Dnevnik jedne freakushe

11.09.2004., subota


Torbica
Danas mi je malo bolje. Zaraza se prenijela i na mačka. Tako da njemu danas nije najbolje. Malena je već zdrava ko dren.
Sva je u peseku. Išle smo danas u nabavku kojekakvih rekvizita, češlja, šampona, zdjelica, wc-a, ma nakupovale smo se. Kako ona kaže još nismo ni pola toga kupili.
Imali smo gosta na kavi. Sjedimo mi tako na terasi i komentiramo kako ćemo uzeti muškog psa, Ponga. On bez previše razmišljanja ufura, pa naravno. Ok, jasan mi je stav mačka da hoće muškog psa, tako da ne bude jedini muškarac u stanu. Pošto ne znamo kojega su spola kornjače i Ferdo. Kaže Oxii ( naš gost) kako su muškarci prirodno ljepši. Graknem ja da nije točno, a on me razoruža. Kako? Počeli on i mačak nabrajati, pa pogledaj fazana i fazanku i ko je ljepši? Fazan. Patak ili patka ( divlji) ? Patak. Ajde dobro to su izuzeci. I sada biser. Gle vi žene se šminkate da bi dostigle mušku ljepotu. Mi se uopće ne moramo šminkati jer nam je priroda podarila ljepotu. O mamicu ti, kako ste vi muškarci samouvjereni. Ako oni to tako kažu nek im bude, tko sam ja da im dokazujem i uvjeravam ih u drugo. Neka žive u neznanju.
Otišao on dalje pokazivati svoju ljepotu, a ja sam se primila posla oko torbice. Nisam već dugo vremena napravila reda u njoj, a sutra idem pogledati Ponga, pa se moram srediti, a treba mi i mjesta u torbi da strpam digitalnu kameru i fotić. Otvorim torbu i primim se posla. Najprije sve izvadim vani na stol. Ne mogu vjerovati kako je uopće sve to stalo unutra. Gledam i ne vjerujem. Ne znam da li je ovako sa svakom ženskom torbicom, ali u ovoj mojoj ima fakat svega. Čudno da mi se već nije neka beštija unutra naselila. Ima unutra svega, od krema, šminke, brusilice za nokte, tampona, uložaka, bombona, žvaka, maramica, šećera, flastera, blokića, olovaka, bonova za mobitel, biljega, parfema, parkirnih karata... To valjda nije ni pola onoga kaj sam ja izvadila vani. Sredila sam je i sada sam bez brige neko vrijeme. Kupila sam si nedavno duplo veću torbu od ove koju imam. Sve se bojim da je stavim u upotrebu. Lako bi unutra nakon par mjeseci našla i koji sendvić ili pohanca. Ajme fuj. ovih dana imam namjeru i Franceska*srediti. Sve se bojim kaj ću u njemu naći. Nadam se da neće biti nikakvih krepalina. Baš sam ga zapustila. Nekada nije bilo šanse da bude prljav, niti izvana , a niti unutra. Siroče sada je tako prljav kao da nije moj. Kmeeee. Slijedeći tjedan ga čistim.

*Moj bolid.

- 21:54 - Komentari (0) - Isprintaj - #

<< Arhiva >>