Slibe.com - Free Image Picture Photo Hosting Service - Click to enlarge mostar Free Image Hosting at www.ImageShack.us ultrasi Free Image Hosting at www.ImageShack.us još jednom ultrasi

- HŠK ZRINJSKI MOSTAR -

SVE PROLAZI SVE SE MIJENJA, IDU DANI IDU GODINE, SAMO ZRINJSKI OSTAJE PONOS MOJE HERCEGOVINE

subota, 25.02.2006.

ZRINJSKI - TRAVNIK 3:1

Danas je utakmicama 16.kola nastavljena Premijer liga, Zrinjski je na svom terenu savladao Travnik rezultatom 3:1. Pošto iz opravdanih razloga nisam mogao danas na utakmicu malo ćemo copy/paste teksta i slika ovaj put, nadam se da se neće naljutiti zbog toga...
"Kao što sam i predvidio jutros nogometaši Zrinjskog su se itekako namučili da bi došli do bodova. Gosti su namučili nogometaše Zrinjskog, a ovi drugi držali u neizvjesnosti svoje navijače. Kiša koja je padala danima prije utakmice ostavila je mnoge kući, a onih oko 2000 najvjernijih došlo je i po ovakvom nevremenu da pogleda svoje ljubimce. Teren je na pojedinim mjestima ličio na baru, i kao takav odgovarao je više gostima, već našim nogometašima. Uprkos najavama Slišković je ipak u utakmicu krenuo sa samo jednim napadačem, i malo opreznijom igrom.

Sastav koji je počeo utakmicu je slijedeći:

Mitrović, Vidić, I Džidić, Gagro, Prodanović, Landeka, D Džidić, Smajić, Đurić, Žižović i Kordić.

Od samog početka Zrinjski je krenuo ka golu gostiju koji se grčeviti brane. Dok je teren bio koliko toliko sačuvan Žižović je napravio nekoliko akcija koje su digle publiku na noge. Imao je odmah na početku i dobru priliku, ali golman je obranio.

Pošto se ništa zbog lošeg terena nije moglo kroz sredinu, Plemići su pokušavali preko bokova. Vrijedi istaći nekoliko prodora Žižovića sa jedne i Smajića sa druge strane. Iz ovih akcija Kordić je imao nekoliko šansi ali nažalost nije pogodio.

Gosti nisu imali prilika a ni velike želje da krenu naprijed, sasvim bi bili zadovoljni i sa neodlučenim rezultatom. Tako je i poluvrijeme završilo 0-0.

U drugo poluvrijeme kreću iste momčadi, i ponavlja se priča iz prvog dijela. Zrinjski pokušava postići nešto više iz nabacivanja napamet ali to ne polazi za rukom.

U 62 minuti Diarra ulazi a izlazi Prodanović. To donosi malo svježine u igru Zrinjskog i nakon jedne gužve Kordić sprema loptu u mrežu ali ga sudac poništava zbog navodnog igranja rukom. Mišljenja sam da je sudac prije ovog udarca trebao dosuditi kazneni udarac za Zrinjski ali se nije oglasio.

U 70 minuti kolosalnu šansu propušta Kordić, naime promašio je prazan gol i glavom zapucao pored gola. Naravno već u slijedećem napadu slijedi kazna za promašaj. Gruba greška domaće obrane, I Džidić se poigravao sa loptom i nespretno je vratio što koriste gosti i iz dva pokušaja postižu pogodak. Hladan tuš za gledatelje koji nisu ovako nešto očekivali.

Nakon primljenog gola nije se više imalo šta izgubiti i u igru ulazi Joldić umjesto Damira Džidića, kao i Ramović umjesto Landeke. Promjene donose bolju igru i šanse koje naši igrači ne koriste. Prije svega Kordić a jedan dobar udarac imao je Ramović iz daljine.

Ono što sudac Dominiković nije učinio desetak minuta prije napravio je u 82 minuti kada je očito povlačenje Kordića u šesnaestercu okarakterizirao kao jedanaesterac. Nisu pomogli protesti gostujućih igrača, a sa bijele tačke bio je neumoljiv Žižović za 1-1.

Nakon izjednačenja Plemići još više pritišću, a napadi se redaju kao na traci. Iz jednog takvog Diarra dodaje loptu Đuriću a ovaj odmjerenim udarcom pogađa vrata gostiju za 2-1. Nakon pogotka Zrinjskog koji je pao u 87. minuti očekivao se miran završetak utakmice. Međutim grupa pogreška zadnjeg reda Zrinjskog u posljednjoj minuti umal je rezultirala izjednačenjem. Srećom po Plemiće lopta upućena na gol odlazi iznad vrata.

U sudačkoj nadoknadi lijepa akcija Zrinjskog, Diarra nalazi Joldića koji manirom iskusnog strijelca pogađa za 3-1 što je i konačni rezultat meča. Publika je aplauzom i povicima Idemo na Široki ispratila igrače Zrinjskog u svlačionicu. Sve u svemu zaslužena pobjeda Zrinjskog, najbolji pojedinac susreta bio je Mladen Žižović. I još nešto, ovim putem moram pohvaliti Ultrase koju su cijelu utakmicu po onakvoj kiši bodrili svoj Zrinjski. Svaka im čast tako se navija za svoj klub i kada gube i kada vode, i po kiši i po suncu."

Counter

Free Image Hosting at www.ImageShack.us grafit - falluja iraq Free Image Hosting at www.ImageShack.us stadion Free Image Hosting at www.ImageShack.us bakljada Free Image Hosting at www.ImageShack.us fešta prvaka