Hajduk - Budućnost 1:0 (0:0)

STADION: Poljud GLEDATELJA: 30.000 SUCI: Christoforos Zografos, Papadopoulos i Tripon (svi Grčka). STRIJELAC: Dario Damjanović 46.

Hajduk: Balić, Pelaić, Pandža, Živković, Hrgović, Damjanović (od 88. Ljubičić), Andrić, Rubil, Cernat, Rukavina, Kalinić (od 79. Bartolović)

Budućnost: Vujadinović, Lakić, Vukčević, Perišić, Vuković, Raičević (od 62. Tuzović), Vlahović, Đurišić, Delić (od 8. Božović), Šćepanović, Milić

I Hajduk je prošo! iz ove utakmice pamtit ćemo samo to i sjajnog Cernata. Jer ja još uvijek ne mogu vjerovati da "najveći talenti" hrvatskog nogometa Kalinić i Rukavina opet trebaju desetak mrtvih da bi zabili gol! jučer su imali samo pet-šest ali opet nisu zabili gol. Hajduk je od samog početka pokazao da ide na pobjedu da 30 000 gledatelja ne ostane razočarano. I Hajduk je zatresao mrežu u 45 min, ali je sudac poništio gol iako nije trebao, igrači koji su bili u zaleđu nisu utjecali na igru. Cernat je bio strijelac toga gola. Utakmica je riješena na samom početku drugog poluvremena, nakon sjajnog ubačaja koga drugog nego Cernata, povratnik u momčad Dario Damjanović je glavom zatresao mrežu. Do kraja je Hajduk imao još par stopostotnih prilika ali je rezultat ostao 1-0. Gledatelji su bili oduševljeni pobjedom, ali razočarani nerealizacijom. Ipak Hajduk je taj koji ide dalje pa čemu gledati "sitnice".

I SLAVEN BELUPO U DRUGOM PRETKOLU

Slaven je drugi hrvatski predstavnik u drugom pretkolu kupa uefa. I nakon susreta u Albaniju Slaven je neporažen. Slaven je još jednom odigrao dobro i sačuva prednost od četiri gola. Ovo je najveći uspjeh kluba u dugoj klubskoj povijesti.
Domaćini su poveli u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena preko Bekima Kulija da bi u 65. minuti Kresinger na asistenciju Vručine izjednačio. Samo pet minuta kasnije Vručina je bio strijelac za vodstvo Slaven Belupa da bi u 75. minuti primili gol kojim je i postavljen konačni rezultat utakmice.

03.08.2007. u 15:16 • 0 KomentaraPrint#