04.11.2004., četvrtak

NBA dnevni pregled

Bila je to zaista bogata noć puno neizvjesnih utakmica i sjajnih predstava, naši se baš nisu istakli.....

ORLANDO 93:92 MILWAUKEE

Igrač utakmice: Steve Francis(26koševa 9skokova 7asista)

-prava drama na kraju iako je Orlando vodio i 15 razlike. Junačina prava je Steve Francis koji je postigao koš za pobjedu u zadnjoj sekundi. Sjajno je odigrao povratnik Grant Hill(20poena),a i rookie Dwight Howard(12koševa 10skokova 4banane) se je odlično predstavio. Redd je očekivano bio najbolji scorer Bucksa, ali je za 19koševa uportijebio 21loptu. Van Horn(14koševa 10skokova) i Maurice Williams(10koševa 9asista) su odigrali vrlo dobro.

Toni Kukoč(5poena 4skoka) je igrao malo u prvom djelu, ali je zato odigrao cjelu zadnju četvrtinu međutim osim trice za vodstvo 90:89 malo toga je učinio.

TORONTO 95:88 HOUSTON

Igrač utakmice: Rafer Alston(15koševa 8asista 7skokova)

-drugi poraz Rocketsa, ovaj put su McGrady i Ming odigrali dobro, ali Rocketsi nemaju dovoljno kvalitetnih igrača pa će za pobjedu ovaj dvojac morati ubacivati kombinirano 50 poena. Osim Alstona odlično je odigrao Chris Bosh s 20koševa i 8skokova, a pratili su ga Rose s 17 i Carter s 16poena. Kod Houstona spomenuti McGrady 21poen, Yao 17+9skokova, a Maurice Taylor koji je istisnuo Howarda iz petorke 13.

CLEVELAND 104:109 INDIANA 2OT
Igrač utakmice: Zydrunas Iglauskas(35koševa 18skokova)

-fenomenalna utakmica s nekoliko fenomenalnih pojednica. Indiana je imala 85-82 u regularno djelu, ali je LeBron James(28koševa 8asista) tricom donio produžetak Cavsima. U produžetku opet ista priča opet Indiana ima prednost, ali James realizira 1 od 2 s crte i opet je izjednačeno. Treći put nije išlo kod 107:104 za Indianu 5sekundi prije kraja James promašuje tricu, a sjajni Jamaal Tinsley(14poena 7skokova 14asista!!!) s linije bacanja samo potvrđuje pobjedu. Za Pacerse je fenomenalno igrao Ron Artest(31koš 9skokova), Croshere je dao 20, a Pollard je imao 10+10. Treći čovjek Cavsa je bio debeli Robert Traylor s 11koševa i 7skokova.

PHILADELPHIA 98:95 BOSTON
Igrač utakmice: Paul Pierce(35koševa 13skokova 8asistencija)

-veliki dvoboj The Truth vs The Answer, ipak je pripao Iversonu. Zanimljivo da je konačni rezultat postavlje 2.32 minute prije kraja kad je Davis smanjio, ali Pierce, Davis, Blount i Payton promašili su svoje shooteve i propustili priliku za pobjedu u prvoj utakmici. Iverson(30 poena) je dobru pomoć imao u M. Jackosonu(15poena) i Kennyu Thomasu(12+10), ali važniji od njih je bio mladi snajper Korver(12poena) koji je ubacio nekoliko trojki u zadnjoj četvrtini. Pierca su pratili Davis s 14 i Blount s 12 poena, Payton je imao samo 6 poena zajedno s 8asistencija.

NEW JERESEY 77:100 MIAMI
Igrač utakmice: Dwyane Wade(21koš 5skokova 6asistencija)

-blowout pobjeda Miamima u Shaqovom(16poena 5skokova) ne baš impresivnom debutu, jedini dio utakmice gdje je New Jeresey uspio parirati je bila 2. četvrtina kad su se serijom Planinića uspjeli približiti na 4 razlike, već početkom 3. se je Heat odlijepio i osigurao pobjedu. Osim Shaqa i Wade izvrsno je odigrao Rasual Butler(16poena), a odličan je s klupe bio i Damon Jones s 15poena. Za Netse jedino Richard Jefferson(19poena) i Planinić zaslužuju prolaznu ocjenu.

Zoran Planinić(21min 11poena 4asista 5/7 shoot, 2stealsa, 1turnover)-igrao je dobro Zoki, iako je ušao s klupe umjesto u zadnji čas oporavljenog Vaughna.

MEMPHIS 91:103 WASHINGTON
Igrač utakmice: Antawn Jamison(30poena 8skokova)

-velika pobjeda Wizardsa, koju su ostvarili bez nominalno najboljeg igrača Gilberta Arenasa i startera Larrya Hughesa. Grizzliesi su otišli na poluvrijeme s +8, a u zadnju četvrtinu su ušli -13, zahvaljujući sjajnog igra Wizardsa u tom djelu. Osim Jamison sjajan je bio i Juan Dixon s 28koševa, a tek malo lošiji Jarvis Hayes s 20 i 9skokova. U Memphisu najbolji Bonzi Wells(19poena), Pau Gasol(17poena 9skokova) i Strom Swift(15+8).

NEW ORLEANS 91:106 DALLAS
Igrač utakmice: Dirk Nowitzki(19koševa 7skokova 5asista 3blokade).

-druga pobjeda Dallasa u 2 dana, bez problema su dobili Hornetse koji su inače odlični na svome parketu. Mavsi su imali 6 igrača s dvoznamenkastim brojem poena,osim Nowitzkog, još su Finley i Stackhouse postigli 19poena, a osim Jerrya odličan s klupe je bio i Terry s 18. Kod domaćih najbolji njihovi All-star igrači Baron Davis(25poena 9asista) i Jamaal Magloire(11poena 12skokova).

MINNESOTA 99:94 NEW YORK
Igrač utakmice: Kevin Garnett(28poena 20skokova 7asistencija)

-Knicksi su cjelo vrijeme prijetili, ali na kraju je ipak ostalo samo na tome jer je konačni rezultat najviše što su se uspjeli približiti Wolvesima u zadnjim 8minuta. Osim briljantnog Garnetta, sjajan je bio i Sam Cassell(19koševa 10asistencija). Dvoznamenkasti su bili i ostali starteri Szczerbiak(12), Olowokandi(11) i Sprewell(10). Kod gostiju je izvrsno igrao Stephon Marbury(27poena 10asistencija), Jamal Crawford je dao 22 koša, ali niti jedan u posljednjih 18minuta, dobar učinak imao je i Kurt Thomas s 11poena i 15skokova.

SAN ANTONIO 101:85 SACRAMENTO
Igrač utakmice: Tim Duncan(30koševa 14skokova)

-po mnogima(i meni) najveći favoriti za naslov prvaka Spursi su bez problema dobili Kingse, koji su i drugi utakmicu izgubili praktički bez "ispaljenog metka". Potopili su ih Duncan i Ginobili(24poena 9skokova), a odličan je s klupe bio i novopridošli Brent Barry(16). To je bilo previše za skromne Kingse kod kojih je jedino Mike Bibby(23poena) odigrao dobro, prolazan je bio Chris Webber s svojim 18poena i 9skokova, ali i 22ispucane lopte. Opet neuvjerljiv Peja Stojaković(15poena 5-14 FG), a loše je odigrao i Brad Miller(6poena 8skokova).

PHOENIX 112:82 HAWKS
Igrač utakmice: Amare Stoudemire(23koša 8skokova)

-očekivana blowout pobjeda Sunsa, ova utakmica će biti zapamčena po tome da je to prva u kojoj je igrao neki Japanac. Yuta Tabuse nije samo igrao nego je postigao i 7poena. Uz Stoudemirea, najbolji Joe Johnson s 17, Nash s 12, te Marion(9skokova) i Jacobsen s 10poena. Kod Hawka jedini koliko toliko dobar Antoine Walker s 21košem i 13skokova, Alu Harringtonu je za 13poena trebalo 16 lopti, a solidno su debitirali rookieji Josh Smith(7poena 7skokova) i Childress(10poena.)

UTAH 104:78 LA LAKERS
Igrač utakmice: Carlos Boozer(27poena 11skokova)

-nešto što ćemo često viđati ove sezone, Bryant(38poena) igra sam i momčad uvjerljivo gubi. Jazz je igrao bez prvog playmakera Arroya, a dobro ga je zamjenio McLeod(6poena 8asista). Osim Boozera sjajan je učinak imao i Andrei Kirilenko koji je imao 16poena i 8 banana!!!! Matt Harpring(23koša 7skokova) je sjajno reagirao s klupe. Kod Lakersa je osim Kobea jedini donekle odigrao Lamar Odom(14koševa 9skokova).

Gordan Giriček(12minuta 11poena, FG 4-9)-Gira je startao u petorci, ali je nakon 3 minute dobio 3 osobne i do poluvremena nije ulazio u igru. U trećoj je postigao sve poena, ali i napravio nove 2 osobne tako da ga je Sloan opet izvadio iz igre.

LA CLIPPERS 114:84 SEATLLE
Igrač utakmice: Bobby Simmons(30poena 6skokova 6asista)

-sjajna partija Clipana, koji su shootirali 63% iz igre, a prednjačio je Simmons koji je postigao career high, pucajući 13-15. Standardno dobri Brand(21poen 7skokova) i Maggette(18poena), te Wilcox(15poena 7skokova). Kod gostiju Rashard Lewis 24, Allen i Radmanović 20, svi ostali ukupno 20 poena.

GOLDEN STATE 75:78 PORTLANDIgrač utakmice: Nick Van Exel(20poena 5skokova 4asista)

-minimalna pobjeda Blazersa u utakmici s mali brojem poena, Van Exel je donio prevagu s klupe, još su dobri bili Abdur-Rahim(18poena) i Zach Randolph(13poena 10skokova). Kod Warriorsa je više od ostalih dao Dunleavy(17poena 6skokova) koji je sa sirenom promašio produžetak. Dobru pariju je pružio Troy Murphy(15+11), a zakazao je Richardson(11poena 4-17shoot).