Živim u državi u kojoj se slavi Christmas i danima gledam kakve se sve gluposti, gadosti i perverzije provode u to ime. Povodom toga nabavljeno je robe da sve liči na raj. Firme su svima uplatile zaradu, a onda juriš da se svim novcima kupi smeće od plastike, krpica, bljeskalica, jela i pića.
Danas je glavni grad bez života, jer svaka duša uživa blagdan. Smrtnik mora misliti o raju i tim povodom činiti sve kako do raja, a crkva i država to plaćaju da se zle namjere slučajno ne zaborave.
A zle namjere su dopuštenje čovjeku da uništi sve što može i on se tako ponaša.
Dogodine božić mora biti još bolje.
Komunalci se hvataju za glavu jer sve to smeće valja pokupiti, no ujedno bosovi trljaju šake, jer je smeće odavno najbolji i siguran biznis.
Za Engleza vjera znači borba protiv sotone (u obitelji i domu svega mora biti), navodno vrijeme je kao đavo prolazno i dok možeš grabi i uživaj. Zato su glavni otimači po svijetu, jer bez novaca polude. Takav im je govorni jezik i administracija.
Zbog novaca tu dolaze iz svih krajeva svijeta. Nostalgija neizbježno ubije svakoga i na kraju kada godine prođu i zdravlja nema, shvatiš golom životu to nije trebalo, u pitanju je zabluda duše, neostvarene želje i sve ono što vuče raju.
Post je objavljen 28.12.2019. u 13:15 sati.