Kolumne
Melodi Ding, sa Univerziteta Sidnej objašnjava da vegetarijanci možda imaju zdravstvene koristi zbog održavanja optimalne težine, nepušenja i izbegavanja rizika od nastajanja raka koji je u vezi sa ishranom koja sadrži mesne prerađevine. Njome se zahtijeva ravnopravan položaj hrvatskog jezika u jugoslavenskoj federaciji, slobodno oblikovanje hrvatskog jezika u skladu s hrvatskom tradicijom te puna afirmacija hrvatskog jezika u svim sferama života. Njome se zahtijeva ravnopravan položaj hrvatskog jezika u jugoslavenskoj federaciji, slobodno oblikovanje hrvatskog jezika u skladu s hrvatskom tradicijom te puna afirmacija hrvatskog jezika u svim sferama života. Manje masnih naslaga Vegetarijanstvo ne znači automatski da se hranite zdravo.
To je operacija koja se ovde u Americi proučava... Sudeći po emisiji, stvarno mu to nije jedan od jačih talenata. Nakon što je dovršeno vlasničko preslagivanje u EPH-u, ostalo je nejasno jesu li svi mediji te medijske kuće pripali novom većinskom vlasniku Marijanu Hanžekoviću.
telegram novine - Melodi Ding, sa Univerziteta Sidnej objašnjava da vegetarijanci možda imaju zdravstvene koristi zbog održavanja optimalne težine, nepušenja i izbegavanja rizika od nastajanja raka koji je u vezi sa ishranom koja sadrži mesne prerađevine.
Melodi Ding, sa Univerziteta Sidnej objašnjava da vegetarijanci možda imaju zdravstvene koristi zbog održavanja optimalne težine, nepušenja i izbegavanja rizika od nastajanja raka koji je u vezi sa ishranom koja sadrži mesne prerađevine. Predstavljamo samo neke od prednosti. Zdravije srce Naučnici iz Holandije istraživali su skoro 6. Američka asocijacija za srce objašnjava da preterani unos proteina životinjskog porekla može da predstavlja problem zbog sadržaja visoko zasićenih masti koje povišuju holesterol. Profesor Dauglas Padon-Džouns, nutricionista sa Univerziteta Teksas savetuje kombinovanje izvora proteina biljnog i životinjskog porekla, dodavanjem jogurta, sojinog mleka, pasulja, jaja, tofua i ribe. Istraživanje, koje je rađeno u Brazilu na 4. Manji rizik za razvoj dijabetesa Naučnici sa Univerziteta Džordž Vašington istraživali su ishranu Azijata koji žive u Americi. Istraživanje je pokazalo da su vegetarijanci imali manji rizik nastanka dijabetesa. Indeks telesne mase im je bio niži, manje su im bile i vrednosti glukoze, imali su uži struk, manje abdominalnih masti i niži holesterol. Nutritionista s Harvarda Frank Nu došao je do sličnog zaključka. Promena ishrane i uzimanje više povrća, voća, celih žitarica, orašastih plodova, semenki, a manje hrane bazirane na životinjskim namirnicama, posebno crvenog i prerađenog mesa, može da smanji rizik od dobijanaja dijabetesa tipa II. Manje masnih naslaga Vegetarijanstvo ne znači automatski da se hranite zdravo. Izbor hrane utiče na puno aspekata zdravlja. Naučnici s Harvarda analizirali su težinu više od 125. Ishrana koja je bazirana na visokokvalitetnoj hrani, kao celih žitarica, voća, povrća i orašastih plodova nije uticala na gojenje. S druge strane, nezdrava hrana bazirana isto tako na biljkama, uz slatkiše, rafinirane žitarice i prženu hranu dovešće gomilanju viška kilograma.