Erotic Front Zabok

petak, 18.05.2007.

DUBRAVA U ČAKOVCU PRETRPJELA PRVI PORAZ

Neporažena momčad kvalifikacija za A-1 ligu, zagrebačka Dubrava, večeras je uvjerljivo poražena na gostovanju kod Međimurje Vajde (87:75). Domaći teren po svemu odgovara Čakovčanima koji su u prepunoj dvorani pokazali igru kojom se mogu mjeriti, eto, i s najboljima od najboljih.

Tijekom cijele utakmice domaćini su vodili s desetak koševa razlike te na kraju pobijedili sa sigurnih 12 razlike. Osim poentiranjem Međimurje Vajda bila je bolja i u skokovima u kojima su se isticali Dejan Vugrinec, Boris Zaspan i Ivan Šimunić, ali i Tomislav Čuljak i Martin Previšić u gostujućoj Dubravi.

Prva četvrtina zaključena je rezultatom 29:18, a druga 47:37. Druga polovica utakmice donijela je otprilike istovjetnu borbu za koš kao i prva pa je tako treća četvrtina završila istom koš razlikom kao i druga - 65:55. Najbolji strijelac utakmice svakako je bio Čuljak s 25 koševa, a slijedio ga je Šimunić s 19.

Bila je to velika večer za igrače Međimurje Vajde koji su očekivali pobjedu nad Dubravom obzirom su u Zagrebu pokazali igru s kojom se mogu mjeriti sa svima u ligi, no nedostajala im je podrška publike koja domaći teren čini upravo veličanstvenim. Slijedeća tri kola isfiltrirat će poziciju Međimurje Vajde i, čini se, njegova najvećeg takmaca za drugo mjesto zabočkog Zabokya.

Međimurje Vajda – Dubrava 87:75 (29:18, 18:19, 18:18, 22:20)
Suci: Davorin Nikić (Varaždin), Želimir Tresoglavić (Osijek) i Igor Vidić (Đakovo)
Međimurje Vajda: Žunić 8, Smiljanić 18, Novak, Vugrinec 11, Šimunić 19, Zaspan 14, Samac 7, Horvat 5, Đukić 3, Vranjić 2, Gaćeša
Dubrava: Marić, Vragović 10, Bašljan 7, Dolić, Čuljak 25, Biško, Previšić 11, Krunić 5, Štefanac, Gnjidić 9, Norac 7, Pušić

- 14:42 - Komentari (0) - Isprintaj - #