Kako Viber Hakiranje softvera Besplatno preuzimanje za mobitel ?
Takođe, ljudi koji imaju više povezanih brojeva, a ne koriste ih više u još većoj su opasnosti. NE postoji nešto kao Facebook tracker. To nije nista cudno niti magicno, jer vecinom browsera poseduju funkciju u podesavanje gde se ista informacija moze videti jer je vec sacuvana.
Kompanije za razvoj ovih softwarea prvenstveno svoje produkte namjenjuju roditeljima, koji tako mogu pratiti svoju djecu, s kim se i na koji način dopisuju, no kao i sve - te aplikacije su podložne zloupotrebi. Znam da nije dozvoljeno, al' šta sada, rizikovaću... Recimo, može redirektovati na neku svoju phishing stranicu a korisnik neće primetiti jer zna da je ukucao facebook.
Mob&IT - Pristupite ove podatke iz bilo kojeg internet-omogućen PC.
Iako je Facebook dosta dobro zaštićen, ipak je moguće hakovati nečiji nalog. Tačnije, postoji dosta načina za to. Bez obzira koliko sam FB bio dobro zaštićen, najviše metoda koje se danas primenjuju koriste čoveka kao slabu kariku. Sledi lista od nekoliko načina kako možete hakovati nečiji FB profil, ili kako mogu hakovati vaš. Zato, pročitajte sve i proverite da li ste dovoljno zaštitili svoj nalog. Međutim, to ne znači da je iskorenjen. U suštini, ova metoda podrazumeva kreiranje identične stranice nekog sajta u ovom slučaju je to FB kako bi korisnik bio prevaren i kako bi se prijavio misleći da je na pravom sajtu. Kada unese svoje podatke, oni bivaju prebačeni u bazu napadača a korisnik neće ni primetiti. Keylogger je alat koji napadač instalira u računar žrtve koji počinje da prati sve šta on unosi preko tastature. Zatim se ti podaci šalju napadačupreko FTP-a ili mail-a. Kada neko sedne za vaš računar, a niste ga zaključali, može jednostavno da poseti stranicu sa sačuvanim lozinkama i da se prijavi na sajt. Na taj način napdač može koristiti napadnuti FB nalog bez znanja podataka za prijavu. Ali, ne mora ni fizički doći u posed, dovoljno je da instalira maliciozni softver i primati podatke preko interneta. Recimo, može redirektovati na neku svoju phishing stranicu a korisnik neće primetiti jer zna da je ukucao facebook. Ova metoda takođe slabije uspeva jer moderniji veb pregledači imaju zaštite. USB ima dosta propusta i uvek pazite čiji ubacujete. U ovom slučaju napadač se postavi između interneta i korisnika tako da sav saobraćaj prolazi kroz njega. Na taj način može sačuvati neke bitne podatke ili ubaciti svoje. Napdač jednostavno izvlači informacije od žrtve kako bi došao do moguće lozinke. Korisnici koji nisu vični tehnologiji i koriste lozinke kao što su imena dece, ulica i broj, mesto rođenja itd. Napadač se prvo lažno predstavi, zatim sprijatelji sa žrtvom, pokušava da izvuče neke bitne informacije, i na kraju koristi kombinacije kako bi složio lozinku. Odricanje odgovornosti: sve radite na sopstvenu odgovornost. Ja, niti bilo ko drugi, nije odgovoran za eventualne štete i posledice nastale usled korišćenja informacija i alata iz ovog teksta.