iće, piće i nogometno otkriće.....

24.03.2007., subota

GOSPIĆ - BRODOSPLIT 2 - 2

Pred 1000 gledatelja, u odličnoj atmosferi, odigran je veliki derbi između Gospića i Brodosplita. Rezultat je svakako zadovoljavajući, iako smo mišljenja da je Gospić bio puno bliže pobjedi. Ovako je Gospić sačuvao veliku prednost od 4 boda i sada sa velikom sigurnosti možemo ustvrditi da ćemo startati sa čelne pozicije u play off-u. Gospić od samog početka utakmice kreće u napad, a prve dvije minute igrači Brodosplita nisu niti osjetili loptu u svojim nogama. Ipak, kao što to obično biva u našim derbijima sa Splićanima gosti nakon jedne kontre pogađaju za vodstvo. Simeunovićeva dijagonala je presječena, Drndić na centru ''mlako'' pokušava zaustaviti Rešetara koji se sjurio prema Knezu i pogađa za vodstvo Brodosplita u 5. minuti. Gospić nastavlja s dominacijom, ali Brodosplit igra odličnu obranu i šansi je jako malo iako je Gospić u tim trenutcima sigurno bio blizu izjednačenja. Nakon neuspjelih pokušaja Gospića, Brodosplit fenomenalnom akcijom izbacuje čitavu obranu Gospića. Banićeva lopta je preletjela cijelu obranu Gospića koja je postavljena prilično naivno i Despotović dobiva loptu na 10-ak metara i fenomenalnim potezom, spretno, ali prije svega sretno vara istrčalog Kneza i donosi Brodosplitu veliku prednost od 2-0 u 17. minuti. U dvorani muk, a slave tek navijači Brodosplita koji su opet došli bodriti svoj klub u prilično lijepom broju. U nastavak Gospić kreće puno odlučnije od Splićana i to će se ubrzo vidjeti na semaforu. U 23. minuti Patrik Drndić iz voleja pogađa jednu poluvisoku loptu sa desne strane gospićkog napada Jukiću pod prečku što ovaj nikako nije mogao obraniti. Jedan od najljepših golova ikad viđenih na našim futsal terenima. Gospić i dalje stišće, publika bodri domaćina, dvorana je svako malo na nogama i bilo je očito da će novi gol uskoro. U tim trenutcima ključnu ulogu je odigrao kapetan Gospića Mario Strilić koji je Gospićanima podigao samopouzdanje, ali i svojim zalaganjem podigao atmosferu među publikom. Dosta prekršaja u tim trenutcima, gosti prilično nervozni. Nakon jednog sudara sa Strilićem Osibov ostaje ležati na podu. Strilić mu prilazi pomoći, ali Osibov ga udara nogom sa poda. Osibov nije kažnjen i to je jedna od rijetkih grešaka sudaca Petira i Pristovnika. U 27. minuti Simeunović se oslobađa svog čuvara i pogađa za izjednačenje. U dvorani ludnica. Gospić je zbilja dobio publiku koja voli futsal. Nakon toga Gospić prepušta malu incijativu gostima, ali igrači Brodosplita nikako nisu uspjeli stvoriti šansu. Vrijedi spomenuti tek jedan odličan pokušaj, danas ponovno odličnog Despotovića, koji se oslobodio čuvara, odlično opalio, ali Knez je još bolje obranio. Gospić se u tim trenutcima oslanja na brzinu Patrika Drndića koji u par navrata opasno ugrožava vrata gostiju. Tada se dogodila i jedna sumnjiva situacija. Vratar Brodosplita Jukić istrčava 15- ak metara za gola na jednu pogrešno dodanu loptu. Sa druge strane Ricardo je prekršajem ometen da bi mogao opaliti loptu na prazna vrata budući da je stigao do lopte prije istrčalog golmana Jukića. Svakako vrijedi pogledati snimku. U posljednjih 5 minuta obje ekipe kreću sa po 5 akumuliranih prekršaja. Gospić je do njih došao na prilično bespotreban način, sa dva prekršaja na centru. Te posljednje minute Gospić se odlučio na čuvanje lopte i odličnoj četvorci Simeunović, Drndić, Ibrišimović i Ricardo gosti ne mogu uzeti loptu zadnje četiri minute.
Kod Brodosplita zbog ozljeda nisu nastupili Brazilci, a Gospić je bio oslabljen neigranjem Tomičića. Slovenac Horvat je ostao na tribinama, a priliku je dobio povratnik De Barros.

IGRAČ UTAKMICE: Zbilja mi se teško odlučiti. Kod Splita odličan ponovno Despotović. U Gospiću odlični Simeunović, Strilić je svojim zalaganjem najzaslužniji za stizanje rezultata, ali ipak ću se odlučiti za mladog vratara Brodosplita Jukića koji je najzaslužniji što je Brodosplit i nakon ovog kola na drugom mjestu

Na kraju kako nezahvaliti odličnoj publici koja je došla u velikom broju i bodrila momčadi, te svakako uveličala spektakl. Suci Petir i Pristovnik su bili na prilično visokoj razini, pokazali da imamo još jedan kvalitetan sudački par i da se na njih može računati kao na ozbiljne suce. Nikakvog domaćinskog navlačenja nije bilo unatoč pritisku domaće publike, a sve moguće greške (njih 2,3) su suđene na štetu Gospića. Ovo je utakmica kojoj se nadam u finalu, utakmica zbog koje se futsal voli !!!

Hvala igračima Brodosplita na još jednoj odličnoj utakmici, te fer i korektnoj igri koju su prikazali u našem gradu. Nadamo se da će te do kraja sezone doći još najmanje 2 puta u naš Gospić