četvrtak, 14.12.2006.

Killing time

Menstruacija joj još uvijek kasni i ona govori o abortusu. Ja to ne želim. Želim to dijete s njom i osjećam da i ona to isto želi. Znam da to želi. Ali, stalno mi govori da je pobačaj logičan potez. Kaže mi da osjeća da sam ja nespreman, da ja ne želim to dijete, da mene s time muči i da ona ne želi prisiliti nikog na ono što želi. Koja glupača.
Da, strah me je. Da, nesiguran sam u sebe, ali to ne znači da ne želim svoje dijete, da neću biti uz njega. Siguran sam u to. Duboko u sebi , OK sam sa takvom odlukom. I to joj govorim. Stalno. Ali, onda dolazi sa takvim suludim zaključcima i cijelo vrijeme navodi mene kao krivca za to. Nisam ništa napravio, zašto mene želi okriviti za smrt mojeg djeteta? Nije mi to jasno. Ona kaže da to jako malo, da nije svjesno. Ja mislim da je to glupost. Da je to u njoj ljudsko biće, naše dijete i da ako želi podbaciti da ćemo zajedno ubiti našeg potomka. Ne želi to čuti. Njezino je tijelo, i ona će odlučiti što će učiniti. Ja to ne mogu spriječiti. Ako ona ne želi roditi, neće, makar je želio odgojiti svoje dijete, makar samostalno. I to me grize , i to mi se ne sviđa.
Kakvo pravo ona ima ubijati naše dijete i onda kriviti mene zbog toga. Stalno mene. Ja ne mogu živjeti s tim. Ne želim to. Plaće mi se opet. Zašto se tako ponaša?
Nisam nikome od svojih rekao za ovo. Nemam s kime razgovarati o tome, osim s njom. A, ona ne pomaže. Umjesto da razgovaramo o tome što ćemo raditi, gdje ćemo živjeti i to. Umjesto da se zajedno veselimo dolasku našeg djeteta ona planira njegovo ubojstvu u moje ime.
Žena ima pravo učiniti sa svojim tijelom ono što želi. Dobro priznajem. Pristalica sam eutanazije, samoozljeđivanja i ne-potpomognutog samoubojstva, ali zar ima i pravo uskratiti meni i djetetu normalan život. Ne možemo prebaciti trudnoću u nekog drugog, niti ju ja mogu obaviti za nju. Ali, ako ne želi to djete, zar ga ne mogu ja podići? Nisam sam. Moji će mi dati potporu. Biti će teško i biti ću izgubljen kao pile u velikom gradu, ali kvragu želim tu priliku. Te glupost , nisi još spreman, nisi odgovoran , pre mlad si, ne znaš kakva je to odgovornost. Da, sve je to istina. Ali, ništa od toga nema veze. Malo je na putu, i to je to. Sve ostalo se podređuje tome. Ja više nisam važan. Ona isto tako nije. Dijete je.

- 08:57 - Komentari (13) - Isprintaj - #