MAŽORETKINJE ILI LEDENI PARK – ŠTO JE VAŽNIJE ?
Tko u gradu Zagrebu želi da Zagrebačke mažoretkinje nestanu sa scene, da prekinu sa treninzima i sa nastupima i da uopće prestanu postojati? Netko to želi, a taj tko to želi također bi trebao nestati sa političke i svake scene grada Zagreba.
Javnost je 12. prosinca, emitiranjem priloga u večernjem Dnevniku, dobila informaciju da Zagrebačke mažoretkinje nitko ne financira već dvije godine, da su iz vlastitih sredstava potrošile već 70 tisuća eura u dvije godine, 14 godina nose iste kostime koji su doslovno ofucani i potrošeni i da sve to postaje neizdrživo. Rečeno je da će cure, mažoretkinje početkom naredne godine prosvjedovati i pritom zapaliti ove stare kostime koje imaju . Alan Šćuric koji vodi mažoretkinje rekao je da su Zagrebačke mažoretkinje Udruga i da on ne zna više kako napisati ponudu natječaja za financijska sredstva, je u dvije godine svaka je ponuda bila odbijena.
ŠUTNJA BIROKRATA
Kako je moguće i zašto je propušteno i prešućeno, od naslova i institucije kojoj se Šćuric obraćao, da mu nije dato povratno objašnjeno zašto je traženje financijskih sredstava za Zagrebačke mažoretkinje odbijeno?
Zašto birokrat koji treba razlikovati mažoretkinje u čizmama, kratkim suknjama s velikom palicom i kapama usklađenih, uvježbanih pokreta, uz posebnu koreografiju i glazbu, ne shvaća da je Alan Šćuric voditelj tih mažoretkinja te njemu, voditelju, nije rekao za propust, za učinjenu pismenu pogrešku u natječajnom dopisu? Zašto birokrat nije komunicirao? - jer to mu je bila dužnost Šutnja i podlost neinformiranja, upućuju na pogrešnu odluku jer se radi o grupi djevojaka, koje da bi mogle nastupati trebaju vježbati, a da bi vježbale i uvježbale grupno kretanje na glazbu, rad s palicom…. potrebno im je vrijeme za to. A vrijeme je raspoređeno, treba ga cijeniti kao i Zagrebačke mažoretkinje koje do sada pišu povijest.
JAČI IM NAGON ZA UNIŠTAVANJEM
Zagrebačke mažoretkinje postoje 31 godinu. U tom vremenu nastupile su više od pet tisuća puta. Čak 19 puta bile su europske prvakinje, a 23 puta prvakinje Hrvatske. U Hrvatskoj djeluju 32 mažoret sastava u Hrvatskim gradovima i općinama. Ako gradovi i općine u RH financiraju opstanak svojih mažoret sastava, na ponos i zadovoljstvo svojih gradova, zašto Zagrebačke mažoretkinje nisu financirane iz sredstava grada Zagreba?
Kako je moguće da ljudi iz Možemo koji imaju političku vlast u Zagrebu, imaju jaču tendenciju da već stvoreno ne podržavaju i prepuštaju propadanju, nego da već stvoreno nastave financirati i održavati? Nije vrijeme postojanja počelo s gradonačelnikom Tomaševićem. Pitanje je u kojoj mjeri Turistička zajednica grada Zagreba financira advent, a u kojoj mjeri Grad Zagreb? Ili se sredstva, prema potrebi preklapaju?
Da li je adventski Ledeni park na trgu Kralja Tomislava, ili su lampice na stoljetnim platanama na Zrinjevcu, važnije od Zagrebačkih mažoretkinja? Ne nikako nisu važniji. Mažoretkinje su živa bića, lica mladosti u Gradu. Mladost podupire vladajuća politička većina svojim demografskim mjerama i Zagrebačke mažoretkinje trebaju biti financirane ne na kraju slijedeće kalendarske godine, već odmah iz proračuna Grada Zagreba. Vladajuća stranka u gradu Zagrebu Možemo, „ne treba izmišljati toplu vodu“, jer je ona izmišljena prije nego što je Tomislav Tomašević došao na mjesto zagrebačkog gradonačelnika.
Margareta Zouhar Zec
Post je objavljen 13.12.2024. u 09:10 sati.