Komentari

ogulin.blog.hr

Dodaj komentar (8)

Marketing


  • BB (Bez Bloga)

    Copicevo "Bosonogo djetinjstvo" bilo mi je omiljeno stivo. Razocaran u mnogostosta u drustvu (bas kao u "Osmoj ofenzivi"), zavrsava tragicno. Na zalost, danasnja generacija mladih nema priliku da upozna bar djelic njegova velikog knjizevnog opusa. Evo i jedne od njegovih, omiljenih mi misli: " Veseliti se, benaviti i na glavi hodati mozes, bogme gdje ti je god volja, ako hoces i navrh kruske, ali tugovati se moze samo gdjegodarce na skrovitu mjestu, jer tuga ne trazi drustva, buke i sirine...". P.S. Ako ti nije tesko molio bih te da nama, koji ne zivimo u Ogulinu pojasnis, tko stoji iza uredjenja bivse zgrade URO "Kapela", odnosno tko je vlasnik cijelog zdanja? Sama akcija uredjenja tog kultnog OG objekta, s nekad super lijepom ljetnom bastom, cini mi se posve ispravnom. Pozdrav i drz' se zdravo i dobro!

    avatar

    27.03.2006. (04:17)    -   -   -   -  

  • ogulin

    Slažem se da je šteta da taj reprezentativni prostor propada, i nadajmo se da će biti uređen na zadovoljstvo i korist svima. U dosadašnjim uređivanjima bilo je i promašaja, neki prostori definitivno nisu iskorišteni na pravi način, neki su zavrijedili druge lokacije i drugačiju izvedbu, ali sad smo ti gdje jesmo. Što se vlasništva tiče, svašta se po gradu priča o "Kapeli". Pa je možda najbolje držati se zvanične verzije: "Počela je adaptacija hotela Frankopan (nekadašnja Kapela). Investitor radova je poduzeće MCR d.o.o., V. Nazora 3, izvođač radova su ogulinska poduzeća Drvo-komerc d.o.o. i Rupčić d.o.o. Projektant radova je Kristina Špigl Uhrl, dipl. inž. arh. i nadzor vrši Srećko Boban, dipl. inž. građ."

    avatar

    27.03.2006. (09:51)    -   -   -   -  

  • um

    Tek danas vidim, prijatelju, mač u ruci Hogara Strašnog. Jači je mač riječi koje ovdje čitam. I da, i ja djecu svoju učim nauku Ćopićevovog ježa. Mudro on zbori!

    avatar

    27.03.2006. (10:26)    -   -   -   -  

  • BB (Bez Bloga)

    Hvala ti za iscrpan odgovor. Nadam se da ce i ljetnu bastu vratit u prvotno stanje. Pozdrav i drz' se zdravo i dobro!

    avatar

    27.03.2006. (15:14)    -   -   -   -  

  • Pesimist

    U vezi zgrade bivše "Kapele" da dopišem ono što znam. Naime, predratni vlasnici su obitelji Hripko i Renelli, a od koga su zdanje kupili Ceranić i Rupčić to ne znam. Obitelj Hripko ima potomke, a za obitelj Renelli ne znam

    avatar

    27.03.2006. (18:24)    -   -   -   -  

  • BB (Bez Bloga)

    Eto, uz pomoc i "Pesimista", znam(o) vise. Hvala na dopuni odgovora!

    avatar

    27.03.2006. (20:55)    -   -   -   -  

  • lasica

    Za BB: vlasnici Kapele su Pop i Šapo.

    avatar

    28.03.2006. (09:02)    -   -   -   -  

  • Razočarani Ogulinac

    Priča se svašta o igračima u pozadini...

    avatar

    28.03.2006. (11:08)    -   -   -   -  

  •  
učitavam...