< rujan, 2018 >
P U S Č P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Siječanj 2020 (2)
Prosinac 2019 (12)
Studeni 2019 (7)
Listopad 2019 (5)
Rujan 2019 (6)
Kolovoz 2019 (9)
Srpanj 2019 (8)
Lipanj 2019 (7)
Svibanj 2019 (8)
Travanj 2019 (6)
Ožujak 2019 (6)
Veljača 2019 (5)
Siječanj 2019 (6)
Prosinac 2018 (8)
Studeni 2018 (11)
Listopad 2018 (4)
Rujan 2018 (4)
Kolovoz 2018 (7)
Srpanj 2018 (5)
Lipanj 2018 (4)
Svibanj 2018 (7)
Travanj 2018 (6)
Ožujak 2018 (7)
Veljača 2018 (9)
Siječanj 2018 (5)
Prosinac 2017 (6)
Studeni 2017 (7)
Listopad 2017 (5)
Rujan 2017 (5)
Kolovoz 2017 (10)
Srpanj 2017 (9)
Lipanj 2017 (5)
Svibanj 2017 (9)
Travanj 2017 (6)
Ožujak 2017 (7)
Veljača 2017 (8)
Siječanj 2017 (5)
Prosinac 2016 (8)
Studeni 2016 (10)
Listopad 2016 (8)
Rujan 2016 (5)
Kolovoz 2016 (12)
Srpanj 2016 (10)
Lipanj 2016 (5)
Svibanj 2016 (7)
Travanj 2016 (6)
Ožujak 2016 (8)
Veljača 2016 (3)

Komentari On/Off

Opis bloga
Predstavljanje drevne, a sada sve popularnije igre GO. Predstavljanje pravila igre, komentari partija, zanimljivosti u svezi goa, vijesti sa natjecanja, go-problematika, obavijesti o predstojecim natjecanjima.

Dodatna pitanja u vezi goa i organiziranja igranja možete uputiti na e.mail:
mladen.smud@gmail.com

Hrvatski Go Savez
HGOS


HIGOU:
- O nama
- Statut
- Pravilnik o članarini
- Pristupnica


Redovna okupljališta uz igranje i učenje igre Go u okolici:

Karta mjesta gdje se Go igra

Karlovac

Knjižnica za mlade – Banjavčićeva 8
subotama od 11 do 13 sati - go-radionice i/ili igranje goa.

Kutina

U knjižnici Srednje škole Tina Ujevića
Svakog utorka od 18 sati tijekom nastavne godine druženje igranjem goa.

Lipovljani

Narodna knjižnica Lipovljani
Trg hrvatskih branitelja 14 u centru Lipovljana
srijedama od 18 sati

Rijeka

Dom mladih
Laginjina 15
utorkom i petkom od 18:00 do 20:00

Velika Gorica

Gorički Klub Mladih
Trg Stjepana Radića 5/II
svaki petak od 17:15 do 19:30 - Go radionica i igranje Goa
do 13. 07. pa prekid do jeseni

Cvijetno naselje 18a
Sklonište - ulaz jug

svaka subota od 16:00 do 20:00

Zagreb

Knjižnica 'Ivana Brlić Mažuranić'
Folnegovićevo naselje

Laurenčićeva 8
utorcima od 17 sati do oko 19:30

Mjesni odbor Vrbani
Rudeška 148
srijedama od 19 do 21 sat

Linkovi
Interaktivna škola goa za početnike Za praćenje škole treba program "Adobe Flash".

Škola goa na blogu

Go Hrvatska
facebook


Blog:

Najave go-turnira i go-druženja su od 20. 08. 2014. na novom blogu: 'Najave go-turnira i druženja'.

Škola GO-a

Stjepan - Winterchur


Go u Hrvatskoj

Hrvatska Igo Udruga

Soba 'Hrvatsko internetsko Go prvenstvo' - IGPH OGS
6. IGPH - najave partija i rezultati


Go u svijetu

Popis svih mjesta gdje se okuplja uz igranje goa u svijetu

Europska Go Federacija

Eurogotv - Kratka izvješća

Go u Sloveniji

PSG - Polski i linkovi

Higashikita - Italija

Šamac


Zanimljivi linkovi goa:

Linkovi i preporuke - Alexander Dinerchtein:
Test tvoje kategorije!
Sanrensei
Lee Changho, 9-dan pro
Internet Go rating
Go KGS go lekcije
KGS Go server
KGS Insei Liga
Go novosti
Tjedne novosti o gou
Go tražilica
KGS i Pandanet novosti
Socijalna mreža za go igrače
Kolekcija trik-poteza
Svjetska prvenstva
Online test tvog stila!

Rating EGF-

Aktuelna rejting lista
hrvatskih go igrača


Guo Juan's Go School

Server za dopisno igranje - DragonGoServer

Jadranska dopisna go liga

Internet igranje goa - IGS - Pandanet

WAGC2018 - Tokyo - Nihon Ki-in

36. WAGC, rezultati na Pandanetu

EGTC - Pandanet

40. WAGC 2019.
Matsue, u Shimane prefekturi


EYGTC (za mlade ) - KGS-server

62th European Go Congress
Pisa - Italy
27. 7. - 7. 8. 2018.


Popis i linkovi go-problema i rješenja na ovom blogu

Go-problemi

161.; 162.; 163.; 164.;
165.; 166.; 167.; 168.;
169.; 170.; 171.; 172.;
173.; 174.; 175.; 176.;
177.; 178.; 179.; 180.;
181.; 182.; 183.

Rješenja go-problema

161.; 162.; 163.;
164.; 165.; 166.; 167.;
168.; 169.: 170.; 171.;
172.; 173.; 174.; 175.;
175a; 176.; 177.; 178.;
179.; 180.; 181.; 182.;
183.

Poluknuli su u ovaj blog od 21. 05. 2004.
09. 06. 2013. stanje je 107000. i kvit
Uz nekoliko kvitanja
02. 09. 2018. - 13440. i kvit
26. 4. 2019. - 6214.

Flags counter from:
22. 06. 2019. 13:40

Flag Counter

Aktuelno
_________
15. Cvjetno go turnir
Sklonište u Cvjetnom naselju
Velika Gorica
18. 01. 2020.

___________
2. Turnir Međuškolske Go Lige
Srednja strukovna elektro škola
Selska cesta - Zagreb
25. 01. 2020.

_________
SEYGO
Generalni poredak
2019.


__________
EYGC2020.
Europsko prvenstvo za mlade u gou 2020.
Stubičke Toplie, 11. -14. 03. 2020.



Pregledi do sada odigranih tradicionalnih turnira goa u Hrvatskoj

Go - misaona igra
13.09.2018., četvrtak
The 13th Korea Prime Minister Cup

International Baduk Championship
Buan, Korea, 8. – 14. 9. 2018.




U južnokorejskom mjestu Buan je od 8. do 13. rujna održan veliki međunarodni baduk-turnir . Baduk je koreanski naziv za go.
Poziv za sudjelovanje, sa po jednim predstavnikom, su dobili svi nacionalni savezi članovi IGF (Svijetske Go Federacije).
Ove godine je naš predstavnik na ovom natjecanju bio Zoran Mutabžija. Sudjelovalo je 59 natjecatelja iz cijeloga svijeta.
Igrao se švicarski sistem u 6 kola.

Na slici su igrači turnira.

Pogledajmo konačnu tablicu sa svim postignutim rezultatima.
Br. Mj. Drž  Ime PREZIME                    1.k 2.k 3.k 4.k 5.k 6.k Pob SOS SSS
  1. 1. CHN Liyan LYU 19+ 29+ 12+ 8+ 7+ 2+ 6 24 130
  2. 2. KOR Chan Ho JUNG 43+ 42+ 26+ 9+ 4+ 1- 5 22 127
  3. 3. JPN Fukashi MURAKAMI 55+ 6+ 7- 22+ 15+ 10+ 5 21 129
  4. 4. HKG Chi Hin CHAN 46+ 30+ 25+ 14+ 2- 7+ 5 21 127
  5. 5. NED Gerard Robert VAN ZEIJST 33+ 25+ 8- 26+ 17+ 14+ 5 21 120
  6. 6. HUN Pal BALOGH 44+ 3- 23+ 27+ 24+ 11+ 5 20 125
  7. 7. TPE Yi-Tien CHAN 11+ 15+ 3+ 10+ 1- 4- 4 28 127
  8. 8. CAN David Ze Hua LU 38+ 23+ 5+ 1- 11- 22+ 4 24 125
  9. 9. CZE Radek NECHANICKY 16+ 24+ 13+ 2- 10- 18+ 4 24 121
  10. 10. FRA Tanguy LE CALVE 40+ 37+ 22+ 7- 9+ 3- 4 21 131
  11. 11. SRB Dusan MITIC 7- 56+ 16+ 37+ 8+ 6- 4 21 122
  12. 12. THA Pongsakarn SORNARRA 50+ 32+ 1- 13- 28+ 26+ 4 21 117
  13. 13. RUS Andrei KULKOV 36+ 45+ 9- 12+ 14- 24+ 4 20 120
  14. 14. GER Jonas WELTICKE 57+ 41+ 28+ 4- 13+ 5- 4 20 116
  15. 15. ISR Tal Michaeli 48+ 7- 35+ 41+ 3- 23+ 4 19 122
  16. 16. FIN Jesse SAVO 9- 50+ 11- 33+ 29+ 30+ 4 19 113
  17. 17. LUX Andreas Maximilian GOETZFRIED 28- 46+ 40+ 30+ 5- 27+ 4 18 118
  18. 18. GBR Andrew John Christopher SIMONS *+ 22- 36+ 20+ 32+ 9- 4 17 110
  19. 19. TUR Ozgur DEGIRMENCI 1- 40- 57+ 43+ 47+ 31+ 4 16 112
  20. 20. USA Justin Long CHING 24- 58+ 47+ 18- 35+ 32+ 4 16 103
  21. 21. CRO Zoran MUTABZIJA 23- *+ 44+ 31- 49+ 39+ 4 13 101
  22. 22. POL Leszek Stanislaw SOLDAN 27+ 18+ 10- 3- 31+ 8- 3 23 122
  23. 23. ITA Alberto ZINGONI 21+ 8- 6- 25+ 40+ 15- 3 22 117
  24. 23. AUT Juergen SUNTINGER 20+ 9- 45+ 28+ 6- 13- 3 22 117
  25. 25. BEL Bram Andre G. VANDENBON 31+ 5- 4- 23- 34+ 42+ 3 21 117
  26. 26. ROU Lucretiu CALOTA 34+ 51+ 2- 5- 42+ 12- 3 21 112
  27. 27. ESP Miguel PEREZ ESCRIBANO 22- 34+ 38+ 6- 37+ 17- 3 21 106
  28. 28. INA Daniel Sufiah THALIB 17+ 35+ 14- 24- 12- 40+ 3 20 117
  29. 29. VNM Phuoc Dinh TRAN 56+ 1- 30- 38+ 16- 41+ 3 19 111
  30. 30. SIN Xinqiang LEE 59+ 4- 29+ 17- 41+ 16- 3 19 108
  31. 31. CHI Ignacio Eduardo IGLESIS LOPEZ 25- 54+ 46+ 21+ 22- 19- 3 18 100
  32. 32. NOR Jon Runar Stoe MELTING 53+ 12- 51+ 42+ 18- 20- 3 18 97
  33. 33. SLO Janez JANZA 5- 43+ 41- 16- 55+ 48+ 3 16 111
  34. 34. MEX Sebastian RIOS DE ICAZA 26- 27- 50+ 36+ 25- 47+ 3 16 110
  35. 35. MAC Wai Chong CHAN 49+ 28- 15- 55+ 20- 43+ 3 16 107
  36. 36. SVK Milan JADRON 13- 59+ 18- 34- 44+ 49+ 3 16 99
  37. 37. LTU Andrius PETRAUSKAS 58+ 10- 55+ 11- 27- 45+ 3 15 111
  38. 38. ECU Ari MONTESINOS GONZALEZ 8- 57+ 27- 29- 56+ 53+ 3 14 106
  39. 39. NZL Shiyong DU 45- 49+ 42- 44+ 48+ 21- 3 14 99
  40. 40. COL Juan Felipe SAMPER MUNOZ 10- 19+ 17- 45+ 23- 28- 2 20 114
  41. 41. SWE Anton Tobias CHRISTENSON 47+ 14- 33+ 15- 30- 29- 2 19 110
  42. 42. ARG Jaime GUIAMET 52+ 2- 39+ 32- 26- 25- 2 19 107
  43. 43. PER Kenyi Miguel KINA AVALOS 2- 33- 56+ 19- 51+ 35- 2 18 99
  44. 44. KAZ Sergey DIVISSIN 6- 52+ 21- 39- 36- 55+ 2 18 92
  45. 45. UKR Dmytro LYSIUK 39+ 13- 24- 40- 46+ 37- 2 17 108
  46. 46. MAS Xin CHANG 4- 17- 31- 57+ 45- 52+ 2 17 100
  47. 47. LAO Bounmy NAKHIENGCHANH 41- 48+ 20- 51+ 19- 34- 2 17 96
  48. 48. AUS Matthew John CROSSMAN 15- 47- 52+ 53+ 39- 33- 2 16 88
  49. 49. POR Rui CARMONA MALHADO 35- 39- 58+ 54+ 21- 36- 2 16 82
  50. 50. BLR Yura GRUNKOVSKIY 12- 16- 34- 56- 57+ 58+ 2 14 100
  51. 51. SUI Sylvain Gasana PRAZ 54+ 26- 32- 47- 43- 56+ 2 13 100
  52. 52. GUA Carlos Adrian RAMIREZ ALVAREZ 42- 44- 48- 59+ 54+ 46- 2 11 92
  53. 53. CYP Alexandros HADJIXENOPHONTOS 32- 55- 59+ 48- 58+ 38- 2 11 91
  54. 54. BRU Ho Soon 'Winston' ANG 51- 31- *+ 49- 52- 59+ 2 10 83
  55. 55. BRA Gomes da Silva THIAGO AUGUSTO 3- 53+ 37- 35- 33- 44- 1 18 97
  56. 56. DEN Jannik GRAM 29- 11- 43- 50+ 38- 51- 1 16 99
  57. 57. MGL Bold GANBAT 14- 38- 19- 46- 50- *+ 1 15 94
  58. 58. IND Sandeep DAVE 37- 20- 49- *+ 53- 50- 1 13 85
  59. 59. CRC Andrea ALPIZAR VIQUEZ 30- 36- 53- 52- *+ 54- 1 12 80
Rezultat našeg predstavnika Zorana Mutabžije je vrlo dobar.Javio se kratkim e-mailom iz Koreje po završetku turnira: 'vrijeme odlično, organizacija odlična, samo smatram da je 6 kola premalo za svjetski rang natjecanja.'
Evo još nekoliko slika sa ovoga turnira.


bl. Muradenu
- 19:55 - Komentari (3) - Isprintaj - #

<< Arhiva >>