iće, piće i nogometno otkriće.....

23.02.2007., petak

Velika pobjeda u Splitu!!!

Hrvatska malonogometna reprezentacija napravila je veliki uspjeh i sada je na korak do Eura. Naši su pobijedili Kazahstan rezultatom 5-1. U prvom poluvremenu Kazahstan puno bolji, dominiraju, te imaju i vodstvo od 1-0 kojeg poništava Bajrušević pred sam kraj poluvremena. Sa 1-1 se odlazi na odmor. U nastavku naši bolji, te sa dva pogotka Šimurine i Banića Hrvatska pobjeđuje sa 5-1. Svaka čast!!!

Denis Ibrišimović sa dva pogotka i Milivoje Simeunović sa dvije asistencije su najzaslužniji što je Slovenija pobijedila Rumunjsku rezultatom 4-2. Upravo ovaj dvojac je najzaslužniji što je Slovenija jednom nogom već u Portugalu.
- 22:54 - Komentari (3) - Isprintaj - #

22.02.2007., četvrtak

HRVATSKA - BIH 4-2

U prvoj utakmici kvalifikacija u Splitu pred više od 2000 gledatelja Hrvatska je svladala Bih rezultatom 4-2. Hrvatska je pokazača bolju igru i zasluženo pobijedila. Pogodak za 1-0 je postigao Osibov u 5.minuti. Vodstvo je povećao Bajrušević u 13. minuti. Preko Vladisavljevića BIH smanjuje u 19. minuti, dok minutu kasnije Bajrušević pogađa za rezultat 3-1 s kojim se odlazi na poluvrijeme. U nastavku, na samom početku, u 22.minuti BIH preko Duvnjaka smanjuje, a konačni rezultat postavlja igrač Hmnk Gospića Patrik Drndić koji je bio i prvo ime susreta.
U prvoj utakmici Češka je svladala Kazahstan rezultatom 6-4.

Po prikazanoj igri prvog dana s pravom se možemo nadati plasmanu na Euro

U kvalifikacijskoj grupi koja se igra u Sloveniji Slovenija je svladala Moldaviju u 1.kolu rezultatom 6-2, a zapaženu ulogu su odigrali igrači HMNK Gospića Denis Ibrišimović i Mile Simeunović koji su se i startali u početnoj petorci slovenske reprezentacije. Ibrišimović je zabio prvi pogodak na toj utakmici, a oba igrača su se istakla sa još par asistencija za golove.

ČESTITKE HRVATSKOJ REPREZENTACIJI I SVIM GOSPIĆKIM REPREZENTATIVCIMA KOJI SU DANAS PRUŽILI ODLIČNE IGRE !!!
- 23:06 - Komentari (0) - Isprintaj - #

20.02.2007., utorak

EURO TJEDAN

Ovaj tjedan se u Splitu igra kvalifikacijski turnir za odlazak na Euro u Portugalu. U grupi sa Hrvatskom su Češka, Kazahstan i Bih. Što reći? Prilično izjednačena grupa, ali upravo bi to našima i trebala biti šansa za prolaz u sljedeći krug. Evo vam raspored susreta, pa tko je željan malonogometnog spektakla neka se uputi u Split i bodri naše reprezentativce:

Gospić - Promet 4-2

Pred oko 400 gledatelja Gospić jo došao do još jedne ovosezonske pobjede. Prvi u vodstvo dolazi Gospić, strijelac je Mile Simeunović nakon izvrsne akcije gospićke četvorke. Nakon dvije loše intervencije golmana Kneza Promet dolazi u vodstvo. U drugom poluvremenu Gospić preuzima incijativu, te nakon odlične igre postiže dva zgoditka. Strijelac je probuđeni Horvat.. Gosti prelaze na igru sa 5 igrača, bez golmana, što je iskoristio vješti golman Knez koji postiže svoj prvi zgoditak u dresu Gospića.
- 22:42 - Komentari (2) - Isprintaj - #

14.02.2007., srijeda

GOSPIĆ - POTPIĆAN 4 - 0

Pred oko 250 gledatelja Gospić se plasirao u sljedeće kolo kupa nakon pobjede 4-0 nad Potpićnom. Gospić je zasluženo pobijedio uz dominantnu igru. Na poluvrijeme se odlazi rezultatom 3-0. Mrežu je dva puta pogodio Ibrišimović, te jednom Tomičić. Za konačni rezultat u nastavku je zabio Tomi Horvat. Gospić se očito polagano vraća i nastavi li igra biti ovakava u daljnjem tijeku prvenstva i kupa trofej(i) nebi trebali izostat.
- 22:02 - Komentari (1) - Isprintaj - #

13.02.2007., utorak

GOSPIĆ -POTPIĆAN, srijeda 20.00

U srijedu sa početkom u 20 sati u Gospiću se igra uzvratna utakmica finala kupa, regije Zapad, između Gospić i Potpićana. Prva utakmica je završila iznenađujućim rezultatom 2-2. Nadamo se da će Gospić uvjerljivo i sigurno pobijedit, te se plasirat u nastavak kup natjecanja.

- 23:33 - Komentari (0) - Isprintaj - #

10.02.2007., subota

Gospić - Inero 5-1

Gospić je u derbiju kola sasvim zasluženo na domaćem terenu pobijedio trećeplasiranu ekipu do ovog kola, splitski Inero. Gospić je poveo već na samom početku, autogolom gostiju. Do kraja poluvremena gosti izjednačuju nakon pogreške Tomičića na centru. Sa 1-1 se odlazi na poluvrijeme. U nastavku Gospić kreće puno odlučnije te na samom početku dolazi u vodstvo preko Ibrišimovića. Treći pogodak djelo je najboljeg strijelca Gospića Patrika Drndića. Točku na i sa svoja dva pogotka stavio je reprezentativac Slovenije Milivoje Simeunovič(onaj sa brojem 4 na dresu). Gospić je zaluženo pobijedio, izbio na prvo mjesto, iako igra još nije na najvišem nivou, ali sada to nije niti bitno. Cilj je do kraja prvenstva zadržati vodstvo te sa najbolje pozicije krenuti u play off gdje bi trebali imati vrhunac forme

REMI U LABINU

U prvoj utakmici finala kupa, skupine zapad, malonogometaši Gospića su potpuno nadigrani od drugoligaša Potpićana te su teškom mukom izvukli izjednačen rezultat 2-2 nakon što su većim dijelom utakmice domaćini vodili 2-1 i potpuno dominirali. Igra Gospića katastrofalna, volja za igrom još gora, forma u velikom padu i očito su problemi pokucali na vrata Hmnk Gospića. Očito će trebati promijeniti dosta stvari, prije svega odnos igrača prema igri koja je zaista poražavajća u zadnje vrijeme, a vremena za popravak i nema previše jer već ovaj vikend se nastavlja prvenstvena bitka.

U subotu sa početkom u 18 sati igra se derbi kola u Gospiću između drugoplasiranog Gospića i trećeplasiranog Inera. U slučaju poraza Gospić će sasvim sigurno izgubiti korak za vodećom Uspinjačom, a sasvim će ga sustić Inero i Brodosplit.

NOVI (STARI) TRENER

U HMNK Gospić se od sutra na mjesto trenera vraća prošlogodišnji trener Mijo Rimac. Gospić je već duže vrijeme, nakon suspenzije Marka Tomca, u potrazi za trenerom i sada u drugom dijelu sezone došlo je i krajnje vrijeme da na klupu Gospićana zasjedne novi trener. Svakako valja napomenuti da će u klubu ostati raditi i Marko Tomac koji će biti zadužen za fizički dio priprema. Nadamo se da će ova promjena trenera pozitivno utjecati na igre Gospića, te da će se ove godine Gospić osladiti barem s jednim trofejem.
- 20:56 - Komentari (1) - Isprintaj - #

02.02.2007., petak

Karlovac 2007.

Nakon pobjede u kupu sa rezultatom 6-2 protiv ekipe Kastav, Gospićani su nastavili tjedan na turniru u Karlovcu. Nakon pobjede 6-2 u četvrtfinalu nad ekipom Tin iz Zadra jučer je su na rasporedu bili polufinalni i finalni susreti. U polufinalu je Gospić igrao bolje prvi dio susreta, ali nakon ozljede najboljeg igrača Hrvatske Nikole Tomičića igra Gospića je pala. Orkan je poveo 2-0, ali Gospić je u uzbudljivoj završnici izjednačio, te na kraju u produžetcima pobijedio zlatnim golom. U prvom polufinalnom susretu momčad za koju je igrao Korab Morina, najveći hrvatski talent, ali i to je nedovoljno za reprezentaciju, u posljednjoj sekundi zabila je gol za izjednačenje na 3-3. Došlo je do gužve, a posebno se istaknuo naš izbornik Robert Grdović koji je nogom s leđa (po pričama koje sam čuo od više ljudi) lupio Koraba Morinu. Mislim da je puno toga jasnije što se tiče reprezentacije. U finalnom susretu, i jedni i drugi izpražnjeni, uz lošu i sramotnu ekipu Gospića igrač turnira ______ _______ sa dva poteza matirao je Gospićane. Sve u svemu mislim da se mnogi mladi moraju zapitati gdje su i kakvi su, ako jedan _______ ________, odličan igrač čije je vrijeme nažalost prošlo, bude proglašen igračem turnira.
- 08:36 - Komentari (5) - Isprintaj - #