LUSTRACIJA JE BILO JEDINO RJEŠENJE
Mesić cementara, Čović, Vlentiću "Pliva",., Banke, Tuđmanovom unuku, itd.
Ako je netko uplatio tisuću maraka, mogao je povući 50 posto dionica. Dakle, za tisuću je dobio deset tisuća maraka. Tko je bio pametan, uplatio je pet posto, povukao deset tisuća i raskinuo ugovor.
Cementara u Našicama povezivana je u javnosti sa Stipom Mesićem, odnosno njegovom kćeri Dunjom. Ona je u PBZ-u uzela 447.195,95 njemačkih maraka. Kad su počeli problemi, ona i njezin otac su se pritajili...
Mesić i Sanader, potpuno su jednaki samo što je jedan u "buksi" a drugi još nije, stići će ga pravda, nadamo se da ne ćemo dugo čekati da se pridruži Sanaderu, on i svi njegovi udbaši udruženi u "zločinačko-lopovsku" bandu, koja je poharala ovu zemlju ravno četničkoj agresiji.
Kreće cirkus – torbari kupuju dionice i preuzimaju tvrtke Miroslav Kutle, Luka Rajić i kompanjoni..
Sva jaća poduzeća kao što su Astra, Ingra, JAT, Genex,Pliva, Ina, Inaturs, Jugoturs i uvoznici, držala je Udba. Sve je to dobro znao Đureković,o tome je pisao knjigu i to je bio razlog sto je likvidiran od strane Udbe. Danas štite Perkovića , koji je to ubojstvo ,uz suglasnost CK KPH, odobrio.Dok su se desničari borili za Domovinu protiv komunista i četničkih hordi i ginuli na prvim crtama bojišnice, lijevićari ,uvučeni u sve stranke,su privatizirali društvenu imovinu.
Sukladno prevladajućoj ideologiji o potrebi dovršetka privatizacije, početkom prosinca 1992. Sabor je izglasao i Zakon o Hrvatskom fondu za privatizaciju (HFP), a sam HFP je osnovan 1. Svibnja 1993. Fond je naslijedio i preuzeo ulogu i nadležnost Agencije RH za restrukturiranje i razvoj u tome kriminalu je prednjačila.
1. Nigdje nije spomenuta "nacionalizacija" - i smatram da nije u redu govoriti o "privatizaciji" bez spomena na "nacionalizaciju". Jer u kontekstu "nacionalizacije" koja je bila puno veća pljačka naroda, postaje jasno da je "privatizacija" ipak samo pokušaj "ispravljanje krive Drine" - i da ne postoji "pravedan" model.
2. Nigdje nije spomenuta "oporba" u čitavoj prići, prije svego što je "spori naptredak privatizacije" bio i u predsjednickim i u parlamentarnim izborima g. 1992 gorljiva tema! Da pače - upravo je "oporba" (onda pretežito HSLS i HNS!) pozivajući se na upute izvana silila da se sve to ubrza.
FELJTON PRETVORBE I PRIVATIZACIJE – POSAO ILI PLJAČKA STOLJEĆA
Ljudi, pa mi idemo u grabež! Tu neće biti mira 30 godina.
Dizanje ruku - Sabor je 23. travnja 1991. usvojio Zakon o pretvorbi, a izuzete su banke i osiguravajuća društva. Ubrzo unutar HDZ-a počinju padati žestoke optužbe i postavlja se pitanje je li Tuđman bio za zakon.
Nakon polemika i pripreme na sjednici Vlade RH 23. siječnja 1991., koju je vodio Josip Manolić (24. 8. 1990.-17. 7. 1991.) prihvaćen je nacrt Zakona o pretvorbi i Zakona o Agenciji RH za restrukturiranje i razvoj. – Unatoč nastojanju da se zakoni donesu po ubrzanom postupku, ja sam ustrajao na..
Stranci: Dajte vi to što brže obavite! (Šok-raspodjela!
Jedna struja zastupala je stav da društvenu imovinu treba samo vratiti državi. Druga je bila za čisti vaučerski sustav, dok je treća struja inzistirala na čistom kapitalizmu, i to odmah.
Godine 1990., nakon četiri desetljeća vladavine, komunisti su na prvim demokratskim izborima izgubili većinu u Saboru, a na vlast je došao Tuđmanov HDZ. Političkim preokretom uvođenje tržišnog gospodarstva u Hrvatskoj postalo je “sveta krava”, imperativ. Društveno i državno upravljanje poduzećima..
Kako je Ante Marković društveno vlasništvo zamijenio kapitalom. Sve je počelo krajem ‘80-ih Markovićevim reformama. Trebalo je pronaći zamjenu za društveno vlasništvo pa je pojam kapital morao ući u Ustav. “Izmisli nešto da to stavimo”, rekao je Jakši Barbiću.
Pretvorba i privatizacija iz 90-ih godina prošloga stoljeća i nakon dvadeset godina kamen je spoticanja u hrvatskome društvu. Prema javnosti i vojsci radnika koji su u tranziciji izgubili posao proces privatizacije simbol je nepravednosti, otimačine i lopovštine, “pljačka stoljeća”.
Za 384.000 otkaza krivi komunistički direktori - koji su pokrali i zadužili poduzeća.
Kako je Ivan Ergovic 1990 od radničkog savjeta TC Našice imenovan glavnim direktorom - a danas je i dalje predsjednik uprave Nexe-Grupe. (vlasnika Mesića), S obzirom da danas "radnici" sigurno nisu glavni dioničari kao onda kada su ga davne 1990 izabrali.
KRIMINALNO PRIVATIZAIRAO ZATIM POSTAO MINISTAR POLICIJE
Nakon Ivana Penića, predsjednik Hrvatskog fonda za privatizaciju od 1995. do 1996. bio je Milan Kovač. Poslan je, kaže, u proljeće 1995. u Fond jer su mu u HDZ-u rekli da tamo ima puno nepravilnosti. – Kad sam došao u Fond, najprije sam poništio pretvorbu i privatizaciju poduzeća koju je radio HDZ-e.
Ovaj feljton ima zadatak kemijski očistiti močvaru privatizacije i zlouporabe koje su tada izvedene. Škegro je jedan od najcrnjih likova, s tvrdnjom da država nije dobar vlasnik pa sve treba dati u privatne ruke, čime je opravdano dijeljenje onog najboljeg što je narod stvarao desetljećima. Ovo što govore bivši čelnici Fonda i visokopozicionirani političari samo je djelomična istina, velike su igre igrane uz njihov blagoslov i daleko od očiju javnosti - svi bi oni trebali odgovarati, ali, naravno, neće nikada nitko.
U cijelom postupku ne treba zanemariti nit ulogu potpredsjednice fonda gđe. Marije Turudić (sestre aktualnog predsjednika Županijskog suda u Zagrebu) i njezine "famozne iskaze kupljenih nekretnina" temeljem kojih se je u gruntovnice upisivalo vlasništvo "kupljenih" nekretnina, kao niti povezanost bivših namještenika Fonda (koji su danas suci) s njihovom bivšom šeficom (koja je danas odvjetnica).
izgleda sasvim jasno...:da su "komunistički mislioci" zapravo mentalne amebe, kojima još uvijek nije jasan niti pojam EU, a isto tako niti pojam da živimo na planeti zemlji ....u kojoj svatko prati drugoga što radi.
Todorićev uspon: Posao ne pokrećeš svojim novcem.
Tragično je da ti "elitistički umovi" zaista ne razumiju ništa i brane svoje uhljebljenje bez ijedne realne osnove jače no što bi branili npr. Hrvatsku koja ih plaća tkz., totalno šarlatanstvo, za trajno produciranje trajnih šteta,...., i uz sve to se pozivaju na pravo, prosperitet i njihove "vizije",...,koje kako godinama vidimo,...., su apsolutno imbecilne.
Jedino što je UDBA članovima uspijevalo,..., je dugotrajna opsjena pred ne baš pametnim Hrvatima.
Ključna 1994. - Te je godine Agrokor kupio Ledo, Bobis, Silos Mlinove Vinkovci, Solanu Pag i osnovao Kreditnu banku Zagreb. Potez koji je u najvećoj mjeri odredio poslovnu budućnost bila je kupnja Unikonzuma.
Ivica Todorić registrirao je 1989., prema Markovićevim zakonima, poduzeće Agrokor. Todorići su privatizaciju dočekali spremni; imali su dovoljno novca da u procesu privatizacije kupe većinske pakete dionica ili udjela u poduzećima koja su ih zanimala, međutim, držali su se poslovne mudrosti:.
Država kuponima kupuje branitelje i ratne stradalnike. Kuponska privatizacija - Najčešća vrijednost kupona koji su dobili branitelji bila je 20 tisuća njemačkih maraka. Agenti fondova po prognaničkim naseljima uvjeravali su stradalnike da su im kuponi bezvrijedni.
Tomislavu Družaku, predsjedniku Fonda za privatizaciju od 1997. do 1998., također je smetala stalna medijska paljba po akterima privatizacije koja je, misli on, imala za cilj “sotonizaciju najprije HDZ-a”, a potom i aktera privatizacije. – Tijekom 1996. rasla je negativna medijska kampanja protiv.
Istraga lovi sitne ribe, a nitko ne pita što se događalo s Plivom. Nakon što je predsjednik Tuđman teško obolio, u HDZ-u je nastao kaos. Na površinu su isplivala međusobna trvenja i suparništva među frakcijama HDZ-a. Na parlamentarnim izborima 2000., glatko je pobijedila koalicija SDP-HSLS-HSS, a HDZ je morao u oporbu. Pod pritiskom javnosti, odnosno dominantni.
Proces još nije gotov. I EU od nas traži pretvorbu. Dva mišljenja - Zagovornici privatizacije misle da bi bilo puno bolje da se sve, osim strateških stvari, polako privatiziralo. Protivnici tvrde da je trebalo uvesti “narodni kapitalizam”, premda nisu sigurni što to točno podrazumijeva.
Na kraju, privatizacija u mnogim segmentima još nije gotova. Europska unija Hrvatsku je natjerala da privatizira i brodogradilišta. Prema zagovornicima privatizacije, bilo bi puno bolje za Hrvatsku da se pametnom politikom, osim prirodnih resursa i strateških poduzeća, sve polako privatiziralo..
----------------------------------------------
HRVATSKI POKRET “ŠTIT”
BRANKO STOJKOVIĆ
————————————–
Adresa: Đurđevačka cesta 159
Bjelovar / 13.10.2013. (Nedjelja)
HRVATSKA / CROATIA
Kućni telefon: 00 385 433 520
Mobitel: 00 385 (0)95 814 82 90,
Žiro-račun: 2340009-1100203086
Privredna banka Zagreb
http://crostojkovic1958.blog.hr
brankostojkovic152@yahoo.com
URED: Masarykova 8
http://istinazanarod.blog.hr
www.crostojkovic1958.blog.ru
http://hr.netlog.com/stojkovicbranko (NETLOG)
Članaka; 1731
|