Dan državnosti Crne Gore
Regulativa o mogućem referendumu mora biti zasnovana na međunarodno priznatim demokratskim standardima. Glavni, a ujedno i najveći grad je , dok ima status prijestonice. U Crnoj Gori djeluje i , koja sebe smatra nasljednicom pravoslavne crkve koja je postojala do 1920. Kampanje i organizacija referenduma Kampanja za organizaciju referenduma su zapravo počele i prije usvajanja Zakona o referendumu o državno-pravnom statusu.
Ta Crna Gora je jedna od brojnih oblasti u koja nosi identično ime. Njihovo po , dovelo je do sa — i u kojima su Iliri predvođeni kraljicom suzbijeni, nakon čega se ona povukla u i prihvatila mir kojim su Rimljanima pripale teritorije od. U vrijeme kvartara na ovom području živjele su danas izumrle vrste: -Cuon alpinus europaeus- , -Crocuta spelaea- , -Ursus speleus- , -Leopardus pardus- , , -Coelodonta antiquitatis- , -Megaceros giganteus- , -Bison priscus- , -Bos primigenius- i dr. Shodno novom državnom okviru, Republika Crna Gora morala je da ukine svoje Ministarstvo inostranih poslova, koje je postojalo u Saveznoj Republici Jugoslaviji.
Dan državnosti Crne Gore - Veliki predio u Crnoj Gori uglavnom leži na visinama od 1000 -m- iznad nivoa mora, a neki dijelovi idu skoro do 1.
Prema zvaničnim rezultatima, na referendumu je glasalo 419. Crnogorsku nezavisnost podržalo je 230. Skupština Crne Gore prethodno je usvojila Zakon o referendumu, koji je dogovoren uz preporuku Evropske unije. Za uspjeh referenduma bilo je potrebno da ga podrži 55 odsto izašlih birača. Referendumsko pitanje glasilo je — Želite li da Republika Crna Gora bude nezavisna država sa punim međunarodno-pravnim subjektivitetom. Skupština Crne Gore je na sjednici 2. Za predsjednik Republičke referendumske komisije RRK izabran je Slovak František Lipka. Pravo izjašnjavanja na referendumu imali su građani koji u skladu sa propisima o izborima imali biračko pravo. Prema podacima RRK, pravo glasa na referendumu imalo je 484 hiljade i 718 građana. Podsjećamo, da se Crna Gora u proteklih dvanaest godina, od obnove državne nezavisnosti, nametnula kao faktor stabilnosti u regionu, da članstvo u NATO-u direktno pozitivno doprinosi našoj ekonomiji, kao i da će Vlada nastaviti da vodi reformske procese, i da neće dopustiti ni prekrajanja naše istorije ni istorijske manipulacije. Posebno kad je riječ o nestabilnom i nerazvijenom Balkanu, na kojem ni danas nijesu ugašene sve vatre koje su progutale hiljade ljudskih života i nemjerljiva materijalna dobra. Ostavi komentar Pravila komentarisanja sadržaja Portala RTCG Poštujući načelo demokratičnosti, kao i pravo građana da slobodno i kritički iznose mišljenje o pojavama, procesima, događajima i ličnostima, u cilju razvijanja kulture javnog dijaloga, na Portalu nijesu dozvoljeni komentari koji vrijeđaju dostojanstvo ličnosti ili sadrže prijetnje, govor mržnje, neprovjerene optužbe, kao i rasističke poruke. Nijesu dozvoljeni ni komentari kojima se narušava nacionalna, vjerska i rodna ravnopravnost ili podstiče mržnja prema LGBT populaciji. Zadržavamo pravo kraćenja komentara.