< rujan, 2016 >
P U S Č P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Studeni 2019 (2)
Listopad 2019 (5)
Rujan 2019 (6)
Kolovoz 2019 (9)
Srpanj 2019 (8)
Lipanj 2019 (7)
Svibanj 2019 (8)
Travanj 2019 (6)
Ožujak 2019 (6)
Veljača 2019 (5)
Siječanj 2019 (6)
Prosinac 2018 (8)
Studeni 2018 (11)
Listopad 2018 (4)
Rujan 2018 (4)
Kolovoz 2018 (7)
Srpanj 2018 (5)
Lipanj 2018 (4)
Svibanj 2018 (7)
Travanj 2018 (6)
Ožujak 2018 (7)
Veljača 2018 (9)
Siječanj 2018 (5)
Prosinac 2017 (6)
Studeni 2017 (7)
Listopad 2017 (5)
Rujan 2017 (5)
Kolovoz 2017 (10)
Srpanj 2017 (9)
Lipanj 2017 (5)
Svibanj 2017 (9)
Travanj 2017 (6)
Ožujak 2017 (7)
Veljača 2017 (8)
Siječanj 2017 (5)
Prosinac 2016 (8)
Studeni 2016 (10)
Listopad 2016 (8)
Rujan 2016 (5)
Kolovoz 2016 (12)
Srpanj 2016 (10)
Lipanj 2016 (5)
Svibanj 2016 (7)
Travanj 2016 (6)
Ožujak 2016 (8)
Veljača 2016 (3)
Siječanj 2016 (3)
Prosinac 2015 (8)

Komentari On/Off

Opis bloga
Predstavljanje drevne, a sada sve popularnije igre GO. Predstavljanje pravila igre, komentari partija, zanimljivosti u svezi goa, vijesti sa natjecanja, go-problematika, obavijesti o predstojecim natjecanjima.

Dodatna pitanja u vezi goa i organiziranja igranja možete uputiti na e.mail:
mladen.smud@gmail.com

HIGOU ( krovna hrvatska go-oanizacija):
- O nama
- Statut
- Pravilnik o članarini
- Pristupnica


Redovna okupljališta uz igranje i učenje igre Go u okolici:

Karta mjesta gdje se Go igra

Karlovac

Knjižnica za mlade – Banjavčićeva 8
subotama od 11 do 13 sati - go-radionice i/ili igranje goa.

Kutina

U knjižnici Srednje škole Tina Ujevića
Svakog ponedjeljka od 18 sati tijekom nastavne godine druženje igranjem goa.

Lipovljani

Narodna knjižnica Lipovljani
Trg hrvatskih branitelja 14 u centru Lipovljana
srijedama od 18 sati

Rijeka

Dom mladih
Laginjina 15
utorkom i petkom od 18:00 do 20:00

Velika Gorica

Gorički Klub Mladih
Trg Stjepana Radića 5/II
svaki petak od 17:15 do 19:30 - Go radionica i igranje Goa
do 13. 07. pa prekid do jeseni

Cvijetno naselje 18a
Sklonište - ulaz jug

svaka subota od 16:00 do 20:00

Zagreb

Knjižnica 'Ivana Brlić Mažuranić'
Folnegovićevo naselje

Laurenčićeva 8
utorcima od 17 sati do oko 19:30

Mjesni odbor Vrbani
Rudeška 148
srijedama od 19 do 21 sat

Linkovi
Interaktivna škola goa za početnike Za praćenje škole treba program "Adobe Flash".

Škola goa na blogu

Go Hrvatska
facebook


Blog:

Najave go-turnira i go-druženja su od 20. 08. 2014. na novom blogu: 'Najave go-turnira i druženja'.

Škola GO-a

Stjepan - Winterchur


Go u Hrvatskoj

Hrvatska Igo Udruga

Soba 'Hrvatsko internetsko Go prvenstvo' - IGPH OGS
6. IGPH - najave partija i rezultati


Go u svijetu

Popis svih mjesta gdje se okuplja uz igranje goa u svijetu

Europska Go Federacija

Eurogotv - Kratka izvješća

Go u Sloveniji

PSG - Polski i linkovi

Higashikita - Italija

Šamac


Zanimljivi linkovi goa:

Linkovi i preporuke - Alexander Dinerchtein:
Test tvoje kategorije!
Sanrensei
Lee Changho, 9-dan pro
Internet Go rating
Go KGS go lekcije
KGS Go server
KGS Insei Liga
Go novosti
Tjedne novosti o gou
Go tražilica
KGS i Pandanet novosti
Socijalna mreža za go igrače
Kolekcija trik-poteza
Svjetska prvenstva
Online test tvog stila!

Rating EGF-

Guo Juan's Go School

Server za dopisno igranje - DragonGoServer

Jadranska dopisna go liga

Internet igranje goa - IGS - Pandanet

WAGC2018 - Tokyo - Nihon Ki-in

36. WAGC, rezultati na Pandanetu

EGTC - Pandanet

40. WAGC 2019.
Matsue, u Shimane prefekturi


EYGTC (za mlade ) - KGS-server

62th European Go Congress
Pisa - Italy
27. 7. - 7. 8. 2018.


Popis i linkovi go-problema i rješenja na ovom blogu

Go-problemi

161.; 162.; 163.; 164.;
165.; 166.; 167.; 168.;
169.; 170.; 171.; 172.;
173.; 174.; 175.; 176.;
177.; 178.; 179.; 180.;
181.; 182.; 183.

Rješenja go-problema

161.; 162.; 163.;
164.; 165.; 166.; 167.;
168.; 169.: 170.; 171.;
172.; 173.; 174.; 175.;
175a; 176.; 177.; 178.;
179.; 180.; 181.; 182.;
183.

Poluknuli su u ovaj blog od 21. 05. 2004.
09. 06. 2013. stanje je 107000. i kvit
Uz nekoliko kvitanja
02. 09. 2018. - 13440. i kvit
26. 4. 2019. - 6214.

Flags counter from:
22. 06. 2019. 13:40

Flag Counter

Aktuelno
_________
1. Ekipno prvenstvo škola Hrvatske u gou
Hotel 'Matija Gubec'
Stubičke Toplice
23. 11. 2019. ( subota )


_________
Prvenstvo Hrvatske u gou za mlade
do 12, 16 i 20 godina

Konfucijev institut Sbeučilišta u Zagrebu
Savska 25
Zagreb
30. 11. 2019. ( subota )


_________
4. Otvoreno prvenstvo Zagreba u gou
Osnovna školaBorovje
Davora Zbiljskog 7
Borovje - Zagreb

14. i 15. 12. 2019. ( vikend )


_________
6. Božični go turnir
Centar za mlade Grabrik
Karlovac
28. 12. 2019. ( subota )


_________
SEYGO
Generalni poredak
2019.



Pregledi do sada odigranih tradicionalnih turnira goa u Hrvatskoj

Go - misaona igra
09.09.2016., petak
11th Korea Prime Minister Cup

International Amateur Baduk Championship
Buan, 05. – 07. 09. 2016
.


Cho Nam-cheol, otac modernog korejskog baduka, a baduk je naziv za go u Koreji, rodom je iz ovoga kraja u kojem se ove godine igra. Već 11 godina ovim natjecanjem se obilaze turističke ljepote i znamenitosti Južne Koreje.
Od ponedjeljka do srijede, dva puta dnevno, su igrane partije turnira. Pogledajmo kako ih je odrađivao naš Zoran.
1. kolo u ponedjeljak prije podne
CRO Zoran Mutabžija 71 god 2.dan – POR Fernando Joao Ferreira Goncalves 21 god 8.kyu 1:0
2. kolo u ponedjeljak poslije podne
CRO Zoran Mutabžija 71 god 2.dan - DEN Ruairi Powell 30 god 1.dan 0:1
3 . kolo u utorak prije podne
CRO Zoran Mutabžija 71 god 2.dan - ITA Tashi Walde 23 god 3.dan 0:1
4. kolo u utorak poslje podne
CRO Zoran Mutabžija 71 god 2.dan - LTU Giedrius Tumelis 39 god 2.dan 0:1
5 . kolo u srijedu prije podne
CRO Zoran Mutabžija 71 god 2.dan - SRB Mihailo Jačimović 18 god 3.dan 1:0
6. kolo u srijedu poslje podne
CRO Zoran Mutabžija 71 god 2.dan - SLO Janez Janža 60 god 3.dan 0:1
Pogledajmo sada završnu tablicu sa svim rezultatima.
Mj. Sb. Drž  Ime                               1.  2.  3.  4.  5.  6.Pob AOS SSS
1. 1. CHN Rundong Yang 18+ 10+ 37+ 8+ 2+ 5+ 6 25 134
2. 8. TPE Yu-Cheng Lai 50+ 6+ 19+ 1- 10+ 23+ 5 23 129
3. 2. KOR Heesoo Kim 38+ 25+ 12+ 5+ 1- 32+ 5 22 138
4. 18. CAN Yongfei Ge 1- 47+ 33+ 52+ 29+ 9+ 5 19 123
5. 7. THA Vorawat Tanapatsopol 53+ 43+ 23- 27+ 42+ 6+ 5 18 116
6. 5. JPN Shota Ando 22+ 20+ 32+ 2- 23+ 1- 4 25 130
7. 12. CZE Jan Hora 52+ 15+ 2- 35+ 32- 4+ 4 24 118
8. 32. ISR Reem Ben David 42+ 17+ 5- 19+ 12+ 2- 4 23 133
9. 10. FRA Tanguy Le Calve 54+ 1- 26+ 15+ 8- 42+ 4 23 122
10. 6. HKG Cheuk-leung Lee 31+ 8- 11+ 30+ 35+ 7- 4 23 107
11. 23. RUS Grigorii Fionin 47+ 11+ 7+ 4+ 5- 8- 4 22 118
12. 9. VNM KHANH BINH 29- 49+ 45+ 16+ 22+ 18- 4 21 110
13. 19. UKR MYKHAILO HALCHENKO 34+ 16+ 8- 32- 25+ 22+ 4 20 118
14. 27. MAS Fu-kang Chang 13+ 33+ 4- 7- 52+ 17+ 4 20 110
15. 15. INA Daniel Thalib 3+ 12- 25+ 10- 37+ 49+ 4 19 125
16. 16. SWE Weiying Sorlin 14+ 19- 17+ 9- 38+ 29+ 4 18 117
17. 4. USA Jeremy Ting-Sheng Chiu 46+ 26+ 27+ 23- 36+ 12- 4 17 114
18. 35. SIN Jie-hui Kwa 44+ 55+ 30+ 12- 6- 20+ 4 17 113
19. 3. ROU Sergiu-Dan Iugulescu 15- 46+ 54+ 42- 14+ 36+ 4 15 105
20. 24. BEL Gabriel Mercier 37- 44+ 52- 33+ 45+ 25+ 4 13 111
21. 42. TUR Ozgur Degirmenci 32- 48+ 20+ 3+ 7- 10- 3 22 110
22. 52. ISL Olafur Sigurdarson 12- 50+ 24+ 18- 27- 37+ 3 20 114
22. 29. NOR Severin Hanevik 9+ 30- 55+ 37+ 18- 16- 3 20 114
24. 17. LTU Giedrius Tumelis 49+ 32- 16- 28+ 30+ 27- 3 20 111
25. 22. NED Herman Hiddema 5- 14+ 13+ 38+ 9- 19- 3 19 118
26. 20. POL Kamil Bartosz Grabowski 40+ 5- 42- 11+ 13+ 35- 3 19 110
27. 49. COL Francisco Castelblanco 17- 9- 39+ 31+ 54+ 15- 3 19 107
28. 11. HUN Gyorgy Csizmadia 39+ 23- 6- 20- 26+ 38+ 3 17 116
29. 30. NZL Barry Phease 51+ 29+ 35- 6- 17- 33+ 3 17 111
30. 36. SVK Milan Jadron 25- 39+ 21+ 55+ 4- 3- 3 17 97
31. 13. FIN Vesa Laatikainen 27- 31+ 22- 50+ 20- 55+ 3 16 106
32. 54. MGL Tugsbilegt Tseveenravdan 10- 53+ 3- 34+ 49- 14+ 3 16 102
33. 31. SUI FELIX Benoit 6- 13- 40+ 49- 53+ 39+ 3 15 102
34. 45. SLO Janez Janža 26- 51+ 9- 43+ 24- 28+ 3 15 91
35. 21. MEX Alejandro Rafael Curiel Sanchez 55- 40+ 36- 47- 46+ 48+ 3 10 91
36. 37. DEN Ruairi Powell 24+ 28+ 1- 29- 15- 52- 2 22 111
37. 25. GER Daniela Trinks 36+ 2- 15- 26+ 19- 24- 2 22 108
38. 38. ITA Tashi Walde 2- 34+ 28+ 22- 16- 11- 2 19 103
39. 33. BLR Vasil Galinovsky 48+ 27- 18- 24- 50+ 30- 2 19 97
40. 26. ARG FRANCISCO MANUEL D`ALBUQUERQUE 45+ 4- 10- 25- 11- 47+ 2 17 112
41. 55. MAR Amine Bachri 21+ 35- 29- 36- 47+ 13- 2 17 98
42. 14. MAC Chan-fai Chang 16- 22- 48+ 53+ 3- 54- 2 17 95
43. 39. ESP Jesus Roldan 11- 36- 49- 40+ 43+ 31- 2 16 95
44. 28. CRO ZORAN MUTABŽIJA 43+ 37- 38- 17- 34+ 45- 2 14 103
45. 43. POR Fernando Joao Ferreira Goncalves 28- 7- 51+ 45- 39- 53+ 2 14 90
46. 34. SRB Mihailo Jačimović 19- 38- 47+ 54- 28- 50+ 2 13 103
47. 40. RSA Lloyd Rubidge 20- 21- 31- 39- 51+ 44+ 2 13 85
48. 48. BUL Teodor Nedev 33- 42- 14- 51+ 44+ 21- 2 12 93
49. 47. CHI Jose Miguel Gomez Pinto 23- 18- 34- 21+ 55- 26- 1 18 98
50. 50. CRC Leiner Rodriguez 8- 52- 44+ 13- 33- 34- 1 16 104
51. 53. LUX Bernard Linster 7- 54- 46+ 14- 31- 43- 1 15 94
52. 44. PER Carlos Francisco GALVEZ MORA 35- 24- 50- 46+ 48- 40- 1 13 85
53. 51. GUA Edgardo Caceres Estrada 30- 45- 43- 48- 40- 46+ 1 12 85
54. 46. IRL Carol Doyle 4- 3- 53- 44- 21- 51- 0 14 82
Mj. – Postignuto mjesto na turniru
Sb. – Startni broj: odgovara prošlogodišnjem redoslijedu predstavnika iste zemlje ( ako ispred nije bilo nedolazaka ). Upravo Sb označuje protivnike u tablici po kolima.

Na prvoj slici je partija Kineza i Koreanca.
Druga slika prikazuje Koreanca i Japanca u njihovoj partiji.
Na trećoj su slici pobjednici.


Tablica je ovdje kompletna i pruža uvide i analize. Za 54 natjecatelja ne postoji idelan sistem u šest koka. Prvak bude realan, a većina ostalih mjesta ovise o sreči uz podršku matematike. To se odražava kroz SOS i SSS-bodove. Često o mjestu odlučuje da li ste izgubili od puno jačega ili malo slabijega od njega. Kod skračenih sistema sve to se gleda, jer je puno onih sa istim brojem pobjeda.
Prošao je 11. KPMC. Slijedeće smo godine na 12. KPMC.
- 21:46 - Komentari (3) - Isprintaj - #

<< Arhiva >>