Komentari

domeslatkidome.blog.hr

Dodaj komentar (14)

Marketing


  • codegun

    Sretno! Kolike su dimenzije traka temelja?

    avatar

    01.03.2007. (09:44)    -   -   -   -  

  • malicovjek

    Sretno!
    Koliki je fi (promjer) armature za stupove i koju si armaturu stavio u temelj?

    avatar

    01.03.2007. (11:41)    -   -   -   -  

  • Graditelj-zg

    Kolika ti je dubina temelja?

    za malogcovjeka- promjer armature za serklaže je minimum 12mm,ali bolje je 14mm,obavezno vilice na razmaku 20cm (to je iz propisa za gradnju u potresnim područjima)

    avatar

    01.03.2007. (11:46)    -   -   -   -  

  • mama i tata

    mama i tata cestitaju Marini i Marku na pocetku gradnje.jako su sretni i ponosni.sretno!

    avatar

    01.03.2007. (12:33)    -   -   -   -  

  • malicovjek

    Hvala Graditelju-zg na brzom odgovoru. Na moju veliku sreću tu fazu sam prošao i stavio sam 14 mm.

    avatar

    01.03.2007. (14:51)    -   -   -   -  

  • Petar

    Bravooo kumche moje! Tak se to radi. Prvo dijete onda cigla! ;-)

    avatar

    01.03.2007. (15:21)    -   -   -   -  

  • NY

    Trake temelja su 25x4. Sto se tice dubine temelja to moram pitati izvoditelja koliko je stavljao duboko pa javim isti tako i za promjer armature. Hvala mami i tati na cestitkama ;) Je, dijete je samo doslo prije cigle ;)

    avatar

    01.03.2007. (16:29)    -   -   -   -  

  • brat Markec od kume Tine

    Čestitke kumekima na početku gradnje kučice kakvu ste si zamislili.
    Sretno.

    avatar

    01.03.2007. (22:46)    -   -   -   -  

  • NY

    Hvala Markec ;) Što se tiče dubine temeljnih traka one su 60 cm, a armatura koja je stavljena u temelje je profila 12 mm. Malicovjece sta si mislio pod pitanjem "koju ste armaturu stavili u temelj" ?

    avatar

    02.03.2007. (07:59)    -   -   -   -  

  • malicovjek

    Pod armaturu u temelju sam mislio na armaturne koševe koji se polažu u trake temelja (npr. ja sam stavio 8 fi 12 mm sa vilicama fi 10 mm, 75x35 cm - širina temeljnih traka je 45, a dubina minimalno 80 cm) te se zaliju betonom kao što ste Vi već učinili. Odmah neposredno nakon zalijevanja betomom u temeljne trake sam ugurau "U" profile, fi 10 mm, (vrhovi u beton) za nadtemelj . Nakon ukrućenja u te "U" profile ili ti sad vilice za nadtemelj sam uvukaoo 4 šipke fi 12 mm (visina nadtemelja 20cm, širina 30 cm). Za vertikalni serklaž (armirano-betonski stupovi) stavljao sam 4 fi 14 mm.

    avatar

    02.03.2007. (13:34)    -   -   -   -  

  • codegun

    mislim da struka kaže da se trakasti temelji u principu ne armiraju. Pogotovo ne ako su na ravnom tlu. Ipak nije loše staviti armaturu u trake. Ovo što si ti napisao "mali čovječe" je zapravo školski primjer kako se to radi i po pitanju armature i dimenzija traka. Eventualno širina traka može biti i veća a s dubinom od 80cm se potpuno slažem. Ne zaboravi da kod njega još ide neka nulta ploča koja će onda s visinom traka od 60cm činiti valjda visinu od oko 80cm što je potpuno ok. No još jednom napominjem da u većini slučajeva trake ne treba armirati tamo gdje je tlo stabilno.

    avatar

    02.03.2007. (14:57)    -   -   -   -  

  • NY

    Da, kao što si i predpostavio ovdje je tlo stabilno i nema otklizavanja kao što si ti imao slučaj.

    avatar

    03.03.2007. (18:50)    -   -   -   -  

  • Graditelj-zg

    Malicovjek je napravio temelje za neboder.
    Inače,prije se temelji nisu armirali jer je čelik bio skup,pa se štedilo.
    Za obiteljske kuće se obično stavi jedna mreža okomito kroz temelje i nadtemeljni zid i to je dovoljno.

    avatar

    05.03.2007. (15:33)    -   -   -   -  

  • joza

    da li netko zna gdje se moze povoljno kupiti rebrasto zeljezo te koja mu je sada cijena,hvala

    avatar

    31.12.2008. (21:51)    -   -   -   -  

  •  
učitavam...