Na današnji dan 1992. godine srpske snage u potpunosti su ovladale Kupreškom visoravni. Postrojba HVO-a Uskoplja, koja je 7. travnja 1992. godine, iako nedovoljno naoružana i opremljena, upućena na bojište, vratila se tijekom dana u Uskoplje, srećom, bez gubitaka.
Godinu dana kasnije, 10.4.1993. godine izvršena je razmjena svih zarobljenih u sukobu HVO-a i muslimanskih snaga. Ova razmjena izvršena je pet dana ranije, a kao znak dobre volje HVO-a u povodu uskrsnih blagdana i prve obljetnice HVO-a.
Istoga dana točno u podne Radio postaja Uskoplje započela je na 92,1 Mhz emitirati svoj program, koji je odmah naišao na veoma pozitivan prijem kod slušatelja u Uskoplju, ali i u susjednom Bugojnu, te dijelu Rame, a, osobito, kod branitelja. Tijekom 1993. i dijelom u 1994. godini Radio postaja Uskoplje prešla je granice vlastite čujnosti, pa su neke od emisija presnimavane, te emitirane na drugim radio postajama od Splita do brojnih gradova Herceg Bosne. U prvom dijelu 1994. godine u ovoj postaji snimane su i emisije za potrebe UNPROFOR-a koje su, potom, emitirane na većini radio postaja u Federaciji BiH.
Prva postava Radio postaje Uskoplje ostala je na okupu negdje do ljeta 1994., a upravo iz tog perioda i potječe cijeli niz slušanih emisija (Zastave i releji, Linija fronte, Živjeti u Uskoplju, Vox populi, Santa Mahala, Super Andrija, serija razgovora s Titom i dr). Odlukom CRA od 12.10.2001. godine Radio postaji Uskoplje zapovjeđeno je da prekine emitiranje programa, budući da, kako je ocijenjeno nije zadovoljila minimum uvjeta za dobijanje dugoročne dozvole za emitiranje. No, stvarni prestanak emitiranja programa Radio postaje Uskoplje dogodio se, po svemu sudeći, mnogo ranije od ove odluke. Šteta!