Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/nachtfresser

Marketing

Konzervativan kao pas

Tko god pročita naslov vjerojatno logično pretpostavlja da se ne odnosi na mene, jer je opće poznato da uglavnom ne držim puno do konzervativnog pogleda na svijet pa ni šire, tradicionalnih vrijednosti. Ipak danas sam osvijestio da ni u tom pogledu nisam potpuno dosljedan.
Nakon što smo poštovali tjedan bojkota danas smo se uputili u jedan od tri po odluci organizatora bojkotirana marketa. Naravno prvo su uslijedile pripreme i konzultacije, budući da svu kupnju obavlja drugarica, dok se Jin i ja bavimo svojim poslovima po okolnoj travi. Kaže drugarica, jeger ti je na akciji, ja kažem ne treba, kaže što je istina, pa ti si volio jeger, da, ali smo jučer nabavili švarcvaldsku šunku, ona mi je kudikamo draža. Mislila sam ono za promjenu, ne meni promjena uopće nije važna. Kao i Jin sa svojom hranom, od suhomesnatog i sireva ono što volim mogu danima ponavljati, pljesnive sireve doduše znam mijenjati marke, roqueforta nema svaki dan za kupiti, ima ga baš koliko ga mogu priuštiti, jednom do dva put mjesečno. I kod šunki sam tolerantan, može ako nema švarcvaldice, neka seljačka ili talijanska suha. Zadnjih godina su mi suhe šunke po marketima bolje od pršuta, to je jedan zanimljiv apsurd. Kod ručka pak prolazi raznolikost, nismo u Sarajevu da se svaki dan jedu ćevapi i bureci uz pokoji bosanski lonac za zdravlje.
S bojkotima nemam problema, ako se priključimo akciji pristajemo biti kotačići mehanizma planera i organizatora. Jedino ćemo kad se radi o Jinu biti pragmatični, na termin šišanja kod njegove frizerke se čeka mjesec dana.

Post je objavljen 06.02.2025. u 18:00 sati.