Zašto ne bih tetovirao „Faith“?
Priznajem, volio bih da me netko, neka žena po mogućnosti, preobrati, ali ne želim da se moram odreći tarota ili, ne daj bože, rocka. To ne bih mogao podnijeti.
Naučili su me što je to magija, ali sada moram pronaći pravi odgovor što je to vjera. Nije li to hodanje po vodi, let zrakom preko kanjona? Što pjesnici pokušavaju uraditi? Ogoliti ono što ljudi ne mogu shvatiti – kako su povezani hardver i softver i pokušavaju softverom utjecati izvan sebe. Vjera da to funkcionira jest vjera.
Smatram se duhovnom osobom i vjerujem u Boga i molim mu se, ali ne posjećujem crkvu i ne vjerujem u ispovijed. Vjera mi je jako bitna. Isus mi je jako bitan. Zašto onda nikada ne bih tetovirao „faith“(vjera), kako sam nedavno vidio? Ne vjerujem da ću ikada prestati vjerovati u Boga, ali mislim da je takva tetovaža prkos i zadnji sam koji bi želio za kaznu postati Job. Ne želim se igrati ni sa sumnjom ni sa otpadništvom od vjere. A test je upravo na nama.
Prvo je otvrdnuće faraona na Židove, a drugo je otvrdnuće Židova na Evanđelje. Sada smo mi na redu. U to vrijeme rane crkve Jeruzalem je bio centar svijeta, a Rim kraj svijeta. Čim su počeli crkveni sabori, počeli su i prijepori, a oni koji su propovijedali odmah su se time odmaknuli od izvornog učenja. Ali Kristova veličina i jest u tome da dobronamjeran čitatelj može i dobro shvatiti Pismo, koliko god možda išlo mimo... Već i samo tu su prijepori. Mnoge protestantske denominacije promiču samostalno proučavanje Biblije dok je katolička crkva uvijek bila za to da svećenik tumači Bibliju narodu da ne dođe do krivog shvaćanja. Zar će me pisanje o Bibliji učiniti nevjernikom?
Post je objavljen 09.11.2017. u 15:18 sati.