S unutarnje strane...

petak, 30.10.2009.

Ima li razloga za specizam?

Nedavno je izišla dobra knjiga Specizam. Različita je od uobičajenog opusa Dvostruke duge. Vrijedna čitanja i razmišljanja o tome. Specizam je diskriminacija prema vrsti (kao što je rasizam diskriminacija prema rasi) - odnosno radi se o stavu, osjećaju, svjetonazoru... koji kaže da su ljudi kao vrsta na neki način vredniji, uzvišeniji itd. od drugih živih vrsta.

Pa kad smo već u prošlim postovima prešli u pomalo forumsku atmosferu s mnogo piskaranja, evo šanse svima. Želio bih čuti vaše mišljenje - ne u obliku pobijanja drugih, molim, već u obliku afirmativnog iznošenja svog stava. Možete se raspisati, ali opet, ne u sto komentara, već u jednom (može malo dužem, ali opet ne ogromnom) objasnite svoj stav. Živo me zanima što posjetitelji ovog bloga misle o tome.

Dakle, pitanja za vas: Da li je ljudska vrsta dominantna na ovom planetu s razlogom? Da li je ljudska vrsta Bogom (ili nekom kozmičkom voljom, kako želite) određena za vladavinu i smještaj na vrh hijerarhije života?

30.10.2009. u 07:53 • 21 KomentaraPrint#

<< Arhiva >>

Creative Commons License
Ovaj blog je ustupljen pod Creative Commons licencom Imenovanje-Dijeli pod istim uvjetima.



< listopad, 2009 >
P U S Č P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


Dnevnik.hr
Gol.hr
Zadovoljna.hr
Novaplus.hr
NovaTV.hr
DomaTV.hr
Mojamini.tv

Opis bloga

Stvarnost ima mnogo slojeva, a ono što um ne zna, oči ne vide.