Slibe.com - Free Image Picture Photo Hosting Service - Click to enlarge mostar Free Image Hosting at www.ImageShack.us ultrasi Free Image Hosting at www.ImageShack.us još jednom ultrasi

- HŠK ZRINJSKI MOSTAR -

SVE PROLAZI SVE SE MIJENJA, IDU DANI IDU GODINE, SAMO ZRINJSKI OSTAJE PONOS MOJE HERCEGOVINE

nedjelja, 23.04.2006.

ZRINJSKI - ŽELJEZNIČAR 1:1

Zaista je tužno bilo večeras gledati sav onaj navijački puk kako tiho napušta stadion. Po prvi puta ove sezone navijači Zrinjskog napuštaju svoj stadion razočarani i igrom i rezultatom svojih ljubimaca.
Sve je to danas prije utakmice izgledalo drugačije, i nitko nije mogao ni predpostaviti da će večerašnji dvoboj Zrinjskog i Željezničara završiti bez pobjednika. Naprotiv svi su danas bili optimisti i samo je pitanje dana bilo koliko će lopti završiti iza gostujućeg vratara.
Već od jutarnjih sati gradom se šeću momci u dresovima Zrinjskog i iščekuju utakmicu. Ni kiša koja je zaprijetila satak prije utakmice nije mogla zaustaviti rijeku ljudi koja se slijevala ka stadionu.

Oko 6000 gledatelja došlo je da vidi pobjedu svojih ljubimaca nad nikada lošijim Željezničarom. Stajanje dobro popunjeno Ultrasi su u velikom broju došli da podrže Plemiće.

Ali sve ovo je bio račun bez krčmara, jer sve domaće planove su poremetili začuđujuće motivirani gostujući igrači. Pošteno govoreći gosti su mogli kući i sa punim plijenom da je Vladavić bolje šutirao kada se našao oči u oči sa Mitrovićem.

Zrinjski je počeo u ovom sastavu:
Mitrović, Vidić, Landeka, D.Džidić, Bišćević, Kordić, Smajić, Prodanović, Žižović, Đurić, Diarra.

Naoko ofanzivna postava Zrinjskog a sam početak i nekoliko prodora Žižovića i Smajića dali su naslutiti da ćemo gledati dobar nogomet. Nažalost nakon nekoliko minuta početne inicijative sve se nekako smiruje i igra se u gostujućem dijelu ali bez velikih prilika.

U 17. minuti Đurić izvrsno šutira ali Efendić brani, minutu kasnije i Smajić pokušava snažnim udarcem ali opet Efendić brani i skreće loptu u korner. Nekoliko nabačenih lopti u peterac gostiju nažalost ne donosi nikakve prilike za gol.

U 23 minuti gosti opasno prijete ali lopta prolazi tik pored Mitrovićevog gola. 26 minut nosi sjajan udarac Prodanovića iz slobodnog udarca ali opet Efendić izvrsno brani. U 31. minuti Landeka ima sjajan solo prodor ali njegov udarac ne završava u mreži gostiju.

Do kraja poluvremena bilo je još nekih pokušaja prije svega Kordića i Dierre ali rezultat se nije mijenjao i na odmor se odlazi sa najnepopularnijim rezultatom 0-0.

U drugom poluvremenu ulazi Karadža, a izlazi Đurić. Tu prije svega treba tražiti razloge neuspjeha, jer ovaj neriješen rezultat je neuspjeh. Smajić odlazi na lijevu stranu a desna na kojoj je Karadža nije više ništa učinila.

U 51. minuti Kordić dobro puca ali lopta za koji cenat ide preko gola. U jeku napada gosti u 61. minuti izvode sjajnu kontru i preko Vladavića dolaze u vodstvo od 0-1. Nakon toga gola Plemići daje sve na napad. Umjesto Prodanovića ulazi Vasilj, a Kordić je opet neprecizan.

U 67 minuti start nad Diarom sudac je okarakterizirao kao najstrožu kaznu, ali Žižovićev udarac Efendić brani. Vatra sa terena prenijela se i na tribine a policija je izvela gostujuće navijače.

Nekih desetak minuta poslije stadion je eksplodirao jer Vasilj donosi poravnanje. Iz igre izlazi Bišćević a ulazi Slišković. Upravo je on imao sjajan pokušaj ali malo iznad gola. Plemići svim silama pokušavaju da postignu i drugi gol ali na žalost svih prisutnih i ne uspijevaju.

Kordić je imao dvije prilike ali nije uspio pogoditi, a da gosti ne odu kući sa punim plijenom pobrinuo se Mitrović koji je skinuo zicer Vladaviću u sudačkoj nadoknadi. Tako susret završava sa 1-1 a igrači napuštaju teren praćeni burnim negodovanjem tribina.

Što reći, sem da smo sami sebe pobijedili.Željezničar ove sezone nije momčad koja je uspjela uzeti puno bodova sa gostovanja. Nažalost ovdje im je uspjelo, prije svega zbog loše igre Zrinjskog ali zahvaljujući i sjajnom vrataru Efendiću.

Najbolji pojedinac susreta su svakako Ultrasi. Svih 90 minuta su bučno bodrili svoje ljubimce. Pregršt zastava, transparenti, koreografija i bakljda su bili veličanstveni. Ultrasima čista 10, igračima mršava 6 a treneru 1.

Koliko smo sada daleko ili blizu Europi pokazaće slijedeća kola, ali sigurno da bi današnjom pobjedom bili mnogo bliže tom cilju nego što smo sada.

Counter

Free Image Hosting at www.ImageShack.us grafit - falluja iraq Free Image Hosting at www.ImageShack.us stadion Free Image Hosting at www.ImageShack.us bakljada Free Image Hosting at www.ImageShack.us fešta prvaka