* *Ciciban! Dobar dan ......

< siječanj, 2005 >
P U S Č P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Komentari On/Off

Opis bloga
politika,priroda,sve što vas može zanimati..
- simpa i zgodne žene, kuhinja, itd........©

Counter
Counter
.
31.08.2004. (21:41) Prvi post_08.09.2004.g,

###*** No Mail adress****## No SPAM
Obavijesti 31.12.2005



U opisu Blog-a su teme svakodnevnice moraju biti oštre,
ne smijemo,biti NOJEVI S GLAVAMA U PIJESKU treba kritike; ne reći to se nas ne tiče , indirektni smo uzročnici svega, zahvaljujući nama,se to događa;.U duhu odgojen, postoji voljeti i ne voljeti; nema mržnje, može postojati svijetlo i tama čitaj!!!!, MRAK. a i mračni ljudi iz hrvatske povijesti jesu mrak za neistomišljenike, ali kakvi god bili ipak će ostati u njoj zauvijek


[B]
Za istinu se treba boriti,...Laž je badava.. [B]"Tko laže taj i krade,prvo su nas prevarili , da bi nas mogli pokrasti, i pokrali..Su...pa ponovno prevarili!!"
Ako nečega nema,Ne postoji;tako je i sa Zakonima u hrvatskoj...[/B]

" Nakon toliko domoljuba samoubojica, kako može ova domovina vjerovati sama u sebe "
Don Živko Kustić

Rijeći Oca Domovine
Dr. Ante Starčević

2. Narod hrvatski, u duhovnim obrazovanju bilo zanemaren, bilo pokvaren, bilo zasukan, najvećma drži do dobra tjelesnoga. Tu treba narod naučiti, da se do tjelesnoga dobra ne dolazi van kroz dobro duhovno, kroz slobodu i prosvjetljenje.
3. Priprava k slobodi i prosvjetljenju jest: radnja, štednja i sloga.
4. Za ganuti narod na radnju i štednju, u današnjim okolnostima, hoće se uztrpljenja u naučanju, dobra izgleda, i nada sve izkustvenih dokaza, spojenih s naučanjem.
5. Za sklonuti narod na slogu, treba mu pokazati na složnu i nesložnu obitelj, zadrugu, obćinu. To on sve razumi. Kada se tu osvjedoči o blagoslovu sloge i prokletstvu nesloge, valja ga uputiti, da narod naprama narodu stoji u veliko, kako u malo obitelj napram obitelji, i t. d. Napokon, predočiti mu iz poviesti i života veličanstvo složnih i nesreću nesložnih naroda.
6. Siromaštvo i progonstvo zasadiše u srdcu naroda zloću, po kojoj se jedni vesele nad nesrećom drugih, ili barem ne mare za nevolju drugih. To se zlo ne da drugačije izkorijeniti, već učeć riečju i primjerima, da se sreća i nesreća jednog sina domovine od dana do dana pruža i na sve ostale, i zato da svako domaće zlo ticalo se ono neposredno koga mu drago, svatko ima smatrati za osobno zlo.
7. Narod hrvatski, toliko vjekova varan i trven, izgubio je vjeru u sve one, koji jesu ili se drže nad njim. Stranka prava ima nada sve svojim ponašanjem razložnu vjeru u narodu probudit i na pravo mjesto dovesti.

" Ako dođe sutra do prijelomnih trenutaka u našoj povijesti, mala je vjerojatnost da narod opet neće biti izigran i izdan za volju nečijih posebnih, sebičnih interesa. "Bruno Bušić

... Da smo se onda vratili kući, iz patnji i strahota onoga što smo doživjeli, digla bi se bura. Sad kad se vratimo, bit ćemo umorni, slomljeni, sagorjeli, bez korijena i bez nade. Više se nećemo snaći....Bit ćemo suvišni samima sebi, starjet ćemo, nekolicina će se prilagoditi, neki drugi će se pokoriti, a mnogi će biti zbunjeni; - proći će godine i na kraju ćemo propasti .!
( E. M. Remarque : Na
Zapadu ništa novo )

MOLITVA ZA HRVATSKE DUŠMANE
Svevišnji Bože,

Ti u svojoj premudrosti znaš da su svi oni Hrvati koji Te
ne žele izdati, izloženi bjesomučnoj mržnji koja je uvijek dijelo
Sotone. Ljudska je pravda u obrani od Zlotvora često
nemoćna pa zato pravedniku jedino preostaje obratiti se Tebi.
Ti, svemogući, znaš one od naših neprijatelja u domovini i
u svijetu, koji će umrijeti opsjednuti ili nepokajani, pa ih
onemogući da dalje nad nama Hrvatima vrše zlodjela. Oni su
osuđeni na vječne muke, ali ne zaslužuju mir ni za života jer
u njemu samo strašljivo služe slugama Zloduha.
Zato Te
za njih molimo, sa židovskim i svetopisamskim psalmom,ovako.
1 Ne ogluši se, Bože, mome hvalospjevu,
2 jer usta opakih, usta varalica širom na me otvorena.
progone me lažnim jezikom,
3 riječima me mržnje obasipaju.
bezrazložno me napadaju,…..
6 Suprotstavi Zloga protiv njega,
neka mu Satan stane s desne strane!
7 Sa svoga suđenja neka izađe krivac;
molitva se njegova u grijeh pretvorila!
8 Dani mu postali malobrojni,
neka mu drugi službu preuzme.
9 Djeca mu ostala siročad,
a njegova žena udovica.
10 Djeca se potucala i prosila,
kuću im procjenitelj procijenio.
11 Vjerovnik mu pograbio sve što ima,
tuđinci mu opljačkali zaradu.
12 Ne bilo nikoga ko bi mu ljubav iskazao,
nikoga, tko bi se siročadi njegovoj smilovao.
13 Budući se njegov život prekinuo,
iz vijeka, koji će nastupiti, njegovo se ime izbrisalo.
14 Opačinu oca mu Gospodin Bog zabilježio,
15 grijeh majke mu izbrisan ne bio…….
16 Pomozi mi, Gospodine, Bože moj,
spasi me po dobrobiti svojoj!
17 Neka znaju, da je to ruka tvoja,
da Ti, Gospodine, to učini.


















Linkovi
Blog.hr
Forum.hr
Monitor.hr



free counters

Croatia holiday accommodation.

Spend your holiday in Croatia
apartments Istria

apartment Istria Rovinj



Ante Gotovina


thumbup
INTERESANTNI TEKSTOVI
blogihrvati.com

cnn
dragovoljac
hsp1861
HRVATSKA ULJUDBA
hrvatskipravaši

pravo(m)u glavu
45lines

moonlightshadow
Dr. Džafer Kulenović

zabaraba
ZMIJE, TETKINE ČUVARICE

vukovarac


INŽENJERING

Isprika NY Times-a Hrvatima -1
Zabranjeni spot
youtube
BLEIBURG 15
V R S N S M V S M Q L I V B
što znači:
Vade retro satana, non suade mihi vana, sunt mals quae libas, ipse venena bibas.
ODLAZI, SOTONO, NIKAD MI NE SAVJETUJ TAŠTINE, ZLO JE ONO ŠTO MI PRUŽAŠ, POPIJ SAM SVOJ OTROV.



"Vidje Hrvatska puno čuda, ali ne nađe štrika za toliko Juda!"
A. G. Matoš


+++++++++ Ako digneš ruku na nekog , onda je to obrana ili napad, ali ako je digneš na sebe, onda je to nemoć ! Nemoć jer se više ne možeš ni braniti, a ni napadati...........
Teška je to ruka........!
+++++

Hvala Mesiću,Sanaderu,Šeksu,Kosor i posebno HRVATSKOM SABORU
na njihovoj brizi za nas !

PROŠAO JE JOŠ JEDAN DAN U KOJEM SE SLAVE CRVENE LAŽI I SMRT


"NI jedna laž,ne može vječno živjeti"..... Martin Luther King

Kao što reče Da Vinci, " Zavodi nas slijepo neznanje". O bijedni smrtnici, otvorite oči!"....

Tisuću i sto stranica »Stenograma o podjeli Bosne«,

" Oni koji nisu željeli Hrvatsku dobili su sve i uzeli joj sve, imaju moć, novce, imaju vlast, ali nemaju dušu " Hrvatska ne umire, Hrvatsku se ubija, a ubojice imaju imena i adrese.
Do sada su radili protiv Hrvatske - Kako da im opet vjerujemo?
Zašto da im uopće vjerujemo?

Kažu da je privatizacija provedena po zakonu. A Martin Luther King Jr. kaze - "Ne zaboravite da je sve što je Hitler napravio u Njemačkoj bilo po zakonu"


LINKOVI--RTSiCG
b92.net
b92.net
provokacija u Zagrebu

U mnogim “junačkim” pjesmama s motivima iz prošlih, turskih stoljeća, u kojima Marko između ostalog zna zapaliti ljubavnicu namazanu smolom da mu svijetli pri večeri, osjećamo dah prapovijesnog divljaštva.











I Ovdje bu de nešto!!
TOO

14.01.2005., petak

Glasanje mrtvaca

Objavljeno: NOVI LIST
-Kako se osjećate kao predsjednička kandidatkinja za koju glasaju mrtvaci – bilo je naše novinarsko pitanje na koje jučer Jadranka Kosor nije htjela odgovoriti, ali jest njezin tjelohranitelj koji je odgurnuo kamermana Nove TV koji je sve to snimao. Izborna krađa u prvom krugu na biralištima u BiH poprima sve veće razmjere i prijeti katastrofom, pa ne čudi niti erupcija nervoze u stožeru HDZ-a. Da se iza brda u dijaspori ne valja miš, nego lavina, svjedoči i trenutna reakcija Državnog izbornog povjerenstva koje je smijenilo biračke odbore u Čapljini i Orašju. Za cijeli slučaj zainteresirao se, nakon kaznene prijave GONG-a, i glavni državni odvjetnik Mladen Bajić, pa sasvim sigurno možemo očekivati da predsjednički izbori 2005. neće završiti 16. siječnja, već ćemo o njima još dugo slušati i pisati. Ono što također neće skoro prestati biti intrigantno jest dvojba jesu li na sličan način »mrtve duše« i ostali glasali na parlamentarnim izborima 23. studenoga 2003., odnosno jesu li svi dosadašnji izbori u dijaspori bili lažirani u korist HDZ-a? I što učiniti kako bi se vratilo povjerenje u demokratske institucije i vladavinu prava koji bez poštenih izbora mogu postati ili diktatura ili karikatura?

Tako su sasvim neočekivano izbori koji su unaprijed bili proglašeni nezanimljivim, nebitnim i u svojoj konačnici predvidljivim, postali možda i prekretnički u povijesti hrvatskoga višestranačja. Baš kao što je za »Watergate« trebalo vremena da od hotela postane politički razlog za predsjedničku abdikaciju, prvu u enciklopediji USA državotvornosti, tako bi i hrvatski »Votegate« mogao jednog budućeg dana zakucati na vrata Pantovčaka i Banskih dvora. I upitati njihove stanovnike nije li kucnuo trenutak za prve prijevremene izbore. Jer, pod tepihom se za godina nakupilo previše prašine i smeće se više nema gdje sakriti, koliko god oni kojih se to ticalo nastoje okrenuti glavu od svega. Tako je i premijer Ivo Sanader jučer odbio komentirati činjenično utemeljenu priču o lažiranju izbora u BiH koje je išlo u korist njegove stranke i predsjedničkog favorita, kao da ga se to nimalo ne tiče. I Nixon je svojedobno ignorirao tvrdnje »Washington Posta« o njegovoj i umiješanosti vlade u špijuniranje demokrata, proglašavajući ih podmetanjima i nebulozama novinara, da bi na kraju dolijao.
Na koncu, budući da razljućena Jadranka Kosor već drugi put odbija dati predizborni intervju našem listu, valja se upitati hoće li i ona svoj »slučaj« pred građanima ove zemlje, baš kao Miomir Žužul i Andrija Hebrang, pripisati medijskom linču? Ili, možda, linčovanje laži, krađa, prijevara, kriminala, nemorala i beščašća spada u suštinu opisa novinarskog posla?
[/Q]
- 23:24 - Treba li koment ?? (0) - Isprintaj - #