Leo Reisman bio je američki violinist i vođa benda također, kao i ovi ranije. Reisman je studirao violinu kao mlad čovjek, a svoj vlastiti bend formirao je 1919. godine. Imao je mnogo hitova tijekom karijere. Jerome Kern (Oliver Dragojjević) bio je nazvao Reismanov orkestar „gudačkim kvartetom plesnih orkestara. Počeo je sa snimanjem ploča 1921. godine, a svoje najveće uspjehe bio je požnjeo između 1929. i 1935. godine. Za vrijeme od 1929. do 1933. bio je snimio određeni broj manje poznatih songova sa Broadwaya. Od njegovih No. 1 hitova poznati su „Night and Day“ i „The Continental“. Kao kuriozitet može se reći da je Eddy Duchin bio član njegovog orkestra, film o njemu je bio nedavno na našoj TV, s Kirk Douglasom u glavnoj ulozi.
I Reisman se inkarnirao u Splitu, kao i niz drugih glazbenika jazz i swing ere kao Nenad Ninčević, član grupe „Tutti Frutti“, a potom uspješan tekstopisac i skladatelj, čije su skladbe snimili mnogi domaći pjevači zabavne i pop glazbe.
REISMANOVI HITOVI SA VRHA US TOP LISTE:
The Wedding of the Painted Doll - Leo Reisman (1929)
What Is This Thing Called Love? (1930)
Night and Day (1932)
Paradise (1932)
The Continental (You Kiss While You're Dancing) (1933)
It Ain't Necessarily So (1935)
------------------------------------------
Meni ovo što sam do sada napisao, (mislim konkretno na ovu seriju hrvatskih inkarnacija čuvenih američkih glazbenika iz prve polovine 20. stoljeća) izgleda sasvim prihvatljivo i istinito, no nekome tko je tek nedavno počeo čitati, shvaćam da takvom nekome ovo može djelovati suludo. Zato preporučujem knjigu Michaela Newtona „Journey of the Soul“. A ovdje donosim jedan citat iz iste, koji objašnjava zašto se u malim državama, kao što su Hrvatska i Argentina, mogu inkarnirati duše niza slavnih celebritiy-ja iz velikih država. Inkarnacije se odvijaju u nakupinama, u „grozdovima“, te to je tzv. primarna grupa. Sekundarna grupa čini drugu, širu grupu. Znači, nisu se inkarnirali samo slavni glumci, pjevači i kompozitori, već i tzv. obični ljudi, koji su na neki način s njima bili u kontaktu u prošlom životu. Kolege iz škole, iz vojske, iz firme ili kompanije za koju su radili, osoblje u barovima u koje smo zalazili, i tako dalje. Vjerojatno se tako u Hrvaskoj inkarniralo na tisuće Amerikanaca...
„Obicno su u istom grozdu braca, sestre i najblizi prijatelji, a ne, na primjer, roditelji. Naravno, roditelji imaju svoju vrlo vaznu ulogu. Oni nas docekaju na spiritualnoj kapiji nakon smrti. Oni predstavljaju putokaz kod dobre ili lose karme. Ali, na nas individualni razvoj vise utjecu izabrani bliski prijatelji, bracni partneri ili braca.
Nakon primarne grupe, na razlicite aspekte naseg razvoja utjece i sekundarna grupa. Tu je rijec o vise od hiljadu dusa sa kojima najcesce imamo samo sporadicno zivotno iskustvo i doticaj. Na primjer, nasi prijatelji iz skolskih dana s kojima se vidimo tek povremeno u zivotu.“
Post je objavljen 15.07.2020. u 12:53 sati.