iće, piće i nogometno otkriće.....

02.03.2007., petak

NIKO KAO NIKE...

Danas smo mogli uživat u još jednoj odličnoj utakmici Gospića, možda čak i najboljoj ove sezone. Krcata dvorana u Petrinji, gledatelja po mojoj slobodnoj procjeni najmanje 400. Atmosfera kakva je i uvijek u Petrinji kad se igra futsal, nabrijana, onakva kakvu igrači najviše i vole. Simeunović ne starta u prvoj četvorci. Ozljedio se na treningu i trener Mijo Rimac je krenuo sa postavom: Knez, Strilić, Ricardo, Tomičić, P. Drndić. Prvih par minuta Petrinjčica bolja, ima par prilika, ali to je bilo sve od njih. Jednu kontru Petrinjčice odlično čita Simeunović i prosljeđuje loptu do Tomičića, koji pogađa za 1-0. Tada Petrinjčica potpuno posustaje i do kraja susreta se ne vraća. Do 10. minute je već 2-0. Strijelac je Patrik Drndić, a asistent fenomenalni Milivoje Simeunović. Čovjek je genijalac. Svaka ti čast Mile !!! Nakon toga Gospić stvara šanse, ali jedan nespretan prekršaj na rubu šesterca kažnjava Lovreković i rezultat je 2-1. Ipak, Petrinjčica se niti nakon toga nije mogla vratit u utakmicu. Par minuta prije kraja poluvremena Ricardo povećava na 3-1. U drugom poluvremenu Gospić kreće odlično i u prvih 7,8 minuta radi odlučujuću prednost. Nikola Tomičić uzima jednu loptu, istrčava kontru i gura kroz noge nemoćnog Papeša. Sljedeći pogodak je djelo Ricarda koji koristi još jednu nevjerojatnu loptu Milivoje Simeunovića. Nakon toga Gospić igra za publiku. Puno trke, akcija, driblinga, prilika, a na sreću Petrinjčice i promašaja. Promašivali su Horvat dva puta u čistim situacijama, jednom Krstanović, jednom Čuljat... Posljednjih pet minuta Gospić se totalno opušta i dvije minute prije kraja Petrinjčica smanjuje do rezultata 5-3. Gospić je pod pritiskom 6.-og prekršaja, ali pobjeda ne dolazi u pitanje. Konačan rezultat svojim prvim pogotkom za Gospić postavlja Čuljat.

Želio bi čestitati cijeloj momčadi i zahvaliti im na još jednoj fenomenalnoj utakmici. Dali sam više zadivljen Simeunovićevim asistencijama, Nikinim driblinzima i njegovom zalaganju, brzini Drndića, borbenosti Strilića ili mirnoći Ricarda i Ibrišimovića. Naravno, Knezove obrane ne treba niti spominjat.

IGRAČ UTAKMICE: Nikola Tomičić

Ovo je ono što volim u futsalu. Kombinacija trke, borbenosti, čvrstine, driblinga, asistencija i učikovitosti. Zar to nije ''moderan'' futsal ili se varam?