Edmund Tudor (inkarnacija B. Geldofa iz 15. stoljeća) značajan je po tome što je bio otac prvog kralja iz dinastije Tudor, Henrika VII (sadašnja inkarnacija Martin Fry). On je imao 4 brata i jednu sestru. Još prije tri godine sam otkrio da je jedan od braće, Jasper Tudor, u sadašnjoj inkarnaciji glumac David Spade. Nedavno sam ustanovio da je inkarnacija sestre Margaret ustvari Helen Shapiro, pjevačica iz 60tih godina, najpoznatija po svom hitu „Walking Back to Happiness“. Nju spominje Geldof u svojoj istoimenoj pjesmi, sa albuma „Vegetarians of Love“. No, tko su inkarnacije još dva preostala brata Edmunda Tudora?
Za jednog od njih nemamo slike, pa čak ni ne znamo kako se točno zvao – da li Owen ili Thomas ili Edward. Po mom mišljenju, on se zvao Edward, i njegova je sadašnja inkarnacija Neil Tennant, pjevač u duetu „Pet Shop Boys“. Zanimljivo je da je Geldof u intervjuima pokazivao otvorenu antipatiju prema njemu, valjda zbog nepodudarnog glazbenog ukusa.
Inkarnacija četvrtog brata, Davida Owena Tudora, po meni je glumac Stephen Mangan. (Pokazuje, što je interesantno, stanovitu sličnost sa kraljem Henrikom VI, koji mu je bio polubrat u toj inkarnaciji.) David Owen je inače bio vanbračno dijete, dakle njegova majka nije bila kraljica-udova Katharine of Valois (Margaret DeVogelaere), već je on bio „nezakonito dijete nepoznate ljubavnice“ Owena Tudora (John Travolta).
--------------------------------------------
Pošto je prezime Tudor dosta često u Dalmaciji, pitate me što mislim, da li imaju kakve veze hrvatski i britanski Tudori? Po meni, zajedničko davno porijeklo je više nego vjerojatno. Smatram, da na to upućuje etimologija Walles – Wallachia, odnosno da britanski (odnosno velški) Tudori potječu od Vlaške i Vlaha, te da su njihovi davnašnji preci imali zajedničku domovinu na ovim prostorima. A Vlasi su morali biti u izravnoj vezi sa Etrurcima, pa čak i jedno veliko etrursko pleme, od kojeg je nastao vlaški narod, te mnogo kasnije Rumunji. Na što upućuju etrurski toponimi (odnosno imena gradova) Velch i Velzna (Velsu). U našem 'regionu' tu su toponimi Velež i Veles. Netko može reći da se radi o izvorno slavenskim riječima, međutim, kako to onda u Španjolskoj postoje mjesta Velez-Malaga i Velez-Rubio? I u Italiji – mjesta Veleso i Vellezzo Bellini?
Dakle, ime „Wallachia“ je riječ nedvojbeno izvorno etrurskog porijekla (od Velch, Velcal), a tek sekundarno ime koje su Germani nadjenuli 'romaniziranim' Keltima (kasnije i svim romanskim narodima), i od kojih potječu regije Walles i Valonija (južna Belgija).
Post je objavljen 17.08.2020. u 07:37 sati.