OK, ovo u komentarima ko će bit i šta će bit je djelomično šala, no ipak će se nešto za Dan grada Trilja i odigrati u našem mistu. Možda dođe i Sejo Kalač, prodat janjce i onda otpivat štogod... Nego, dosta šale.
Kritika organizacijskom odboru Mihovilskih dana: bilo bi dobro da ste program proslave objavili ranije a ne na dan kad ona počinje. To je stvarno bio problem obzirom da se cilu godinu program dogovara i valjda bi tribalo početkom rujna znati što će se događati.

Nevezano uz nečiju (ne)sposobnost, srićom se Mijovil događa i bez njih.
Krenimo redom.
Večeras je u prostorijama triljskog Muzeja (stara župska kuća ispod Cetinke) u suradnji te institucije te Muzeja hrvatskih arheoloških spomenika u Splitu otvorena izložba eksponata pronađenih tijekom istraživanja na spomeničkom kompleksu u Čačvini, čime su svečano otvoreni ovogodišnji Mihovilski dani. Nadalje, u petak 22.09 (sutra) Klapa Trilj priređuje koncert klapske pjesme, a u goste bi im tribalo doći još 5 klapa, tako da očekujemo standardno dobru i sadržajnu večer. U subotu navečer će Kulturno društvo Trilj predstaviti četiri knjige don Ivana Bodrožića, prof. na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Splitu, a u utorak 26.09. je na redu predstavljanje lista Triljski most i triljsko predstavljanje knjige Irene Grubišić Čabo Pješčani krugovi . Ujedno će se o istoj prigodi u Gradskoj vijećnici otvoriti izložba narodnih nošnji triljskog kraja, starih fotografija i suvenir uz prigodnu brošuru, a program će svojim nastupom uveličati folklorna sekcija Udruge za očuvanje kulturne baštine Cetinske krajine - izložba je zajednički projekt KD Trilj i udruge Pokrenimo Tijaricu.
Djeca iz OŠ Trilj priređuju svoju tradicionalnu predstavu, a prigodni koncert će imati i župski zbor župe Sv Mihovila.
Središnja proslava blagdana Sv Mihovila i Dana grada Trilja će biti obilježena koncelebriranim svečanim bogoslužjem u triljskoj crkvi koje će predvoditi biskup banjolučki Franjo Komarica, te svečanom sjednicom Gradskog Vijeća, kojoj će pored vijećnika i članova Poglavarstva prisustvovati i niz gostiju.
Od sportskih događanja tu su turniri u nogometu, košarci, rukometu, balotama i boćanju. Ako sam izostavio koji sport, molim ispravite me.
Naravno, ono šta je svima zanimljivo je posljedji veliki robno-stočni sajam u Dalmaciji koji se održava 28. i 29.
|