Komentari

budan.blog.hr

Dodaj komentar (3)

Marketing


 • borivoj

  Aktivnosti


  Prijatelju, ispričaj moju priču
  U prostorima naše udruge održano je predstavljanje tek izdanog zbornika priča pod naslovom Prijatelju, ispričaj moju priču. Na iznimno posjećenoj promociji govorili su neki od autora uvrštenih u zbornik i glavna urednica, a ponuđena je i veganska zakuska uz proizvode Vegefino. Knjiga se sastoji od osobnih iskustava ljudi čiji su život promijenile životinje. Glavna poruka ovog projekta je: svaka je životinja posebna i vrijedna naše ljubavi i poštovanja, bez obzira na vrstu. Naručite ovu dirljivu knjigu u izdanju Dvostruke duge i pomozite nama i skloništu u Čakovcu.


  Ne lovu lukom i strijelom!
  - Nakon što smo prošli mjesec upozorili javnost na ružni plan za legalizaciju lova lukom i strijelom, ponovno smo ostali zgroženi odgovorom Ministarstva u kojem stoji kako ''nije znanstveno dokazano'' da je lov lukom i strijelom opasan i loš za životinje i ljude. Stoga smo smatrali potrebnim još se jednom obratiti javnosti i oštro se usprotiviti ovakvoj nazadnosti.


  Ubijali bi činčile zbog krzna!
  Unazađivanje zakona kao da je in u Hrvatskoj – morali smo ukazati i na pripremu izmjena Zakona o zaštiti životinja kojima bi se u Hrvatskoj dopustio već zabranjeni uzgoj činčila radi krzna! U dopisu ministra Jakovine Saboru o prijedlogu se govori kao da je već usvojen, a pristanak Povjerenstva i Sabora tek su nevažne formalnosti! S obzirom da zabranu podržava preko 70 posto građana, sve veće političke stranke, kao i prethodna i ova Vlada, vjerujemo da se takvo okrutno ruglo neće usvojiti u Hrvatskoj.


  S tobom i kroz najprometnije ceste
  Našoj ovogodišnjoj ljetnoj kampanji protiv napuštanja životinja pridružio se popularni bend Vatra, u društvu pasa iz gradskog skloništa u Dumovcu. Kampanja je popraćena jumbo plakatima putem kojih Vatra poziva na udomljavanje životinja umjesto kupnje, na suzbijanje napuštanja i ubijanja životinja, uz naglasak na važnost osiguravanja cjeloživotne skrbi za svoje životinjske štićenike. Kampanjom se željelo skrenuti pozornost i na nedovoljan broj udomljenih životinja i nužnost provođenja programa kastracije. Vjerujemo da će slogan ''S tobom i kroz najprometnije ceste'' iz hita Tango mnoge potaknuti na udomljavanje i brigu za životinje.


  Za Hrvatsku bez oderanih činčila!
  Kako bismo jasno ukazali na skandal planiranog izuzimanja činčila iz zabrane uzgoja životinja za krzno u Hrvatskoj, prosvjedovali smo pred Ministarstvom poljoprivrede i izložili transparent od 10 metara, čime smo ministru Jakovini poslali poruku suosjećanja i naglasili da hrvatski građani ne žele legalizaciju ubojstava činčila.

  Blic vijesti
  - Povodom održavanja Festivala psećeg mesa u Kini, koji je osudila javnost Zapada, pridružili smo se osudi, ali i istaknuli apsurd osude ubijanja pasa radi hrane kada naše društvo najnormalnije prihvaća na desetke milijardi jednako stravičnih i nehumanih ubojstava krava, svinja i drugih životinja.

  - U sklopu javne akcije ''Udomljavanje je fora'' predstavili smo i kartu prostora u Zagrebu koji su pet friendly, kao i dizajn pet friendly-naljepnica za ugostitelje. Pozvali smo sve da ne napuštaju životinje već da ih povedu sa sobom gdje god mogu kad putuju i da potaknu označavanje pet friendly-mjesta.

  - Podnijeli smo kaznenu prijavu protiv vozača koji je na cesti Solin-Klis iz jurećeg automobila na prometnu cestu izbacio dva mačića i štene. Osim zbog kršenja Zakona o zaštiti životinja, prijavili smo počinitelja i zbog ugrožavanja sigurnosti u prometu.

  - Podržali smo izgradnju prvog groblja za kućne živoinje u Hrvatskoj, vjerujući da će se zbog njega povećati broj ljudi koji će posjećivati sklonište pored kojeg će biti otvoreno groblje, i da će time iz njega biti udomljeno više životinja, a ljudi će manje gledati na sve životinje kao na objekte i proizvode.

  Izdvajamo novo na webu:
  a) Nove osobe na našoj Top listi pozitivaca i negativaca;
  b) Gerry Weber dodan na Listu trgovina bez krzna;
  c) Apostel Krauter i OPG Aralica (Divlji cvit) dodani na Bijelu listu;
  d) Dodane fotografije s radionice kuhanja 20. 5.

  - Podsjećamo na ovogodišnji osmi po redu ZeGeVege festival koji će se održati, s više od 100 izlagača, od 4. do 5. 9. na zagrebačkome Trgu bana Jelačića. ZeGeVege festival dio je europske Veganmanije. Ovim putem upućujemo i poziv volonterima da svojim trudom pridonesu ostvarivanju ovog velikog projekta. Pomoć svakog zainteresiranog pojedinca i više je nego potrebna i značajna - stoga vas molimo da se za volontiranje na Festivalu prijavite već sada putem prijavnice.

  - Tvrtka Helcom priključila se popisu naših pravnih članova. Predložite vašoj tvrtki, udruzi ili obrtu da postane našim pravnim članom, a i vama kao pojedincu želimo dobrodošlicu.

  - Podsjećamo vas da posjetite našu web-stranicu, Facebook i naš YouTube-kanal. Podijelite naše svakodnevne vijesti i zanimljivosti sa svojim prijateljima i upoznajte ih s pravima životinja.

  - Naš vrijedni volonter Josip moli za pomoć pri pisanju diplomsko

  avatar

  14.07.2015. (08:28)    -   -   -   -  

 • borivoj

  Predmet: VAŽNO UPOZORENJE!!!!

  OPREZA NIKAD DOSTA....ZAR NE?!

  UPOZORENJE ZA SVE!!!

  OVIH DANA NA MNOGIM MJESTIMA-BENZINSKIM PUMPAMA ILI NA PARKIRALIŠTIMA
  DIJELE SE BESPLATNO PRIVJESCI ZA KLJUČEVE I MALI KIČ NAKIT ZA VAS
  AUTO.. TE STVARI NE UZIMAJTE!!!! U TOME JE UGRAĐEN CHIP... KRIMINALNI
  TIPOVI VAS PRATE SA BENZINSKIH PUMPI SVE DO KUĆE I NA TAJ NAČIN PRATE
  KADA STE KOD KUĆE I KADA NISTE.. KADA STE ODSUTNI KORISTE PRILIKU DA
  PROVALE U VAS STAN-KUĆU!!!!!

  RADI SE O RUMUNJSKIM KRIMINALCIMA KOJI SU IZMISLILI NOVI NAČIN ZA PROVALE....

  MOLIM OBAVIJESTITE I VI SVOJE PRIJATELJE!!!!!!!!!!!!

  avatar

  14.07.2015. (08:35)    -   -   -   -  

 • borivoj

  http://klip.si/video-risanka-ki-je-sokirala-svet-5428

  avatar

  14.07.2015. (15:27)    -   -   -   -  

 •  
učitavam...