HNK "TOMISLAV" – HNK "SLOGA" 3 : 1 (2 : 1)

Suci : Danijel Majstorović, Ilija Čović, Dario Primorac
Delegat : Vinko Markov
Žuti kartoni : "Sloga" – Fišić, Petričević.

HNK "Tomislav" : Perković, Đerek ( od 56. min. I. Jurčević), Z. Jurčević, P. Čuić, Sušilović, T. Čuić, Bagarić, I. Mašić ( od 46. min. Višić), Sesar (od 70 min. Šehić), M. Mašić, Krstanović.
HNK "Sloga" : Rajić, Josip Perić, Batinić, Matišić (od 46. min. Novaković) , Fišić, Zeko, Pilić (od 46. min. Vuković), Posavac (od 61 min. Petričević), Mabić, Glavaš, J. Perić.
HNK "Sloga" je na gostovanju u Tomislavgradu zabilježila novi poraz, ali nije razočarala.
Koliko nogometni savez pravi greške pokazuje i današnja utakmica. Naime, čelnici Saveza i u ovom rangu natjecanja izgleda žele nametnuti profesionalne obveze nogometašima uvodeći, u proljetnom dijelu prvenstva Druge lige Jug, odigravanje utakmica redovitog kola srijedom. Tako je. Po rasporedu odigravanja utakmica predviđeno odigravanje čak četiri kola srijedom. Zbog takvog odnosa Saveza prema klubovima, koji jedva osiguravaju normalno odigravanja utakmica i u dane vikenda, HNK "Sloga" je danas otputovala u Tomislavgrad sa prepolovljenom momčadi. Tako danas na raspolaganju treneru Arežini nisu bili : Berislav Miloš, Damir Juričić, Ivan Matišić, Zdravko Šekerija, Ljuban Šekerija koji zbog radnih obveza nisu mogli nastupiti protiv HNK "Tomislava", a i za one nogometaše koji su putovali na utakmicu vodstvo "Sloge" je jedva dobilo dozvolu rukovodstva škole za odsustvo sa nastave. Uz to na tribinama stadiona u Tomislavgradu bilo je jedva 30 gledatelja.
Teško je očekivati da će ovaj komentar imati nekog utjecaja na razmišljanje odgovornih u Nogometnom savezu, pa da pređemo na dešavanja na utakmici.
Momčad "Tomislava" je važila za izrazitog favorita na današnjoj utakmici, što su i potvrdili od samog početaka, imajući blagu terensku premoć
Već u 9. minuti domaćin dolazi u vodstvo. Nakon što slabi sudac Majstorović ne dosuđuje očigledan faul nad Perićem, domaćin izvodi korner s lijeve strane, golman Rajić slabo procjenjuje let lopte tako da Krstanović lako šalje loptu u mrežu gostiju. "Sloga" je uzvratila u 12. minuti kada, danas odlični Glavaš, šutira sa nekih 20 metara ravno u domaćeg golmana. Isti igrač u 15. minuti donosi izjednačenje. Glavaš uizma loptu na 40-ak metara od gola, prolazi nekoliko domaćih igrača, koji ga pokušavaju na sve načine zadržati. Sudac, za divno čudo, pušta prednost, a Glavaš snažno šutira sa ruba šesnaesterca u desni kut Perkovića. Domaćin i dalje ima inicijativu, ali bez izrazitih prigoda za postizanje pogotka. Bilježimo prigodu, u 21. minuti, Bagarića koji šutira sa 20 metara, ali Rajić brani, kao i dobar dupli pas gostujućih igrača, Perića i Mabića, a P. Čuić izbacuje lotu u aut.
U 37. minuti najbolji igrač domaćih Krstanović, prolazi, po lijevoj strani, nekoliko igrača "Sloge" koji ga samo promatraju i daje idealnu loptu na 3 metra od gola "Sloge" za Sušilovića koji bez problema šalje loptu u mrežu.
Odmah na početku drugog poluvremena, u 46. minuti, domaćin postiže i treći pogodak. Nakon ubačene lopte s desne strane Krstanović je sam na 16 metara, neometan šutira u desni donji kut i golman Rajić je nemoćan. Do kraja utakmice bilježimo još idealnu prigodu rezerviste "Sloge" Petričevića u 70. minuti utakmice. Nakon kornera Petričević šutira glavom sa 7 - 8 metara, ali Perković čudesno intervenira. Prigoda petričevića

- 23:42 - Komentari (0) - Isprintaj - #