Prema podacima predstavnika nemačke savezne policije, javno tužilaštvo u Berlinu, koje vodi istragu o ovom slučaju od novembra 2016, zna sa 70 ovakvih slučajeva. Vlasti navode da su racije pokrenute posle višemesečne istrage i da su odlučili da deluju zbog straha da bi oružje moglo da bude iskorišćeno za napad.
Oni su osumnjičeni da su vrbovali Portugalke za prividne brakove s Nigerijcima, koji su na taj način sticali boravišnu dozvolu EU, koja se, po pravilu, izdaje na pet godina. Policija nije u saopštenju precizirala koliku tačno količinu oružja i municije je zaplenila. Foto: Profimedia Uhapšeni su muškarac i četiri žene, a kako je saopštio predsetavnik nemačke policije, reč je o vođama bande za krijumčarenje ljudi.
Racije širom Berlina, pronađeno oružje i municija - Prema podacima predstavnika nemačke savezne policije, javno tužilaštvo u Berlinu, koje vodi istragu o ovom slučaju od novembra 2016, zna sa 70 ovakvih slučajeva. Foto: Profimedia Racije su sprovedene na četiri lokacije u okviru istrage u vezi sa muškarcem za kog se sumnja da je povezan sa islamskim ekstremistima.
Brak za papire-FIKTIVNI BRAKOVI Foto: Profimedia Racije su sprovedene na četiri lokacije u okviru istrage u vezi sa muškarcem za kog se sumnja da je povezan sa islamskim ekstremistima. Nigerijci su za prividan brak plaćali krijumčarskoj bandi oko 13. Širom zemlje je pretreseno oko 40 objekata, od toga 25 u Berlinu. Foto: Profimedia Uhapšeni su muškarac i četiri žene, a kako je saopštio predsetavnik nemačke policije, reč je o vođama bande za krijumčarenje ljudi. Prema podacima predstavnika nemačke savezne policije, javno tužilaštvo u Berlinu, koje vodi istragu o ovom slučaju od novembra 2016, zna sa 70 ovakvih slučajeva. Policija nije u saopštenju precizirala koliku tačno količinu oružja i municije je zaplenila. Oni su osumnjičeni da su vrbovali Portugalke za prividne brakove s Nigerijcima, koji su na taj način sticali boravišnu dozvolu EU, koja se, po pravilu, izdaje na pet godina. U tu svrhu, banda je falsifikovala niz dokumenata. Prema podacima predstavnika nemačke savezne policije, javno tužilaštvo u Berlinu, koje vodi istragu o ovom slučaju od novembra 2016, zna sa 70 ovakvih slučajeva. U tu svrhu, banda je falsifikovala niz dokumenata. Nigerijci su za prividan brak plaćali krijumčarskoj bandi oko 13. Širom zemlje je pretreseno oko 40 objekata, od toga 25 u Berlinu.