Kuće Hrvatska

utorak, 18.02.2014.

Tražena cijena zagrebačkog stana u godini smanjena 5,2%

ZAGREB - Prema Indeksu cijena nekretnina kojeg izrađuje Centar Nekretnina, tražene cijene nekretnina, na mjesečnoj razni više su za 0,5%, dok su u odnosu na godinu ranije niže za 3,6%.
U siječnju 2014. u odnosu na prosinac 2013. cijene nekretnina na zagrebačkom tržištu su niže za svega 0,2%. Na godišnjoj razini, u odnosu na siječanj 2013. tražene cijene nekretnina u Zagrebu i okolici ostvarile su pad od 5,2%. Važno je napomenuti da je indeks i dalje ispod razine 2006. godine.
Prosječna tražena cijena stana u Zagrebu u listopadu iznosi 1.561 eura/m2, što je malo manje u odnosu na prosinac (0,3%), a 5,8% niže u odnosu na siječanj 2013. godine.U odnosu na isto razdoblje prošle godine, tražene cijene stanova u Zagrebu su pale u svim četvrtima, osim na Trešnjevci jug i donjoj Dubravi. U samo dvije četvrti u Zagrebu prosječne tražene cijene stanova su iznad 2.000 kuna. Najskuplji stanovi su i dalje u gradskoj četvrti Medveščak, s prosječnom cijenom od 2.152 eura/m2, a slijede ih stanovi u gradskoj četvrti Centar s cijenom od 2.036 eura/m2. Najniže cijene stanova su u Sesvetama, gdje prosječna cijena u prosincu iznosi 1.123 eura/m2 te u Novom zagrebu – Istok gdje je cijena 1.324 eura/m2 nekretnine Zadar

Oznake: nekretnine Zadar

- 15:28 - Komentari (0) - Isprintaj - #

srijeda, 12.02.2014.

U travnju prvi radovi na izgradnji sustava odvodnje otpadnih voda vrijedni 10 milijuna eura

Čak 90 posto kreditnih obveza preuzele su Hrvatske vode, a 10 posto šibenski Vodovod i odovodnja.
Prvi radovi na izgradnji sustava odvodnje otpadnih voda za cijeli jugoistočni dio Šibenika, vrijedni 10 milijuna eura, počet će u travnju, najavili su na današnjoj konferenciji za novinare šibenski gradonačelnik Željko Burić i direktor komunalne tvrtke Vodovoda i odvodnje d.o.o. Miho Mioč cijene nekretnina

Oznake: cijene nekretnina

- 15:22 - Komentari (0) - Isprintaj - #

petak, 07.02.2014.

Rus želi kupiti otok na Sjevernom Jadranu

– Ponuda za kupnju otoka nema puno. Tek pokoja. Kada do nas i stignu, najčešće dolaze iz država s područja bivšeg Sovjetskog Saveza. Uglavnom se ipak radi o Rusima. Doduše, znaju i Englezi pokazivati zanimanje za ovakve investicije. Naravno, sve su to iznimno imućni ljudi kojima je kupnja otoka prije svega stvar prestiža, kaže Milan Mandić za Novi list.
Bijeg od užurbane i stresne civilizacije na samoću jadranske pučine drugi je dobar razlog da netko dio svog bogatstva uloži u otok. A jadranskih otoka na prodaju nema puno; možda dvadesetak. Zanimljivo, Milan Mandić otkriva da je njegovu agenciju već zvalo nekoliko prodavatelja sjevernojadranskih otoka. Radi se o suvlasnicima otoka koji su složni da prodaju naslijeđeno. No, sve je još daleko od toga da je posao sklopljen. I nitko, jasno, zasad još ne prodaje Krk, Cres ili Lošinj, ali otoci koji im gravitiraju su – na prodaju. Blizina zračnih luka Pula i Rijeka razlog je ovom zanimanju za sjevernojadranske otoke.
– Ovaj naš kupac traži otok površine od 50.000 do 400.000 četvornih metara. Zbog privatnosti traži nenaseljeni otok, dodaje Mandić nepremičnine Hrvaška

Oznake: nepremičnine Hrvaška

- 15:21 - Komentari (0) - Isprintaj - #

ponedjeljak, 03.02.2014.

Grčić: Složili smo se oko poreza na nekretnine

Ponude za poziv „Jačanje kapaciteta za istraživanje, razvoj i inovacije" prikupljat će se do 10.ožujka ove godine, a treba napomenuti da je od ukupnih sredstava za taj projekt u iznosu od devet milijuna eura ili 70,7 milijuna kuna čak 60 milijuna kuna osigurano iz Europskog fonda za regionalni razvoj. Desetak milijuna kuna bio je doprinos iz hrvatskog proračuna, no treba dodati kako se iznosi besprovratnih sredstava kreću od 1,5 do maksimalno 7,6 milijuna kuna.
-Poziv je namijenjen visokim učilištima i javnim istraživačkim organizacijama koje se s više od 50 posto financiraju iz državnog proračuna. Cilj je da u suradnji s privatnim poduzećima, partnerima na projektu, pomognu razvoju hrvatskog gospodarstva temeljenog na znanju kroz poticanje istraživanja i inovacija.
Dakle, treba usmjeriti istraživanja prema potrebama gospodarstva, podržavajući projekte istraživanja, razvoja i inovacija u suradnji s partnerima iz gospodarskog sektora – kazao je o najnovijem pozivu ministar Željko Jovanović.
Dodao je kako zemlje koje su ulagale u znanost imaju i veći rast BDP-a, a ovi projekti bi upravo trebali pomoći rastu BDP-a, otvaranju novih radnih mjesta i boljem životu u Hrvatskoj.
- Kada govorimo u svjetlu deficita i ušteda u državnom proračunu, ova Vlada stavlja ogroman naglasak na Europske fondove. Sve što možemo financirati iz EU fondova ići će na taj način – najavio je ministar Grčić, ističući kako je samo ove godine osigurano šest milijardi kuna europskih sredstava za investicije. Najviše nas veseli, dodao je, i stvara najveću obvezu, što Hrvatskoj iz strukturnih fondova EU do 2020.godine na raspolaganju stoji 8,3 milijarde eura.
- Razgovarali smo o tome vrlo ozbiljno, svi partneri u Vladi. To je koncept oko kojega smo se načelno složili. Ipak, 2016. godina još je daleko i sve izmjene ovih trenutačno dogovorenih varijanti su moguće – odgovorio je ministar Grčić na novinarski upit kako su u HNS-u reagirali na najave ministra Slavka Linića o uvođenju poreza na nekretnine 2016.godine, a što odlučno odbija HNS i njegova čelnica Vesna Pusić.
Grčić je rekao kako će s onim što je dogovoreno ići pred Europsku komisiju kao s ponudom mjera koje bi već u prvoj godini trebale srezati deficit za 7,7 milijardi kuna. Odbacio je špekulacije prema kojima Europska komisija neće pristati da jedna od mjera bude povlačenje novca iz drugoga mirovinskog stupa.
„Dopustite da o tome razgovaramo s Europskom komisijom, pa ćemo znati kakva je situacija", odgovorio je Grčić nekretnine Rijeka

Oznake: nekretnine Rijeka

- 15:41 - Komentari (0) - Isprintaj - #