Net.hr
Telegram je pokrenuo takmičenje gdje će razvijaći jedan protiv drugog natjecati se sa aplikacijama kao Migram, Ngram itd. Dostupna je za Android, Black Berry, Windows Phone, Asha, Firefox OS, Windows i Mac operativne sisteme. Telegram sada već tradicionalno ima problema sa zakonima u raznim zemljama, jer kako sami tvrde, za razliku od velikih kompanija konstantno brane privatnost svojih korisnika i zato što su odbijali nagodbe sa vladama pomenutih država.
Na pitanje novinara da li planira podizanje optužnice protiv Asanža zbog objavljivanja dokumenata, Pens je izbegao da pruži jasan odgovor. Privatnost korisnika je primarni cilj razvojnog tima, stoga se aplikacija oslanja na poseban protokol prijenosa podataka. KakaoTalk Korejanska aplikacija za dopisivanje svoj posao podiže na viši nivo!
Mob&IT - Sama činjenica da su hakovani podaci sa jednog takvog mesta izaziva paniku među američkim funkcionerima, pošto to znači da su hakeri u stanju da pristupe i brojnim drugim podacima od najvišeg državnog značaja.
Jedna od njih je famozni i relativno nov Telegram koji se specijalizovao za enkriptovane pozive. Ovu aplikaciju je lako koristiti, a i vremenom se pokazuje sve kvalitetnijom. Ovo je jedna od njihovih poruka svetu: foto: Stock Thinstock - Mnogi ljudi ni ne koriste konvencionalnu fiksnu telefoniju jer nju, bez obzira da li u to verujete ili ne, konstantno nadgledaju državne službe ili bar imaju tu mogućnost. Oni se zato i odlučuju za aplikacije poput Telegrama da bi komunicirali sa bližnjima. Ipak, ne mogu svi da uživaju u toj mogućnosti- navode iz ove društvene mreže. U zemljama poput Saudijske Arabije, signal Telegrama se namerno sabotira kako bi se obeshrabrilo i njegovo korišćenje. U Kini i Omanu na primer, Telegram je potpuno blokiran. U Iranu, gde Telegram ima oko 40 miliona aktivnih korisnika, internet provajderi su po naredbi sudstva blokirali mogućnost pozivanja preko ove aplikacije. Telegram sada već tradicionalno ima problema sa zakonima u raznim zemljama, jer kako sami tvrde, za razliku od velikih kompanija konstantno brane privatnost svojih korisnika i zato što su odbijali nagodbe sa vladama pomenutih država. Servisi poput WhatsApp-a sa druge strane, nisu blokirani ni u jednoj od problematičnih država, niti u jednoj drugoj poznatoj po cenzuri. To je zato što je WhatApp željan da trguje poverenjem korisnika zarad širenja monopola. WhatsApp sam nadgleda vaše konverzacije i prati vaše pozive, te sa njima može slobodno trgovati. Da ne pominjemo da velike kompanije poput Googla i Apple-a imaju direktan pristup podacima korisnika WhatsApp-a. I to sve zbog toga što su svi naseli na priču o sigurnosti. Na ovaj način je WhatsApp umešan u jednu od najvećih prevara potrošača u istoriji! Sa druge strane, Telegram zapravo koristi validnu enkripciju kojom se svaki dan hvata u koštac sa naprednim vidovima sajber kriminala i naporima državnih službi da prodre u intimu korisnika. Nije ni čudo što žele da ugase Telegram. Ovakvo upozorenje je mnoge korisnike komunikacionih aplikacija osvestilo, pa već sad mnogi traže alternativna rešenja za popularne aplikacije. Koja je trenutno najsigurnija aplikacija dostupna svakom korisniku mobilnog telefona? Prema najnovijim istraživanjima, aplikacija koja vam može pružiti maksimalnu zaštitu tokom komunikacije preko vaših mobilnih telefona je Biocoded aplikacija. Potražnja za nekom aplikacijom koja će pružiti sigurnost i slobodu prilikom komunikacije je završena, jer su stručnjaci iz ove firme uspeli da naprave najveću moguću zaštitu vaših podataka.