ivan90

petak, 20.07.2007.

Budućnost - HAJDUK 1-1

Budućnost - Hajduk 1:1 (0:1)
Podgorica. Stadion Pod Goricom. Gledatelja: 10.000. Sudac: Asaf Kenan (Izrael). Strijelci: 0:1 - Hrgović (28), 1:1 - Šćepanović (59).

Evo došao je i Hajdukov prvi europski test ove sezone i to protiv ne baš jake crnogorske Budućnosti. Hajduk je u Podgoricu doputovao kao blagi favorit što se vidjelo samo u prvom poluvremenu gdje je Hajduk bio puno bolji i to okrunio sjajnim eurogolom kapetana Mirka Hrgovića sa nekih 30-tak metara neobranjivo iz slobodnog udarca. U drugom dijelu su Hajdukovi igrači strahovito opali u igri i igraći Budućnosti su srećom to kaznili sa samo jednim golom i rezultat je završio pozitivno za Hajduk 1-1. Trener Hajduka može biti zadovoljan onim što je vidio u prvom poluvremenu, ali se može i zapitati zašto tako nisu igrali svih 90 minuta. Mislim da će do uzvrata Hajduk još poboljšati svoju igru i da će bez većih problema proći u drugo pretkolo.
Da spomenem i to da je Torcida unatoč brojnim spletkama i razbijanjem autobusa došla bodriti Hajduka.

Slaven Belupo - Teuta 6-2

Slaven Belupo - Teuta 6:2 (2:1)
Koprivnica. Gradski stadion. Gledatelja: 4.000. Sudac: Albert Toussaint (Luksemburg).
Strijelci: 0:1 - Xhafai (10), 1:1 - Posavec (18-pen), 2:1 - Šehić (28), 3:1 - Šehić (47), 4:1 - Vručina (60), 4:2 - Brasha (68), 5:2 - Vručina (83), 6:2 - P. Bošnjak (90+1).

I drugi hrvatski predstavnik je imao svoj dvoboj prvog pretkola kupa uefe i okončao ga i više nego uspješno. Slaven je pred svojim navijačima pobijedio albansku Teutu sa 6-2 i praktički osigurao prolazak u drugo pretkolo. Iako se nakon prvih 10 minuta nije dalo naslutiti da će Slaven ostvariti visoku pobjedu, čak su i gubili 1-0!, nakon prvog poluvremena slika je bila već malo jasnija i vidjelo se ko je kvalitetnija momčad. Kasnije je Slaven sve rutinski odradio i osigurao si sigurnu prednost pred uzvrat za dva tjedna.

20.07.2007. u 00:05 • 4 KomentaraPrint#