Žena mi se nešto razbolila, nešto respiratorno, temperatura i kašalj. I dok sam joj jednom prilikom nosio čaj u krevet, rekla mi je: "moram ti nešto reći" i "ja sam izdajnica". Ili otprilike nešto u tom smislu, ne sjećam se više točnih riječi.
Uf, nije baš ono što sam želio čuti, a i Šerlok u glavi mi je rekao da tu možda ima nešto što me neće razveseliti. Ali kako je stvarno bila bolesna, odbio sam dalji razgovor i rekao da ćemo razgovarati kad ozdravi. Bila je u takvom stanju da joj je trebala moja pomoć, i ako mi sad kaže nešto odvratno, kako da joj onda pomažem? To je bila ispravna odluka.
U međuvremenu sam naravno malo izvrtio scenarije u glavi.
Sjetio sam se da mi smo prije par mjeseci pričali o nekom tipu koji radi na S*** i vodi evidenciju tečajeva, a ona ga je tražila da joj nešto ekstra istraži u vezi nekog detalja. On je to i obavio, vrlo uslužan je bio, ali je je usput pozvao i na kavu. To mi je i rekla i pitala me što mislim o tome, može li ona s njim na kavu. Pokazala mi je i mail prepisku koji joj je s njim imala u vezi te kave
Ljudi moji, ti mailovi... Nije to bilo samo "jesi za kavu?". Zadnji put kad sam vidio da neko tako elokventno, uvjerljivo i opširno piše, bilo je prije par godina kada sam surađivao s jednim psihopatom. Psihopat u pravom medicinskom smislu riječi. Čovjek koji sam nema morala i osjećaja ali zato savršeno manipulira tuđim osjećajima. Točno zna što i kako reći, kako nagovoriti, i ne odustaje već gura i uvjerava dok ne uspije. Zlo mi je bilo kad sam tu prepisku vidio, jer iako u njoj nije bilo ništa konkretno ili ružno, moj triger koji sam razvio za psihopate se aktivirao i znao sam da tu nema potencijala za išta dobro. Sa "svojim" psihopatom sam toliko energije i snage izgubio da jednostavno takve ljude prepoznajem i izbjegavam u najširem luku.
Pazi ovo: on zna da je ona u braku i da ima djecu i svejedno zove na kavu. I ne samo zove, već nagovara, uvjerava, ne odustaje. Što se mene tiče to je nemoralno i nedopustivo. Pa ne otimaš majku i suprugu nekome zato da bi sebi imao nešto za pod jaja. Nevjerojatno.
U svakom slučaju, rekao sam joj da je udana i da ni u kojem slučaju ne može na kavu sa slobodnim čovjekom, a posebice sa takvim čovjekom. Ni pomisliti! Tu sam stvarno bio odlučan kako rijetko nisam jer sam naslutio s kime ima posla. Nažalost dobro sam naslutio.
Post je objavljen 17.06.2018. u 07:18 sati.