Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/gogame

Marketing

1. Turnir povodom Dana grada Karlovca u gou

Prvo da opišem sliku uz post kako bi se opis nalazio na istom ekranu sa slikom. Skroz iza stoji Sike. Ispred njega stoje s lijeva na desno 'deda' Mladen, teta Ivana iz knjižnice, Ivica, Tea i Hani, a čuče teta Nada iz knjižnice, Natko, Roko (on sve vidi, kak se vidi, kroz go-kamenčiće) i najjači karlovački go-igrač Mihael. Zvonac je tu ispred slike. On ovo slika, a sa druge strane foto-aparata se ne vidi na slici.
Igrano u Knjižnici za mlade, Banjavčićeva 8 u nedjelju 11.07.2004. švicarskim sistemom. Vrijeme za razmišljanje je bilo 45 minuta po igraču.Byoyomi 15 sekundi za potez.
Krajnji redoslijed je bio:
1. Bednjanec Zvonko 2. kyu V.Gorica 4 pobjede i zbroj pobjeda njegovih protivnika 9
2. i 3. Smud Mladen 2. dan V.Gorica 3 pobjede i zbroj pobjeda njegovih protivnika 9
i Robotić Tea 9. kyu V.Gorica 3 pobjede i zbroj pobjeda njenih protivnika 9
4. Al Salih Hani 23. kyu Karlovac 2 pobjede i zbroj pobjeda njegovih protivnika 10
5. Glasnović Mihael 22. kyu Karlovac 2 pobjede i zbroj pobjeda njegovih protivnika 9
6. Katić Natko 24. kyu Karlovac 2 pobjede i zbroj pobjeda njegovih protivnika 6 i 33 protivničkih protivnika
7. Glasnović Roko 24. kyu Karlovac 2 pobjede i zbroj pobjeda njegovih protivnika 6 i 32 protivničkih protivnika
8. Zadjelović Siniša 10. kyu V.Gorica 1 pobjeda i zbroj pobjeda njegovih protivnika 11 i
9. Glasnović Ivica 23. kyu Karlovac 1 pobjeda i zbroj pobjeda njegovih protivnika 7
Nove kategorije osvojili su: 21. kyu Mihael Glasnović, 22. kyu Hani Al Salih i 23. kyu Natko Katić
Nakon oko nešto više od godine dana rada s mladima u knjižnici grada Karlovca, a povodom Dana grada Karlovca, održan je prvi otvoreni turnir u gou u Karlovcu.
Ljeto je i ljetni školski praznici su. Veliki broj malih su na ljetovanjima, pa je odziv bio nešto skromniji. Pored pet domaćih mladih natjecatelja, stigla je i četvorka iz Velike Gorice. To su bili učitelji goa i voditelji velikogoričkog kluba Zvonko, Siniša i Mladen, kojima se pridružila i Tea. Poznato je da ona ne propušta turnire, na koje se ide van njenog grada.
Igrao se švicarski sistem u četiri kola uz prednosne partije u razlici kategorija umanjenoj za dva. To je uobičajen sistem i na velikogoričkim turnirima. Vrijeme za rezmišljanje je bilo 45 minuta po igraču uz byoyomi od 15 sekundi za svaki potez nakon istjeka osnovnog vremena za razmišljanje.
Već u prvom kolu žrijeb je odlučio riješiti glavno pitanje turnira. Susreću se dvojica najjačih, Mladen i Zvonko. Igra se jedan prednosti, što znači da Zvonko ima crne uz komi samo 0,5 poena. Bilo je to i odlučujuće. Igralo se prilično izjednačeno. Na kraju se igra ko, a vidljivo je da je partija jednaka. Zvonko ima dvije ko-prijetnje više i dobiva ko, a i partiju za pola poena. Velika je to pobjeda za Zvonka. Tea dobiva Ivicu, a Siniša Natka, što se i očekivalo. Hani je pobjedio Roka, koji dulje vrijeme nije dolazio na rad go-sekcije, pa nije u formi, a i inače je Hani nešto jači.
U drugom kolu nema iznenađenja. Zvonko je sa šest prednosnih kamenova pobjedio Sinišu, a Tea i Mladen su pobjedili podosta slabije Karlovčane Mihaela i Hania. Ugodno je iznenadio najmlađi natjecatelj, učenik trećeg razreda Natko Katić pobjedivši Ivicu.
Treće je kolo donijelo najveće iznenađenje turnira. Hani je pobjedio Sinišu. Bilo je tu devet prednosti u njegovu korist, ali je razlika u kategorijama bila za 4 veća od razlike kamenova u partiji, što je za dva više od turnirskog pravila. No, tu je i dodatno paravilo, da se ne daje više od 9 prednosnih kamenova. U toj partiji je Hani napadao toliko dugo, dok Siniša nije zbog previda, padom koncentracije, nešto izgubio. Bila je to poveča grupa kamenova. Zvonko je zaustavio Teu, koja uz svoj 9. kyu, u prednosnim partija, rijetko gubi. Mladen igra s Natkom i ujedno testira njegovo znanje i snagu. Na kraju je bila velika razlika u korist Mladena, ali i njegov utisak, da Natko dobro igra i ima uslove za lijep razvoj. Tu je ujedno i Mladenova preporuka za lagano poboljšanje Natkovog kyua. Mihael je, kao i obično, pobjedio brata Roka.
U posljednjem kolu Zvonko završava pobjedom protiv Hania. Hani i pored velikog prostora u centru nije imao dovoljno za pobjedu. Mladen, a i Tea drže priključak Zvonku na bod razlike. Tea pobjeđuje Mihaela, a Mladen indisponiranoga Sinišu, oboma dajući po 9 prednosnih kamenova. Roko nakon poraza od brata Mihaela nalazi utjehu u pobjedi protiv drugoga brata, Ivice.
I to je bilo to. Odigrali smo prvi otvoreni karlovački go-turnir. Rezultati se šalju na izračun ratinga EGF-i u Prag. Karlovac se tako uključuje u europski pokret igranja goa. Slijedi svećana podjela diploma i odlazak u MacDonalds na svečani ručak. Časti Gradska knjižnica Ivan Goran Kovačić, koja je organizator današnjega turnira. Zahvaljujući ljudima, koji radom u knjižnicama skrbe o mladima Karlovca kroz knjige, computere i igre, i go je našao mjesto ovdje. Tu je i nezaobilazni Zvonko, koji je na neki način ‘tata goa u Karlovcu’. On je taj, koji je odradio sve ovo s mladima ovdje, da bi odigrali ovaj turnir i da bi se go igrao u Karlovcu. Thank’s Zvonac, uz palac gore.
Tijekom ručka počeo je pljusak, koji nas je pratio još i na putu kući i to sve do izlaska iz goričkog busa u Gorici, kada je zasjalo sunce.

Pozdrav blogerima i onima koji ovo prate onako usput, od blogera Mladena (to je onaj deda sa slike ovoga posta)


Post je objavljen 12.07.2004. u 11:47 sati.