Nogometni klub Orebić

nedjelja, 27.04.2014.

1.ŽNL. DUBROVNIK 1919 -OREBIĆ 3:0

U Lapadu Dubrovnik 1919. je s 3:0 ispratio kući Orebić. Ante Daničić u 33., Denis Kočić u 59. i Lovro Butorac u 84. minuti bili su strijelci za dubrovačke 'crveno-plave'. U 55. minuti utakmice isključen je kapetan Orebića Josip Nogalo zbog drugog žutog kartona. Prvi je dobio u 44. minuti zbog nesportskog ponašanja, a drugi početkom nastavka zbog naguravanja s protivničkim igračem.

Ostale fotografije pogledajte:OVDJE
Jadran Luka Ploče je gubio kod kuće s 1:0 nakon prvog poluvremena (pogodak za Croatiju je postigao u 31. minuti Tomislav Marinović), ali je u nastavku preokrenuo rezultat pogotcima kapetana Danijela Dabića, u 59 i 90. te osvojio nova tri boda.
Župa dubrovačka je ostvarila najuvjerljiviju pobjedu. Sa 4:0 je u Čibači nadigrala drugoplasirani ONK Metković. Damir Žustra je u 37. minuti postigao prvi pogodak za momčad trenera Ivice Karabogdana, Matej Nađ je bio strijelac za 2:0 u 52. minuti iz kaznenog udarca te u 80. minuti za konačnih 4:0. Treći gol postigao je Velimir Kajba u 75. minuti.

Na Grudi Slaven je slavio protiv Hajduka 1932., na Lastovu bez pobjednika u ogledu Omladinca i Gusara (Stjepan Vlahović je spasio u posljednjim trenucima Gusara od poraza, inače, postigao je oba pogotka za goste), Maestral je jedini gost koji je ostvario pobjedu. Bio je bolji od Grka u Potomju te je sad drugi...