Grammar – Gramatika engleskog jezika
Nije strogo nacionalno uslovljen. Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine.
Imena božanstva i mitoloških bića pišu se velikim početnim slovom: Bal, Hubel, Lat, Mars, Afrodita, Lucifer, Višnu. Dodaje da je učenim katolicima u razgovorima sa pravoslavcima dovoljno da poznaju bosanski jezik.
5610 4 - Autorstvo tog djela inače je pripisivano Mehmedu Agiću iz Bosanskog Broda. Dovoljno je spomenuti ovdje samo Muhameda Hevaiju Uskufiju.
Norma standardnog srpskog jezika prihvata oba oblika, ali daje prednost obliku srećan. Pravopis srpkoga jezika, Matica srpska, Novi Sad, 2010. Mada norma priznaje dubletizam srećan i sretan — prednost treba davati oblicima sa ć. Oba oblika su nastala od gagola sretati se. Prvo je od osnove ovog glagola i odgovarajućeg sufiksa sačinjena imenica sreća. Ona je karakteristična za južnoslovenske jezike. Ostali slovenski jezici zadržali su staru, praslovensku reč up. Od imenice sreća sagrađen je pridev srećan, koji je glasovnim promenama preoblikovan u sretan. Ovaj oblik se samo u muškom rodu podudario sa trpnim pridevom sretan onaj koga sreću. Jedna od čestih nedoumica jeste — da li je ispravno reći napolje ili napolju. Napolje je prilog koji se upotrebljava uz glagole kretanja i opažanja i znači — izvan određenog prostora, van kuće, u dvorište, na ulicu, izvan sredine u kojoj se neko nalazi i sl. Reći ćemo: Idem glagol kretanja napolje, a ne: Idem napolju. Ako, na primer, gledamo kroz prozor, reći ćemo: Gledam glagol opažanja napolje, a ne: Gledam napolju. Takođe se upotrebljava i kao uzvik: Izađi van. Napolju je prilog koji se upotrebljava uz glagole mirovanja ili ograničenog kretanja: biti napolju, stajati napolju, raditi napolju i sl. Dakle, putokaz neka vam budu akuzativ i lokativ imenice polje. Pošto ne biste rekli: Krenuli smo na polju, nego na polje, odnosno upotrebili biste akuzativ — reći ćete: Krenuli smo napolje. Takođe, kao što ne biste rekli: Nalazim se na polje, nego na polju, isto tako nećete reći da se nalazite napolje, nego napolju. Ove priloge treba pisati sastavljeno. Razdvojeno se pišu samo kada je reč o predlogu na i imenici polje.