan, a ako i hoćete riješite se viagre i eksa pa mi se onda javite. Također je vrlo vjerovatno da taj neko s kojim se poklopite nije ništa manje sjeban od vas. Da se sličnosti privlače je daleko od prazne priče.
Istina jadna i bjedna kakva već uglavnom jeste je da problem koji je u vašoj glavi ne može riješiti niko ko se nalazi izvan nje. Sve i da navučete dr. Phil-a na izvanbračne aktivnost on može samo pričati, vi ste jedini koji može nešto raditi po tom pitanju. Ma koliko mi šutjeli o tome. Jedina ljubav koja vam tu zbilja može pomoći je vaša vlastita! Sve ostalo je samo šlag na torti! Stoga bi možda pametnije bilo početi od početka umjesto kukati za quickfix-om koji to nije!
|