Točno u podne, u zgradi "Zagrepčanke", održano je jedno predivno predavanje o kineskom jeziku i kulturi, kao i o korištenju društvenih mreža u Kini. Bilo je prekrasno.
Događanje je otvoreno predavanjem u kojem se pokušalo odgovoriti na pitanje svih pitanja “Je li kineski jezik težak?” Što je u kineskom jeziku teško a što je lako? Koje su razlike između kineskog i hrvatskog jezika? Ključna su ovo pitanja koja će nam pomoći da zajedno dođemo do realnog odgovora; njima će se baviti Vesna Baćović, profesorica kineskog jezika i direktorica Haohan škole kineskog jezika.
Vesna je završila četvorogodišnji studij kineskog jezika i književnosti te je provela dvije godine na najboljem fakultetu za učenje kineskog jezika, BLCU u Pekingu. Kao velika zaljubljenica u kineski jezik i kulturu, Kinu je posjetila više puta, kako u privatnom tako i u poslovnom aranžmanu - organizatorica je tri turističko-edukativna putovanja u Kinu. Pored nastave koju vodi, piše blog postove za Kineski kutak, blog s preko 70 tekstova. Također, organizira vannastavne aktivnosti za polaznike svoje škole, ali i za sve štovatelje Kine. Svoje znanje o kineskom jeziku i kulturi dijeli i na društvenim mrežama škole kao i na portalu She.hr.
Dan kineskog jezika i kulture zaključila je predavanjem Antonija Putić, koja je završetkom Akademije dramske umjetnosti u Zagrebu krenula na putovanja, zbog posla, znatiželje i umjetničkog duha. Proputovala je, kako sama ističe, više zemalja nego što je planirala, a sada o njima rado piše i govori. Ova mlada dama, producentica i umjetnica, u Kini je provela više od tri godine. Očarana dalekoistočnom kulturom i načinom življenja, piše o svojim doživljajima i neobičnim mjestima koja je posjetila, okusima koje je isprobala i receptima koje je na Dalekom istoku prikupila i pripremila. Uz objave u tiskanim medijima i portalima, gostovanja na radijskim stanicama, Antonija vodi i Facebook stranicu na kojoj možete saznati mnogobrojne zanimljivosti o nevjerojatnom životu Kine. Objavila je više od 200 tekstova u digitalnim i tiskanim medijima. Stalni je kolumnist za novine Kana, portal Putoholičari, Zvono i Putopisi. Povremeno objavljuje tekstove i u drugim medijima.
Vrlo je česta i rado viđena gošća predavač na našim vannastavnim aktivnostima. Ovaj put, njezino predavanje pod nazivom "Digitalna Kina" na temu je interneta i društvenih mreža u Kini i otvoriti će pitanja o kvalitetnoj upotrebi istih i u Europi. Jesu li u Kini smislili bolji način za korištenje suvremene tehnologije, trebamo li i mi slijediti njihov primjer i pružiti mladim generacijama drugačije digitalno okruženje u kojem odrastaju?