Službeni blog ženskog nogometnog kluba Split

Službena Facebook stranica

23.11.2017., četvrtak

Dolazi nam najbolja ekipa u Hrvatskoj u zadnjih 15 godina!

Iduća nedjelja, 26.11. u 13:30, donosi veliki derbi hrvatskog ženskog nogometa. U goste nam dolazi naša najbolja ekipa u zadnjih 15 godina ŽNK Osijek. Svaka takva utakmica protiv najboljih za nas je jedno veliko novo iskustvo. Kroz godinu nemamo priliku igrati puno velikih utakmica i nadamo se da ćemo uspješno parirati prvakinjama i dostojno predstaviti naš klub. Nalazimo se u fazi rekonstrukcije i selekcije ekipe što je dugotrajan proces, ali s našim partnerima radimo na dugoročnom projektu razvoja kluba. Pozivamo sve koji su u Splitu ili imaju priliku doći da nas podrže u derbiju s Osijekom. Vjerujemo kako ćete gledati odličnu utakmicu ekipa koje trenutno igraju najbolji nogomet u Hrvatskoj.

// Our next game will be the biggest derby in Croatia. We play at home against the best team in Croatia WFC Osijek and we are pleased and honored to play such a big game because we don't get to play many big games during the season. We hope to show what we can do and play a good game against the best. Our project is based on long term investments and the game against Osijek will show us where we are right now. If you are able to come we will be glad to invite you to the game on Sunday at 13:30. Show us your love and support and see the best teams in Croatia.

Oznake: nogomet, ŽNK Osijek, derbi, sezona 20/2018

- 11:46 - Komentari (0) - Isprintaj - #

04.11.2017., subota

Pobjednički vikend Splita

Kadetkinje su se s gostovanja u Dubrovniku kod Omble vratile s tri boda. Poveli smo s 2-0 golovima Lovrinčević u 46. minuti i Perišić u 67. minuti. Ombla se nije predavala pa u uspjeli stići na 2-2, a pobjednički pogodak za Split postiže Jurić u 79. minuti za veliko slavlje u Dubrovniku.

Seniorke su na domaćem terenu ugostile Trnavu i rutinski došle do pobjede od 7:1. Poveli smo u 15. minuti kada je Rogan zabila za 1-0, no onda pet minuta kasnije i primili gol za 1:1. Gol gostujućeg sastava samo je još više motivirao djevojke koje su ubacile u brzinu iznad i na koncu slavile 7:1. Drugo poluvrijeme gledali smo pravu rapsodiju Splita. Young je zabila za 2-1, a onda su po dva gola dodale Dujmović i Lubina, te jedan Conjar za konačnih 7:1.

Čestitamo našim seniorkama, ali posebno smo ponosni na naše kadetkinje koje se još nogometno razvijaju, no pokazale su odlučnost i zrelost. Nije ih pokolebalo ni dva primljena gola, već su ostale ustrajne i za to su nagrađene pobjedom.
Čestitke i našim protivnicima na fer i korektnoj igri.

ŽNK OMBLA - ŽNK Split 2:3 (kadetkinje / youth team)

Golovi / Goals: 0:1 Lovrinčević (46), 0:2 Perišić (67), 1:2 Martinović (72), 2:2 Majer (77), 2:3 Jurić (79)

ŽNK Split - ŽNK Trnava 7:1 (seniorke / first team)

Golovi / Goals: 1:0 Rogan (15), 1:1 Videc (20), 2:1 Young (49), 3:1 Dujmović (52), 4:1 Lubina (56), 5:1 Dujmović (70), 6:1 Lubina (78), 7:1 Conjar (90)

// Our youth team won against Ombla in Dubrovnik and our senior team won a home game against Trnava. We are pleased with the way both teams are developing and hope to have even more joy in the games to come. Congratulations to our players and to our rivals for a fair fight.

Oznake: nogomet, sezona 2017/2018, trnava

- 20:06 - Komentari (0) - Isprintaj - #