Meni nije. Pivo mi oduvijek smrdi, gorko mi je, nefino, i vrlo se lukavo uvalilo pod sasvim obična svakodnevna pića iako se, ipak, radi o alkoholu.
Gledajući prosječnu rvacku reklamu za pivo, a i pokoju stranjsku, čovjek može zaključiti sljedeće:
1. svi piju pivo, prvenstveno muškarci. i žene piju pivo, ako idu na tekme. ako ne idu, onda ni ne piju pivo a kad je tekma odlaze u posjet mami ili sestri usidjelici a u stan nje i njenog dragog se useljavaju kromanjonci koji se ne peru i podriguju i još joj usto zamalo i ubiju Miška.
2. za vrijeme utakmica na ulicama prosječnog hrvatskog grada zapravo dolazi do preporoda:svi se smiju, manekenski su zgodni, konobari veselo poskakuju sa dvadesetak pivi u ruci, a ponekad čak i tako nakrcani u prolazu tehniciraju sa nogometnom loptom.u kafiću se ne prodaje nego jedna vrsta piva.onog najboljeg, ofkors.
3. ako želite upoznati vrhunske komade, treba vam pivo. i morate pomalo biti svinja, ali općenito je poznato da žene vole takve svinje. polijte ženu vodom iz šmrka kojim perete auto, otkopčajte joj majicu u disko klubu tako da kad je ide zakopčati vi maznete pivo, uzmite joj s police u dućanu zadnje pakiranje njenog omiljenog piva. notorna je činjenica da je nakon toga vaša i božja. i žena i pivo.
4. ako niste luzer iz kvarta koji cvili pred kontejnerom nad svojom praznom flašom piva u pravoj proustovskoj maniri, onda ste zasigurno poduzetnik. uspješni poduzetnik. u tom slučaju, vi nećete prići ni blizu gore spomenutom kontejneru.ne. vi ćete igrati picigin i pijuckati pivo sa svojim drugim prijateljima poduzetnicima uz koje vas, uz pivo, vežu i pločice na trbuhu. kad ste ostali kući družit ćete se sa svojim prijateljima koje ste upoznali na prošlom svjetskom prvenstvu. u kafiću iz kvarta sa prijateljima oduvijek. vi imate puno prijatelja.s mora. s planinarenja. sa tim bildinga. sa fri klajmbinga. sa raftinga. sa in lajn skejtinga.sa kro a portea. ali jedno vas uvijek povezuje. pivo.
5. ukoliko vam se posreći i posjeti vas zlatna ribica, zlatno tele, duh iz carobne svjetiljke, dobra vila ili tarik filipović i kažu vam da imate pravo na želju, vi nikako nećete poželjeti ljubav, novac, putovanje, ili mir u svijetu kao prava misica - vi ćete savršeno kulerski poželjeti još jedno pivo.
6. žene su naporne, dosadne i sve se prije ili kasnije pretvore u svoje mame, a seks umara.vi nećete provesti dan sa svojom boljom polovicom u divljačkom seksu, pa niste vi neki akrobat ili porno zvijezda. na svom najnovijem modelu mobitela sa svoja dva prijatelja oduvijek ili prijatelja sa posla gledat ćete utakmicu a nju nećete ni primijetiti sve i da prolazi gola vama ispred nosa. taj seks je ionako precijenjen, a i ako vam se baš bude dalo možda za svoju dragu i odvojite 5 minuta - poslije tekme.to joj je valjda dosta za par dana.
7.nijemci znaju što je pivo. a poznato je da su nijemci iznimno privlačni muškarci. baš kao i belgijanci.
Naravno, istina ima malo veze sa svim gore navedenim. Nikad nisam vidila pločice na trbuhu nekoga tko voli pivo, nisam a nadam se da ni neću vidjeti nekoga kako igra picigin i kucka se sa bocom Žuje (ali bi umjetniku koji je tu scenu smislio rado oduzela život), Nijemci su većinom debeli, bljutavi i nose bijele čarape na sandale, a kad netko tako izgleda može što se mene tiče znat i tajnu vječne mladosti jednako će mi bit nesimpatičan.I za kraj, svatko, ali svatko tko odbije lijepu ili simpatičnu ženu zbog žuje/tekme/prijatelja sa banđi đampinga/novog mobitela - zaslužuje biti izopćen sa planeta zemlje i ne zvati se više muškarcem.
Uz sve navedeno još me jedna stvar uvijek ponovno razveseli. Mozganje prilikom narudžbe:svijetlo ili tamno? strano ili domaće? točeno ili u boci?a imate li točeno ali žuju?a ne, ne volim karlovačko točeno. dajte mi onda žuju u limenci. nemate? a jel imate stelu ali u boci.a mogao bi i tuborg. koliko? 16 kuna? jebem ti ja državu i tita i partiju, za svojih 16 kuna nema šanse da uzmem tuborg, znaš ti kako oni kradu, za puni deci imaš manje nego u istoj boci bilo kojeg drugog piva. a i taj tuborg je u zadnje vrijeme razvodnjen uopće ne drma.
Prosječni sommelier bi se posramio pred ovim stručnjacima.
I što reći na kraju osim poslati par vlastitih mudrosti u svijet:
-nemojte piti pivo na plaži. ne samo da je seljački nego i nije zdravo
-ako vam je pivo postalo zanimljivije od žena, imate problem. priznanje je prvi korak u izliječenju.
-ako idete na jutarnju kavu, nemojte da vam se ona pretvori u ranopodnevnu pivu.pa kasnopodnevnu.pa večernju.
-da,od piva se moguće napiti.i sjesti u auto.i napraviti sranje.
-njemci možda i znaju što je pivo, ali još bolje znaju što je lova
-kvartovski mulci koji sjede na zidiću i drmaju pivo su simpa jedino kada su u službi roberta knjaza
-žene koje potežu pivo iz boce prije ili kasnije dolaze u godine kada ta radnja više nije simpatična niti jednom muškarcu.ili vi možda znate koju gospođu koja to radi?
Post je objavljen 28.05.2005. u 22:57 sati.