< lipanj, 2019 >
P U S Č P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Studeni 2019 (3)
Listopad 2019 (5)
Rujan 2019 (6)
Kolovoz 2019 (9)
Srpanj 2019 (8)
Lipanj 2019 (7)
Svibanj 2019 (8)
Travanj 2019 (6)
Ožujak 2019 (6)
Veljača 2019 (5)
Siječanj 2019 (6)
Prosinac 2018 (8)
Studeni 2018 (11)
Listopad 2018 (4)
Rujan 2018 (4)
Kolovoz 2018 (7)
Srpanj 2018 (5)
Lipanj 2018 (4)
Svibanj 2018 (7)
Travanj 2018 (6)
Ožujak 2018 (7)
Veljača 2018 (9)
Siječanj 2018 (5)
Prosinac 2017 (6)
Studeni 2017 (7)
Listopad 2017 (5)
Rujan 2017 (5)
Kolovoz 2017 (10)
Srpanj 2017 (9)
Lipanj 2017 (5)
Svibanj 2017 (9)
Travanj 2017 (6)
Ožujak 2017 (7)
Veljača 2017 (8)
Siječanj 2017 (5)
Prosinac 2016 (8)
Studeni 2016 (10)
Listopad 2016 (8)
Rujan 2016 (5)
Kolovoz 2016 (12)
Srpanj 2016 (10)
Lipanj 2016 (5)
Svibanj 2016 (7)
Travanj 2016 (6)
Ožujak 2016 (8)
Veljača 2016 (3)
Siječanj 2016 (3)
Prosinac 2015 (8)

Komentari On/Off

Opis bloga
Predstavljanje drevne, a sada sve popularnije igre GO. Predstavljanje pravila igre, komentari partija, zanimljivosti u svezi goa, vijesti sa natjecanja, go-problematika, obavijesti o predstojecim natjecanjima.

Dodatna pitanja u vezi goa i organiziranja igranja možete uputiti na e.mail:
mladen.smud@gmail.com

HIGOU ( krovna hrvatska go-oanizacija):
- O nama
- Statut
- Pravilnik o članarini
- Pristupnica


Redovna okupljališta uz igranje i učenje igre Go u okolici:

Karta mjesta gdje se Go igra

Karlovac

Knjižnica za mlade – Banjavčićeva 8
subotama od 11 do 13 sati - go-radionice i/ili igranje goa.

Kutina

U knjižnici Srednje škole Tina Ujevića
Svakog ponedjeljka od 18 sati tijekom nastavne godine druženje igranjem goa.

Lipovljani

Narodna knjižnica Lipovljani
Trg hrvatskih branitelja 14 u centru Lipovljana
srijedama od 18 sati

Rijeka

Dom mladih
Laginjina 15
utorkom i petkom od 18:00 do 20:00

Velika Gorica

Gorički Klub Mladih
Trg Stjepana Radića 5/II
svaki petak od 17:15 do 19:30 - Go radionica i igranje Goa
do 13. 07. pa prekid do jeseni

Cvijetno naselje 18a
Sklonište - ulaz jug

svaka subota od 16:00 do 20:00

Zagreb

Knjižnica 'Ivana Brlić Mažuranić'
Folnegovićevo naselje

Laurenčićeva 8
utorcima od 17 sati do oko 19:30

Mjesni odbor Vrbani
Rudeška 148
srijedama od 19 do 21 sat

Linkovi
Interaktivna škola goa za početnike Za praćenje škole treba program "Adobe Flash".

Škola goa na blogu

Go Hrvatska
facebook


Blog:

Najave go-turnira i go-druženja su od 20. 08. 2014. na novom blogu: 'Najave go-turnira i druženja'.

Škola GO-a

Stjepan - Winterchur


Go u Hrvatskoj

Hrvatska Igo Udruga

Soba 'Hrvatsko internetsko Go prvenstvo' - IGPH OGS
6. IGPH - najave partija i rezultati


Go u svijetu

Popis svih mjesta gdje se okuplja uz igranje goa u svijetu

Europska Go Federacija

Eurogotv - Kratka izvješća

Go u Sloveniji

PSG - Polski i linkovi

Higashikita - Italija

Šamac


Zanimljivi linkovi goa:

Linkovi i preporuke - Alexander Dinerchtein:
Test tvoje kategorije!
Sanrensei
Lee Changho, 9-dan pro
Internet Go rating
Go KGS go lekcije
KGS Go server
KGS Insei Liga
Go novosti
Tjedne novosti o gou
Go tražilica
KGS i Pandanet novosti
Socijalna mreža za go igrače
Kolekcija trik-poteza
Svjetska prvenstva
Online test tvog stila!

Rating EGF-

Guo Juan's Go School

Server za dopisno igranje - DragonGoServer

Jadranska dopisna go liga

Internet igranje goa - IGS - Pandanet

WAGC2018 - Tokyo - Nihon Ki-in

36. WAGC, rezultati na Pandanetu

EGTC - Pandanet

40. WAGC 2019.
Matsue, u Shimane prefekturi


EYGTC (za mlade ) - KGS-server

62th European Go Congress
Pisa - Italy
27. 7. - 7. 8. 2018.


Popis i linkovi go-problema i rješenja na ovom blogu

Go-problemi

161.; 162.; 163.; 164.;
165.; 166.; 167.; 168.;
169.; 170.; 171.; 172.;
173.; 174.; 175.; 176.;
177.; 178.; 179.; 180.;
181.; 182.; 183.

Rješenja go-problema

161.; 162.; 163.;
164.; 165.; 166.; 167.;
168.; 169.: 170.; 171.;
172.; 173.; 174.; 175.;
175a; 176.; 177.; 178.;
179.; 180.; 181.; 182.;
183.

Poluknuli su u ovaj blog od 21. 05. 2004.
09. 06. 2013. stanje je 107000. i kvit
Uz nekoliko kvitanja
02. 09. 2018. - 13440. i kvit
26. 4. 2019. - 6214.

Flags counter from:
22. 06. 2019. 13:40

Flag Counter

Aktuelno
_________
1. Ekipno prvenstvo škola Hrvatske u gou
Hotel 'Matija Gubec'
Stubičke Toplice
23. 11. 2019. ( subota )


_________
Prvenstvo Hrvatske u gou za mlade
do 12, 16 i 20 godina

Konfucijev institut Sbeučilišta u Zagrebu
Savska 25
Zagreb
30. 11. 2019. ( subota )


_________
4. Otvoreno prvenstvo Zagreba u gou
Osnovna školaBorovje
Davora Zbiljskog 7
Borovje - Zagreb

14. i 15. 12. 2019. ( vikend )


_________
6. Božični go turnir
Centar za mlade Grabrik
Karlovac
28. 12. 2019. ( subota )


_________
SEYGO
Generalni poredak
2019.



Pregledi do sada odigranih tradicionalnih turnira goa u Hrvatskoj

Go - misaona igra
08.06.2019., subota
40. Svjetsko amatersko prvenstvo u gou

40. Svjetsko amatersko prvenstvo u gou
Matsue, Shimane prefektura, Japan
02. – 05. 06. 2019.


Svake godine krajem svibnja i/ili početkom lipnja se održava Svjetsko amatersko prvenstvo u gou ( WAGC ). Formalno i proceduralno je počelo 30. svibnja, a turnirska su kola krenula 2. lipnja. Odigrano je osam kola po švicarskom sistemu. Igrana su po dva kola dnevno.
Glavni sudac je bio poznati profesionalni igrač goa iz Nihon Ki-inaTakemiya.
Svaka zemlja, članica Svjetske go federacije ( IGF ) ima pravo na jednog predstavnika na ovom prvenstvu. Hrvatsku je, kao i prošle godine, predstavljao prvak Hrvatske Stjepan Meštrović.
Ovvgodišnji WAGC je okupio 59 državnih predstavnika.
Pogledajmo tablicu sa svim rezultatima.
Br.  Mj. Natjecatelj/ica              Država             1.k  2.k  3.k  4.k  5.k  6.k  7.k  8.k Pob sos sss
  1. 1. Chen Wang CHINA 14+ 12+ 23+ 4+ 8+ 2+ 3+ 9+ 8 43 330
  2. 2. Jaesung Lee KOREA 27+ 6+ 9+ 10+ 3+ 1- 8+ 4+ 7 45 327
  3. 3. Nai San Chan C.HONG KONG 19+ 41+ 28+ 11+ 2- 10+ 1- 8+ 6 42 312
  4. 4. Albert Yen U.S.A. 33+ 43+ 26+ 1- 23+ 13+ 5+ 2- 6 41 299
  5. 5. Pal Balogh HUNGARY 36+ 11- 22+ 7+ 27+ 26+ 4- 10+ 6 39 282
  6. 6. Qi You Wu CANADA 46+ 2- 12+ 40+ 28+ 8- 13+ 14+ 6 37 300
  7. 7. Dmytro Bogatskyy UKRAINE 58+ 18+ 24- 5- 31+ 17+ 29+ 16+ 6 35 264
  8. 8. Tsubasa Kawaguchi JAPAN 30+ 22+ 40+ 9+ 1- 6+ 2- 3- 5 44 303
  9. 9. Jie Hui Kwa SINGAPORE 15+ 25+ 2- 8- 24+ 12+ 11+ 1- 5 43 319
  10. 10. Faishal Umar Fitrah INDONESIA 31+ 24+ 13+ 2- 11+ 3- 23+ 5- 5 41 312
  11. 11. Fu-Te Yang C.TAIPEI 42+ 5+ 17+ 3- 10- 16+ 9- 19+ 5 40 298
  12. 12. Thomas Debarre FRANCE 29+ 1- 6- 30+ 41+ 9- 39+ 23+ 5 38 285
  13. 13. Kai Kun Xie NEW ZEALAND 54+ 20+ 10- 25+ 15+ 4- 6- 24+ 5 37 286
  14. 14. Phuoc Dinh Tran VIETNAM 1- 42+ 15- 45+ 40+ 20+ 26+ 6- 5 37 278
  15. 15. Gerardus Petrus Groenen NETHERLANDS 9- 30+ 14+ 31+ 13- 28+ 16- 26+ 5 36 287
  16. 16. Koichiro Habu POLAND 24- 47+ 46+ 29+ 18+ 11- 15+ 7- 5 35 271
  17. 17. Jan Simara CZECH 47+ 49+ 11- 19+ 26- 7- 27+ 28+ 5 34 266
  18. 18. Ofer Zivony ISRAEL 57+ 7- 49+ 32+ 16- 19- 30+ 29+ 5 33 246
  19. 19. Simao Goncalves PORTUGAL 3- *+ 54+ 17- 35+ 18+ 32+ 11- 5 31 260
  20. 20. Wichrich Karuehawanit THAILAND 44+ 13- 25- 48+ 53+ 14- 42+ 32+ 5 29 265
  21. 21. Stjepan Mestrovic CROATIA 34+ 23- 53+ 27- 25- 43+ 35+ 33+ 5 29 261
  22. 22. Alessandro Martinelli ITALY *+ 8- 5- 53- 46+ 54+ 37+ 38+ 5 26 250
  23. 23. Timur Sankin RUSSIA 45+ 21+ 1- 24+ 4- 25+ 10- 12- 4 40 294
  24. 24. Jonas Welticke GERMANY 16+ 10- 7+ 23- 9- 41+ 25+ 13- 4 37 300
  25. 25. Cary Jin AUSTRALIA 32+ 9- 20+ 13- 21+ 23- 24- 39+ 4 36 270
  26. 26. Francois Gonze BELGIUM 50+ 53+ 4- 35+ 17+ 5- 14- 15- 4 36 69
  27. 27. Andrew Kay U.K. 2- 50+ 45+ 21+ 5- 29- 17- 40+ 4 36 265
  28. 28. Jesse Savo FINLAND 48+ 38+ 3- 41+ 6- 15- 40+ 17- 4 35 271
  29. 29. Timotej Suc SLOVENIA 12- 59+ 37+ 16- 44+ 27+ 7- 18- 4 33 257
  30. 30. Wai Chong Chan MACAU 8- 15- 34+ 12- 49+ 53+ 18- 43+ 4 32 268
  31. Carl Nicolas Schroter Mendez CHILE 10- 36+ 48+ 15- 7- 40- 41+ 42+ 4 32 268
  32. 32. Milos Bojanic SERBIA 25- 51+ 44+ 18- 43+ 42+ 19- 20- 4 31 243
  33. 33. Anibal Gomez de la Fuente ARGENTINA 4- 45- 50+ 38- 57+ 55+ 34+ 21- 4 29 225
  34. 34. Michal Kralik SLOVAKIA 21- 56+ 30- 51+ 37- 36+ 33- 47+ 4 29 218
  35. 35. Vladas Zaleskas LITHUANIA 56+ 40- 43+ 26- 19- 44+ 21- 45+ 4 28 245
  36. 36. Noel Mitchell IRELAND 5- 31- 55- 47+ 56+ 34- 51+ 52+ 4 27 221
  37. 37. Demetris Regginos CYPRUS 53- 52+ 29- 56+ 34+ 39- 22- 48+ 4 27 219
  38. 38. Shou Kai Lee MALAYSIA 59+ 28- 41- 33+ 42- 48+ 44+ 22- 4 26 237
  39. 39. Ilya Busko BELARUS 41- 44- 59+ 57+ 55+ 37+ 12- 25- 4 24 237
  40. 40. Ioan Elian Grigoriu ROMANIA 51+ 35+ 8- 6- 14- 31+ 28- 27- 3 35 270
  41. 41. Soren Ohlenbusch DENMARK 39+ 3- 38+ 28- 12- 24- 31- 53+ 3 33 267
  42. 42. Severin Hanevik NORWAY 11- 14- 47+ 49+ 38+ 32- 20- 31- 3 33 248
  43. 43. Helcio Alexandre Pacheco BRAZIL 52+ 4- 35- 54+ 32- 21- 53+ 30- 3 30 244
  44. 44. Miguel Perez Escribano SPAIN 20- 39+ 32- 46+ 29- 35- 38- 54+ 3 30 229
  45. 45. Martin Xiangdong Li SWEDEN 23- 33+ 27- 14- 54- 52+ 46+ 35- 3 29 249
  46. 46. Brandal Josue Henao Roa COLOMBIA 6- 58+ 16- 44- 22- 49+ 45- 55+ 3 29 229
  47. 47. Cristobal Bravo Marvan MEXICO 17- 16- 42- 36- 50+ 56+ 55+ 34- 3 28 230
  48. 48. Narendra Sowal NEPAL 28- 57+ 31- 20- 51+ 38- 54+ 37- 3 28 223
  49. 49. Thomas Markus Koller SWITZERLAND 55+ 17- 18- 42- 30- 46- 59+ 57+ 3 25 234
  50. 50. Lloyd Rubidge SOUTH AFRICA 26- 27- 33- 55- 47- *+ 58+ 56+ 3 21 224
  51. 51. Maximilian Peter AUSTRIA 40- 32- 58+ 34- 48- 59+ 36- *+ 3 21 217
  52. 52. Jorge Emilio Murillo Lux GUATEMALA 43- 37- 56- 59+ 58+ 45- 57+ 36- 3 21 206
  53. 53. Birand Adal TURKEY 37+ 26- 21- 22+ 20- 30- 43- 41- 2 33 242
  54. 54. Nyambaatar Sersendemid MONGOLIA 13- 55+ 19- 43- 45+ 22- 48- 44- 2 29 237
  55. 55. Bahadur Tahirbayov AZERBAIJAN 49- 54- 36+ 50+ 39- 33- 47- 46- 2 26 212
  56. 56. Teodor Nedev BULGARIA 35- 34- 52+ 37- 36- 47- *+ 50- 2 25 204
  57. 57. Celeste Abat PHILIPPINES 18- 48- *+ 39- 33- 58+ 52- 49- 2 24 204
  58. 58. Supravat Pal INDIA 7- 46- 51- *+ 52- 57- 50- 59+ 2 21 197
  59. 59. Feng Yang Lim BRUNEI DDARUSSALAM 38- 29- 39- 52- *+ 51- 49- 58- 1 23 194
Pogledajmo sada rezultate u Stjepanovim partijama kao i njihov tok u sgf-formatu.

1. kolo - 2. 6. prije podne
Stjepan Mestrović ( Hrvatska ) - Michal Kralik ( Slovačka ) 1:0


2. kolo - 2. 6. posrije podne
Timur Sankin ( Rusija ) - Stjepan Mestrović ( Hrvatska ) 1:0


3. kolo - 3. 6. prije podne
Birand Adal ( Turska ) - Stjepan Mestrović ( Hrvatska ) 0:1


4. kolo - 3. 6. posrije podne
Andrew Kay ( UK ) - Stjepan Mestrović ( Hrvatska ) 1:0


5. kolo - 4. 6. prije podne
Stjepan Mestrović ( Hrvatska ) - Cary Jin ( Australija ) 0:1


6. kolo - 4. 6. posrije podne
Helcio Alexandre Pacheco ( Brazil ) - Stjepan Mestrović ( Hrvatska ) 0:1


7. kolo - 5. 6. prije podne
Stjepan Mestrović ( Hrvatska ) - Vladas Zaleskas ( Litva ) 1:0


8. kolo - 5. 6. posrije podne
Stjepan Mestrović ( Hrvatska ) - Anibal Gomez de la Fuente ( Argentina ) 1:0

- 19:14 - Komentari (2) - Isprintaj - #

<< Arhiva >>