SPLIT
Župan Splitsko-dalmatinske županije Blaženko Boban i ravnatelj javne ustanove RERA SD Jozo Sarač danas su u Splitu predali ključeve kontejnera i opreme u slučaju poplava zapovjedniku Vatrogasne zajednice Splitsko-dalmatinske županije Ivanu Kovačeviću. Vrijednost kontejnera i opreme je 335 tisuća eura, a župan Boban kao najveću prednost navodi njegovu mobilnost.
‘Gdje se god poplava dogodi, kontejner se stavi na kamion i dovede. Naravno, bit ćemo širokogrudni i prema ostalim županijama te ćemo im ga ustupiti u slučaju potrebe. To je iznimna prednost ovoga kontejnera, koji je jako dobro opremljen’, rekao je župan.
Županijski vatrogasni zapovjednik Ivan Kovačević izjavio je kako ovakav kontejner s pripadajućom opremom puno znači za cijelu županiju, ali i ostatak Hrvatske.
‘Ovo je napredak za nas i za cijelu državu. Vatrogasni sustav djeluje svugdje i najjača je operativna snaga sustava civilne zaštite i sustava domovinske sigurnosti’, rekao je Kovačević.
Kontejner i oprema nabavljeni su iz EU projekta ‘Stream’, kojega je javna ustanova RERA dobila s još 16 partnera.
‘Partneri su od Dubrovnika do Istre s naše strane Jadrana te kolege iz Italije. Ukupna vrijednost projekta sa svim projektnim partnerima je 9,4 milijuna eura, a 446 tisuća eura se odnosi na partnerstvo naše ustanove i aktivnosti koje je RERA imala’, izjavio je ravnatelj javne ustanove RERA SD Jozo Sarač.
Kroz projekt ‘Stream’ razvit će se modeli predviđanja poplava, educirat će se članovi stožera za zaštitu i spašavanje kao i pripadnici hitnih službi. Provedbom projekta će se podići kapaciteti hitnih službi kako bi bile spremne u što kraćem vremenskom roku odgovoriti na hitne slučajeve, prvenstveno na poplave. Događaju je nazočio i pročelnik Upravnog odjela za hrvatske branitelje, civilnu zaštitu i ljudska prava Damir Gabrić.…. ferata
Post je objavljen 30.06.2023. u 15:00 sati.