toyhelmet
14.01.2011., petak
Enzymes: Your Seven Step Guide, Part 2
|
Part 4. Compare pricing – Calculating cost comparisons Once you have picked a product that contains the enzymes you need to meet your goals, and you see that the label lists certified activity units, you have several ways to further compare products. What is the cost per capsule? To find out what the cost per capsule is, first find out how many capsules are in the bottle from the label. Capsules are better because the process of making tablets is hard on enzyme integrity or activity. Write th. |
